نکاتی در مورد شهر باتون روژ در ایالت لوئیزیانا (از محله های معروف تا هزینه های زندگی و آب و هوا)

(Baton Rouge, LA)

شهر باتون روژ (Baton Rouge) در جنوب ایالت لوئیزیانا واقع شده است ومرکز این ایالت می باشد. این شهر دارای مردمی بسیار گرم وصمیمی می باشد. اکثر افرادی که در باتون روژ متولد شده اند با لهجه غلیظ Cajun صحبت می کنند، و در زمینه ورزش و سیاست بسیار مشتاق بوده و به موسیقی عشق می ورزند.

شهر باتون روژ دارای طبیعت بسیار زیبایی است، همراه با مرداب هایی که در آن تمساح نیز زندگی می کند. باتلاق های لوئیزیانا بسیار زیبا هستند و منابع طبیعی بسیاری دارد که نقش مهمی را در اقتصاد ایفا می کنند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت lifestorage  نکاتی را که لازم است در هنگام نقل مکان به باتون روژ بدانید، برای شما شرح می دهد.

منطقه شهری باتون روژ چقدر بزرگ است؟

جمعیت باتون روژ  (Baton Rouge) بیش از 225,000 نفر است، و منطقه شهر نشین آن دارای پراکندگی جمعیت می باشد. بیش از 40 شهر اطراف باتون روژ دارای جمعیتی بالغ بر 600,000 نفر هستند، و جمعیت آنها همراه با باتون روژ در مجموع 800,000 نفر برآورد شده است.

این منطقه بجای شهر، بیشتر دارای شهرک هایی که بر مبنای کلیسا های محلی مشخص می شوند می باشد. به این شهرک ها در زبان انگلیسی پریش یا Parish گفته می شود. 9 پریش واقع در باتون روژ عبارتند از: اسنشن (Ascension)، باتون روژ شرقی (East Baton Rouge)،  فلیشیانا شرقی (East Feliciana)، ایبرویل (Iberville)، لیوینگستون (Livingston)، پوینت کوپه (Pointe Coupee)، سنت هلنا (St. Helena)، باتون روژ غربی (West Baton Rouge) و فلیشیانا غربی (West Feliciana).

محل زندگی در باتون روژ

در باتون روژ، خانه های متناسب با سلیقه ها و سبک های زندگی متفاوت وجود دارد. علاوه بر این افراد می توانند خانه مورد علاقه خود را بسازند. از جمله ساخت و سازهای جدید در این منطقه، می توان به خانه های مجلل در Lexington Estates، سکونتگاه  Willow Grove، منطقه حفاظت شده در Harvison، و Pointe Marie اشاره کرد. همچنین در نزدیکی LSU قرار است چندین خانه جدید بنا شود، در نزدیکی جاده Tiger Bend و Long Farm نیز اراضی کوچک و زیبایی وجود دارد.

محله های معروف در باتون روژ

ناحیه ی گاردن (Garden District)

منطقه گاردن در شهر باتون روژ در قلب این شهر واقع شده، و یک محله آرام و امن است. اکثر ساکنان این منطقه بازنشستگان هستند. بسیاری از خانه ها قبل از سال 1930 ساخته شده اند. خانواده های اصیل این شهر معمولا خانه های اجدادی خود را نزدیک به شش نسل حفظ کرده اند. طبیعت زیبای این منطقه را بیشتر درختان مگنولیا، بلوط ویرجینیا و گلهای وحشی رنگارنگ تشکیل داده اند، که در ساخت فیلم و تولیدات تلویزیونی از آنها استفاده می شود.

مرکز شهر (Downtown)

در مرکز شهر، زندگی کاملاً شهری جریان دارد. برای علاقه مندان به هنر و سرگرمی، در مرکز شهر مکان های بسیاری وجود دارد. رودخانه می سی سی پی، ساختمان Capitol و دریاچه های Capitol مناظر باشکوهی را در محله Capitol View North به وجود آورده اند. مجموعه ای از ساختمان های تاریخی مرمت شده به خانه های تک خانوار و آسمان خراش تبدیل شده اند. ساخت و ساز های جدید شامل آپارتمان مستغلاتی و مجتمع هستند که در بسیاری از آنها رستوران های جدید و گالری های هنری قرار دارد.

شاخص هزینه زندگی در باتون روژ

به هنگام تعیین شاخص هزینه زندگی، میانگین ایالات متحده برابر است با 100. هزینه زندگی در باتون روژ کمی کمتر از میانگین ملی است. طبق BestPlaces، هزینه زندگی در باتون روژ در سال 2019 به شرح زیر است: شاخص کلی = 99.5، مسکن = 86.9، غذا= 92.9، میانه قیمت خانه= 162.500 دلار.

بازار کار در باتون روژ

مشاغل موجود در باتون روژ با افزایش رو به رشد مسکن مرتبط است. با ساخت مسکن جدید متعاقباً شغل بیشتری ایجاد می شود و افراد بیشتری برای کار به این شهر جذب می شوند. با افزایش رستوران و بار های جدید متعاقباً اشتغال در صنایع غذایی و نوشیدنی بیشتر می شود. سایر کارفرمایان در زمینه های پزشکی، صنعتی و آموزشی فعالیت دارند.

توسعه صنعت نفت

بزرگترین شرکت تجاری عمومی و بین المللی نفت و گاز یعنی ExxonMobil اخیرا در روزنامه  Advocate اظهار داشت که قصد دارد با توسعه کارخانه پلی الفین در این شهر به کار خود رونق بخشد.انتظار می رود در این کارخانه 45 شغل دائمی، 20 شغل پیمانکاری دائم و 600 کارمند ساختمانی موقت مشغول به کار شوند. این پروژه یک خط پلی پروپیلن جدید با ظرفیت 450,000 تن در سال اضافه خواهد کرد. اولین واحد در سال 2021 آغاز خواهد شد.

Rev. Lee Wesley موسس گروه ” Together Baton Rouge” گفت که گسترش کارخانه پلی الفین پروژه ای جدید است که باعث ایجاد شغل می شود.

 

شرایط اقلیمی باتون روژ

آب و هوای باتون روژ غیر قابل پیش بینی و بسیار متغیر است. تابستان فوق العاده گرم است و درجه حرارت آن اغلب بیش از 100 درجه فارنهایت است، رطوبت بالا باعث می شود هوا خیلی گرمتر شود. زمستان ظاهرا کوتاه است. گاهی اوقات در فصل زمستان دمای هوا در چند روز به زیر صفر می رسد، سپس گرمتر شده و مجددا دما به زیر صفر می رسد. دمای هوا در بهار و پاییز خوب است.

حمل و نقل در باتون روژ

هنگامی که در باتون روژ زندگی می کنید، می توانید با ماشین شخصی یا یکی از وسایل حمل و نقل عمومی که یکی از بهترین و قابل اطمینان ترین گزینه ها برای سفر در اطراف باتون روژ است رفت و آمد کنید. حمل و نقل عمومی یکی از بهترین و قابل اطمینان ترین گزینه برای سفر در اطراف باتون روژ است. یکی از گزینه های رایگان حمل و نقل به مرکز شهر باتون روژ، منطقه تاریخی و دیگر مناطق اصلی این شهر خدمات ترابری است. انواع حمل و نقل خصوصی در این شهر نیز موجود می باشند، از جمله Yellow Cab، Uber و Reliant .

نکاتی برای ساکنان جدید که به باتون روژ نقل مکان کردن

وقتی قصد نقل مکان دارید بهتر است وسایل و لوازمی که نمی خواهید یا احتیاج ندارید را در همان مکان مبدأ به اصطلاح آب کنید. این باعث می شود بار شما خیلی سبک تر باشد و کمی پول بدست بیاورید. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید، Life Storage با بیش از 20 مکان در باتون روژ  (Baton Rouge) به شما کمک میکند تا تمام نیازهای ذخیره سازی تان رفع شود.

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: lifestorage.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.