مجوز اداره کنترل دارایی های خارجی (OFAC) در آمریکا چیست؟

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر, با وکیل متخصص امور OFAC, آقای پرهام جواهریزاده با شماره 4242229212 تماس حاصل بفرمایید.

مدیریت و اجرای تحریم ها و مجازات های اقتصادی تحمیل شده بر علیه برخی از کشورهای خارجی توسط کشور ایالات متحده آمریکا، بر عهده اداره کنترل دارایی های خارجی Office of Foreign Assets Control – OFAC، وابسته به وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا می باشد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت thejmlaw، در مورد این تحریم ها توضیحاتی را ارائه می دهد.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

تحریم های اعمال شده توسط (OFAC)، بسته به وضعیت هر کشور می تواند متفاوت باشد. (OFAC) ممکن است دارایی کشورهای تحریم شده را مسدود کرده، از پرداخت وجه به افراد و یا کشورهایی که در لیست تحریم درج شده اند جلوگیری نموده، و یا از ارائه خدمات به کشورهایی که تحت تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار دارند، جلوگیری کند.

این تحریم ها می توانند با کسب تأییدیه از اداره کنترل دارایی های خارجی اعمال شوند. همچنین برخی از این تحریم های اعمال شده بر علیه کشورها، نسبت به تحریم های دیگر محدودکننده تر هستند و در مورد کل کشور اعمال می گردند. برخی نیز به طور خاص افراد یا اشخاص معینی را در داخل یک کشور هدف قرار می دهند. در حال حاضر، کشورهای تحت تحریم ایالات متحده آمریکا عبارتند از:

کشورهای حوزه بالکان، کشور های بلاروس، برمه، ساحل عاج، کوبا، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری اسلامی ایران، عراق، لیبریا، کره شمالی، سودان، سوریه و زیمبابوه.

1- معاملات ممنوع شده با کشورهای تحت تحریم، چه معاملاتی هستند؟

معاملات ممنوع شده با کشورهای تحت تحریم، عبارتند از معاملات تجاری یا مالی و معاملات دیگری که بر اساس آنها افراد آمریکایی تنها با اخذ مجوزهای لازم از (OFAC) می توانند در معاملات با کشورهای تحت تحریم وارد شده و مشارکت نمایند، و یا اینکه به طور صریح و به موجب قانون، از دریافت این مجوزها معاف شده باشند.

نظر به اینکه برنامه این تحریم ها بر اساس سیاست های مختلف خارجی و اهداف امنیتی ملی ایالات متحده آمریکا است، ممکن است ممنوعیت های اعمال شده در کشورهای مختلف تحت تحریم، متفاوت باشند.

2- آیا استثنائاتی در مورد ممنوعیت های مربوط به کشورهای تحت تحریم وجود دارد؟

قوانین (OFAC)، غالباً ارائه دهنده یک سری از مجوزهای عمومی هستند که انجام معاملات معینی را با کشورهای تحت تحریم مجاز می نمایند. همچنین، مجوزهای خاصی به صورت موردی و تحت شرایط خاص به منظور انجام معاملات با کشورهای تحت تحریم توسط (OFAC) صادر می شود.

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر, با وکیل متخصص امور OFAC, آقای پرهام جواهریزاده با شماره 4242229212 تماس حاصل بفرمایید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: thejmlaw.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن