دلایل جامع برای نقل مکان به شهر هیوستون در ایالت تگزاس

برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی در زمینه خرید خانه در ایالت تگزاس با شماره ۲۰۲۶۳۰۴۸۰۳ تماس بگیرید.

آمار مهاجرت به ایالت تگزاس (Texas) در ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد گزارش شده است. روزانه حدود 275 نفر به ساکنان شهر هیوستون (Houston) اضافه می شود، اما واقعاً چه چیزی هیوستون را دوست داشتنی تر از سایر شهرهای ایالت تگزاس می کند؟

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت lifestorage  بعضی از دلایل اصلی نقل مکان به هیوستون، مزایا و معایب متداول زندگی در این شهر را شرح خواهد داد.

شهر هیوستون (Houston) یک شهر پیشرو است. این شهر نسبت به سایر شهرهای کشور با سرعت بیشتری در حال رشد و ترقی است که این امر اتفاقی نیست. برخی از دلایل اصلی مهاجرت به هیوستون با توجه به بعضی از سودمند ترین مزایای آن در این بخش آورده شده است. تا تصویر جامعی از زندگی در هیوستون به دست آورید.

زندگی در هیوستون مقرون به صرفه تر از سایر کلان‌شهرهاست

بطور کلی هزینه زندگی در هیوستون منطقی است. اما این هزینه بسته به محل زندگی در شهر، فروشگاههایی که از آنها خرید می کنید و تفریحاتی که برای اوقات فراغت خود انتخاب می کنید، می تواند متغیر باشد. در مقایسه با شهرهای دیگر با پیشنهادات مشابه، هیوستون واقعا ارزان تر است. اگر شما هزینه زندگی در هیوستون را با شیکاگو (Chicago) مقایسه کنید، به این نتیجه می‌رسید که در هیوستون زندگی از همه لحاظ راحت تر است. به طور کلی، زندگی در هیوستون 8 درصد ارزانتر از زندگی در شیکاگو است. همچنین، هزینه زندگی در هیوستون 13 درصد ارزان تر از شهر آستین (Austin) تگزاس است، و این یکی از دلایلی است که بعضی از افراد در نهایت هیوستون را به عنوان محل سکونت خود در تگزاس انتخاب می‌کنند.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید

مزایا، معایب و هزینه زندگی در هیوستون

مزیت: قیمت خانه ارزان تر از آستین است.

عیب: اما بازار مسکن در هیوستون گران تر از دالاس است.

 مزیت: هزینه های مصرف انرژی با قوانین و ضابطه‌های کمتری نسبت به ایالت های دیگر، و حتی شهرهای دیگر ایالت تگزاس مانند آستین محاسبه می‌شوند.

عیب: شما ممکن است مبالغ بیشتری را برای بیمه در هیوستون پرداخت کنید.

مزیت: هیچ مالیاتی بر درآمد دولتی وجود ندارد.

عیب: مالیات بر دارایی در هیوستون نسبتا بالاتر است و مالیات فروش بیش از 8 درصد است.

تشخیص اینکه در کدام منطقه‌ی هیوستون زندگی کنید تا متناسب با بودجه تان باشد، کار ساده‌ای است

مهم ترین شاخصه‌ی جغرافیایی هیوستون، “حلقه” است. 610 بزرگراه یک مانع دایره ای داخل هیوستون ایجاد کرده، که حاشیه‌ی محله ها را مشخص می‌کند و مرجع جغرافیایی، برای یافتن مقصد در سراسر شهر است. حلقه‌ی داخلی به سمت مرکز شهر هیوستون است. در مرکز شهر نقاط پر جمعیت شهر قرار دارند و بیشترین فعالیت‌ها از افتتاح رستوران‌های جدید و بازی‌های ورزشی گرفته تا پارک‌ها و تئاتر در این بخش‌ها صورت می‌گیرد. بیشتر آپارتمان‌های تکی یا دوقلو در حلقه درونی قرار دارند و خانه های ویلایی بیشتر در حومه‌ی شهر دیده می‌شوند. بر اساس این شاخص جغرافیایی می توانید تصمیم بگیرید که بهترین محله برای شما بر اساس سبک زندگیتان کدام است.

بهترین محله های هیوستون

هایتس (The Heights) – واقع در حلقه داخلی است، سکونت در این منطقه از آنجایی که جز محله‌های داخل حلقه است مایه‌ی مباهات ساکنینش است. اگر دوست دارید بعد از کار به باری منتخب برای نوشیدن شراب‌های اعلا بروید می‌توانید این بخش از شهر را برای زندگی انتخاب کنید.

مرکز شرقی شهر (یا EaDo) – این محوطه از شهر بسیار جنبه‌ی شهری دارد و ساکنین آن از مهاجرین چینی و ویتنامی تشکیل می‌شوند. هنگامی که این مهاجران در دهه 90 مجددا از این منطقه مهاجرت کردند، این بخش با ساختمان های خالی و بدون کسب و کار روبرو شد. اما به لطف برخی از توسعه دهندگان هوشمند، این منطقه شاهد تجدید حیات و خیابان‌های پر شور و خروش شد و تبدیل به بخش مسکونی ضروری در مرکز شهر شد.

ریور اوکس (River Oaks) –  عمارت ها و املاک بزرگی دارد ، این محله عالی ترین نقطه در داخل حلقه‌ی هیوستون است.

دانشگاه غربی (West University) – غرب دانشگاه رایس (Rice University) به خودی خود شهر منحصر به فردی در غرب حلقه است. این محله‌ی ساکت و آرام بسیار مناسب خانواده‌هایی است که می‌خواهند داخل حلقه زندگی کنند.

بهترین مناطق مسکونی درحومه‌ی شهر هیوستون

وودلندز (The Woodlands) – این بخش از حومه‌ی شهر هیوستون بیش از 100,000 نفر سکنه دارد و قیمت خانه به طور متوسط ​بیش از 300,000 دلار است. وودلند دارای طبیعت و فضای سبز فراوانی است و برخی از مراکز خرید آن جالب و منحصر به فرد است. هزینه زندگی در آن بالاست، اما مدارس خوب و محله‌ی نسبتا امنی است.

شوگر لند (Sugar Land) – یکی از بزرگترین مناطق روستایی در کشور است و جذابیت تگزاسی منحصر به فرد آن قطعا به رشدش کمک کرده است. میدانی برای خرید و رویدادهای اجتماعی در مرکز آن قرار دارد، و زندگی در این منطقه به سبک شهرک نشینی است.

کتی (Katy)  –  یک شهرک کوچک است، که نزدیک به 16,000 نفر جمعیت دارد. در این شهرک قیمت مسکن ارزان تر از وودلند است. همچنان که شرکت های بیشتری به منطقه‌ی مجاور کوریدور اینرژی (Energy Corridor) و مموریال سیتی (Memorial City) منتقل می‌شوند، به محبوبیت شهرک کاتی افزوده می شود!

سایپرس (Cypress) –  منطقه سایپرس یکی از داغترین بازارها در شهر هیوستون، همراه با توسعه های جدید و بسیار زیاد است. یکی از بالارتبه ترین مدرسه ها‌ی تگزاس، بانک های مطرح ISD در این منطقه وجود دارند.

منطقه‌ی بی اریا (Bay Area) –  یکی از مناطقی است که هوای گاه و بیگاه طوفانی دارد، و تحت تاثیر طوفان هاروی (Harvey) قرار گرفته است. حومه‌های منطقه خلیجی عبارت اند از کیلیر لیک (Clear Lake)، لیگ سیتی (League City) و روستای گالوستون (Galveston County) که شاهد توسعه و رشد قابل توجهی بوده‌اند.

می‌توان با درآمدی متوسط هم در هیوستون خانه‌ای خرید

با کمک یک مشاور املاک و کمی خوش شانسی، می توانید خانه‌ای متناسب با هر بودجه‌ای که دارید خریداری کنید. ممکن است خانه‌ هایی در معرض خطر سیل گرفتگی باشند و برخی دیگر از آسیب سیل درامان باشند. اگر قیمت خانه ای بیش از اندازه ارزان باشد حتماً دلیلی پشت آن نهفته است. به طور متوسط، قیمت خانه های درون حلقه به طور قابل توجهی بالاتر از آنهایی است که در محله‌های حومه‌ی شهر قرار دارند البته به استثنای مناطقی که شهریت بیشتری دارند مثل مرکز شهر شرقی.

به گفته‌ی مارک دیماس (Mark Dimas)، یکی از بزرگترین عوامل بازار املاک و مستغلات در هیوستون، با اینکه طوفان هاروی 10 درصد موجودی را از بین برد، اما بازار کمترین تاثیر را از طوفان هاروی گرفته است. افرادی که آواره شده اند هنوز وارد بازار نشده اند تا قیمت ها را بالا و پایین ببرند. بنابراین، در حالی که خریدارانی خارج از اینجا وجود دارند که جابجا شده اند، البته تعداد زیادی نیستند، آیا تاثیری روی قیمت‌ها خواهند داشت؟ بله، اما احتمالا 12 ماه دیگر. ”

جمعیت در هیوستون به لطف بازار کار به سرعت رشد می کند

هیوستون دارای بازار کاری است که به سرعت در حال گسترش است. شهر هیوستون از ایجاد کسب و کارهای جدید استقبال‌ میکند. از آنجا که قوانین منطقه بندی سخت گیرانه‌ای وجود ندارد، بسیاری از سرمایه‌داران و کارآفرینان به هیوستون آمده اند و بسیاری از شرکت های برجسته، مقر اصلی خود را در هیوستون قرار داده‌اند.

هیوستون همچنین بزرگترین مرکز پزشکی در جهان است. فارغ التحصیلان معتبرترین دانشگاه های دنیا برای کسب موقعیت در بیمارستان های بسیاری از جمله مرکز سرطان ام دی اندرسون (MD Anderson Cancer Center)، و یا تحصیل در دانشکده پزشکی بیلور (Baylor College of Medicine) به این شهر می‌آیند.

هجوم استعدادهای جوان، محیط کارآفرینی بزرگی را در منطقه هیوستون ایجاد کرده است. فضای استارت آپ‌های جدید و پرطرفداری با فضای همکاری با دیگر گروه‌ها مانند WeWork و Impact Hub ایجاد شده تا فضای اداری انعطاف پذیری برای این کارآفرینان ارایه دهند. اقتصاد رو به رشد، موجب ارتقای کیفیت زندگی میشود. اگر تلاش شما برای پیدا کردن شغل مناسب و معقول در جای دیگری بی نتیجه ماند، هیوستون می تواند میزبان خوبی برای شما باشد.

صنایع برتر هیوستون

صنایع برتر شهر هیوستون عبارتند از: انرژی، هوافضا و هوانوردی، توزیع، ساخت و تولید، علوم زندگی/پزشکی

حمل و نقل عمومی و ترافیک در هیوستون تگزاس

یکی از مهمترین نقاط ضعف هیوستون، حمل و نقل عمومی خسته کننده و آهسته‌ اش است. با توجه به اینکه شما می توانید خودروی خود را همزمان با انتقال محل سکونتتان با خود به هیوستون ببرید، داشتن یک خودروی شخصی با سیستم تهویه‌ مطبوع و استریوی مناسب می‌تواند به شما کمک کند، اما راه حلی برای کم کردن این مسیرهای طولانی نیست. در هیوستون محدوده های خاصی قابل حمل و نقل هستند، اما تقریبا حمل و نقل از جایی به جای دیگر چندان هم راحت نیست.

گزینه های حمل و نقل

 • یک اتوبوس و یک سیستم راه آهن سبک که مرکز شهر و میانه‌ی شهر را به هم متصل می‌کنند.
 • اتوبوس‌های رایگان و سبز در مرکز شهر.
 • خطوط دوچرخه که در حال احداث هستند.
 • مسیرهای دوچرخه سواری در کنار سیستم مسیر سبز هیوستون، که مناطقی مانند هایتز را به مرکز شهر متصل می کنند.
 • خدمات به اشتراک گذاری خودرو مانند پروژه Carshare و Zipcar.
 • هیوستون همچنین دارای دسترسی آسان به دو فرودگاه بین المللی IAH و Hobby است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

دانش آموزان به تمام دانشگاه های برتر تگزاس دسترسی دارند

منطقه‌ مدرسه‌ای مستقل هیوستون (Houston Independent School District) یکی از بزرگترین مناطق آموزشی است. در حقیقت، HISD بزرگترین منطقه در ایالت تگزاس است و 283 مدرسه دارد. هرچه منطقه بزرگتر باشد، منابع بیشتری برای دانش آموزان وجود دارد. در حقیقت، HISD جوایز زیادی را به دست آورده و به دلیل گسترش برنامه های فعالیتی AP خود، نامش را در گزارش بهترین‌های دبیرستانی آمریکا ثبت کرد.

تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های برتر در ایالت تگزاس وجود دارد. دانشجویانی که در سن رفتن به کالج هستند و هم چنین ساکن هیوستون گزینه‌های دیگری هم از بین کالج های تگزاس را خواهند داشت و می توانند از تخفیفات موجود برای بومی‌های منطقه نیز بهره ببرند.

برترین دانشگاه های تگزاس

 • دانشگاه تگزاس (University of Texas) – واقع در آستین، تگزاس
 • تگزاس A & M – واقع در ایستگاه کالج ، TX
 • دانشگاه هیوستون (The University of Houston) – واقع در هیوستون، TX
 • دانشگاه فنی تگزاس (Texas Tech University) – واقع در لابوک، TX

غذا‌های هیوستون متنوع و مشهور هستند

در هیوستون شما می توانید برای یک سال، هر شب در یک رستوران غذا بخورید و باز هم رستوران جدیدی برای رفتن داشته باشید! هر چیزی که مناسب ذائقه‌ی شما باشد در این شهر پیدا می‌شود برگر، غذای وگان، تایلندی، هندی، ایتالیایی (اصل Carrabba را در هیوستون می‌توانید امتحان کنید. همچنین، هیوستون شهر بزرگ  نوشیدنی‌ها نیز هست. اگر هوادار قهوه باشید یا بیشتر دوست داشته باشید در آبجوسازی‌های محلی وقت بگذرانید، به مشکلی برنمیخورید و با کمبود کافی شاپ، آبجوسازی، و انواع کوکتل‌ها مواجه نمی‌شوید. قدیمی ترین مرکز تولید آبجو در تگزاس، سنت آرنولد، درست در مرکز شهر واقع شده است.

رستوران‌های هیوستون

غذاخوری‌های محلی، پیت روم‌ (The Pit Room)، کیلنز استیک هاوس (Killen’s Steakhouse)، پاندیچری (Pondicheri)، کوچارا (Cuchara)، تورچي (Torchy’s)، هیمالیا (Himalaya)، لس نودل (Les Noodles)، ام اف سوشی (MF Sushi).

مراکز نوشیدنی در هیوستون

آبجوسازی عجایب هشتم (8th Wonder Brewery)، شرکت آبجو هالر (Holler Brewing Company)، سنت آرنولد (Saint Arnold’s)، خیابان اسپرینگ (Spring Streets)، قهوه‌ی بلک اسمیت (Blacksmith Coffee)، قهوه کاتالینا (Catalina Coffee)، بلک هول (Black Hole)، انویل (کوکتل) (Anvil)، جولپ (کوکتل) (Julep)، پاستری وار (بار تکیلا)) (Pastry War).

در هیوستون کمبود مکان ورزشی برای تمرین وجود ندارد

شهر هیوستون واقعا یک فضای بزرگ برای تمرینات ورزشی دارد. استودیوهای یوگا (Yoga) و پیلاتس (Pilates) تقریبا در هر گوشه‌ای از شهر وجود دارند و ورژن‌های جدید CrossFit (ورزشی مبتنی بر اهداف تناسب اندام) هر روزه در شهر پدیدار می‌شوند، و برای همه قابل استفاده هستند. از مراکز CrossFit در سراسر شهر می توان به نام های بزرگی مانند SoulCycle، Equinox، YogaWorks و Lifetime Fitness اشاره کرد. وودلند و گالوستون هر ساله میزبان مرد آهنین تگزاس هستند.

بهترین مراکز تمرینات ورزشی

 • Revolution Studio
 • بیگ پاور یوگا (BIG Power Yoga)
 • دفی پیلاتس (Defy Pilates)
 • CrossFit Eado (بزرگترین مجموعه‌ی CrossFit در تگزاس)
 • Equinox

بهترین مکان ها برای دوندگی و یا پیاده روی

 • پارک مموریال (Memorial Park)
 • پارک هرمان (Hermann Park)
 • دانشگاه رایس (Rice University)
 • بوفالو بایو پارک (Buffalo Bayou Park)
 • TC Jester Park
 • پارک اسپاتز (Spotts Park)

مردم هیوستون در سختی‌ها کنار هم می‌مانند

به گزارش رسانه های خبری، طوفان هاروی بخش هایی از هیوستون را ویران کرد، اما ساکنان هیوستون برای کمک به آسیب دیدگان با هم متحد شدند. یک بلای طبیعی اعضای یک جامعه را گرد هم آورد. در حالی که هیوستون هنوز در حال بازسازی خود است، اما جنبه‌ی مثبتی که در این ویرانی وجود داشت بازتاب شخصیت و انعطاف پذیری اهالی شهر بود. ساکنان شهر هیوستون در زمان سختی به کمک هم می آیند و این احساس همیاری در طی و پس از طوفان هاروی عجیب نبود. بطور کلی می‌توان گفت که ساکنان شهر هیوستون مردمانی مهربان، دارای رفتاری دوستانه، از نژادهای مختلف و خوش برخورد هستند.

مراکز خیریه و غیرانتفاعی‌ هیوستون

 • باشگاه پسران و دختران هیوستون بزرگ (Boys & Girls Club of Greater Houston)
 • موسسه‌ی رونالد مک دونالد هیوستون (Ronald McDonald House Houston)
 • مرکز بهداشت زنان منطقه هیوستون (Houston Area Women’s Center)
 • بانک غذای هیوستون (Houston Food Bank)
 • اتحادیه‌ی هیوستون بزرگ (United Way of Greater Houston)
 • خدمات جستجوی بی خانمان ها (SEARCH Homeless Services)

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: lifestorage.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن