آیا بدترین کاهش قیمت خانه پشت سر ما است؟

اگر اخبار را دنبال می کنید، ممکن است کمی در مورد آنچه که در مورد قیمت خانه اتفاق می افتد مطمئن نباشید و ترس داشته باشید که آیا بدترین اتفاق در راه است یا خیر. دلیلش این است که عناوین امروزی یک تصویر منفی غیرضروری ترسیم می کنند. برخلاف آن تیترها، قیمت مسکن در یک سقوط آزاد نیست.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت قیمت مسکن و آینده آن در بازارهای مسکن آمریکا توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

آخرین داده ها داستانی بسیار متفاوت و مثبت تری را بیان می کنند. روند قیمت محلی مسکن هنوز بسته به بازار متفاوت است، اما آنچه داده های ملی به ما می گویند عبارت است از:

اگر نگاهی به قیمت سال به سال خانه ها داشته باشیم، قیمت خانه ها مثبت باقی مانده اند، آنها نسبت به زمان اوج همه گیری بیماری آهسته تر افزایش یافته اند. برای به دست آوردن تصویر دقیق تر از برخی از روندهای بازار، باید به داده های ماهانه نگاه کنیم.

نمودارهای ماهانه زیر از گزارش های اخیر از سه منبع استفاده می کنند تا نشان دهند که بدترین کاهش قیمت مسکن در حال حاضر پشت سر گذاشته شده است و قیمت مسکن در راه بازگشت به سطح ملی است.

داستانی که این نمودار ماهانه دقیق تر به ما می گوید این است که سال گذشته حکایت دو نیمه در بازار مسکن بوده است. در نیمه اول سال 2022، قیمت مسکن در حال افزایش بود و در ماه ژوئن به اوج خود رسید. سپس در ماه جولای، قیمت مسکن شروع به کاهش کرد (در نمودارهای بالا با رنگ قرمز نشان داده شده است). و تقریباً در ماه آگوست یا سپتامبر، این روند شروع به تثبیت کرد. همانطور که به جدیدترین داده ها برای اوایل سال 2023 نگاه می کنیم، این نمودارها همچنین نشان دهنده بازگشت اخیر پر شتاب با افزایش قیمت ها هستند. با ورود به فصل شلوعتر بازار بهار، تغییرات ماهانه قیمت مسکن در حال افزایش است.

در حالی که در ظرف یک یا دو ماه هیچ روندی را ایجاد نمی کند، این واقعیت که هر سه گزارش نشان می دهد قیمت ها تثبیت شده اند، نشانه دلگرمی برای بازار مسکن است. داده های ماه به ماهريا، یک اجماع واضح اما اولیه را نشان می دهد که امروز یک تغییر قیمت در سطح ملی در حال وقوع است. در اصل قیمت خانه در حال افزایش است.

اندی والدن (Andy Walden)، معاون تحقیقات سازمانی در شرکت Black Knight می گوید:

فقط پنج ماه پیش قیمت ها بر اساس تعدیل فصلی به صورت ماه به ماه در 92 درصد از تمام بازارهای اصلی ایالات متحده کاهش می یافت. در ماه مارس وضعیت به معنای واقعی کلمه به 180 رسیده است و اکنون قیمت ها در 92 درصد از بازارها از ماه فوریه افزایش یافته است.

سلما هپ (Selma Hepp)، اقتصاددان ارشد در CoreLogic توضیح می دهد که عرضه محدود خانه های موجود برای فروش به این چرخش و روند مثبت کمک می کند:

… به نظر می رسد که قیمت ها در بسیاری از کلانشهر ها تغییر کرده است و ایالات متحده دومین ماه افزایش ماهانه متوالی را ثبت کرد. … افزایش ماهانه قیمت مسکن بر کمبود موجودی در این چرخه مسکن تأکید دارد.

معنای این امر برای شما چیست؟

فروشندگان خانه: اگر از فروش خانه خود خودداری کرده اید زیرا نگران هستید که در مورد قیمت خانه چه اتفاقی خواهد افتاد و چگونه بر ارزش خانه شما تأثیر می گذارد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که دوباره وارد بازار شوید و با یک نماینده فروش برای لیست کردن خانه خود همکاری نمایید. دیگر لازم نیست که نیازهای خود را در حالت تعلیق قرار دهید زیرا آخرین داده ها نشان می دهد که ورود به بازار مسکن به نفع شما است.

خریداران خانه: اگر در خرد خانه دست نگه داشته اید زیرا نمی خواهید چیزی بخرید که ارزش آن کاهش یابد، اکنون خیالتان راحت باشد که همه چیز برای شما در حال بهبود و درست شدن است. اکنون خرید خانه به شما امکان می دهد قبل از افزایش قیمت خانه خرید خود را انجام دهید و این شانس را به شما می دهد که یک دارایی داشته باشید که ارزش آن معمولاً در طول زمان افزایش می یابد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.