لوازم مورد نیاز صاحبان حیوانات خانگی برای نظافت و محافظت از اثاثیه خود

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

حیوانات خانگی گاهی شلوغی می کنند و با پنجه های خود مبلمان و فرش را نابود می کنند. لازم نیست حتما حیوان خانگی خود را از ورود به اتاق نشیمن منع کنید تا از آسیب وارد کردن آن ها جلوگیری کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت nymag، روش هایی برای کمک به شما ارائه می کند.

اولین مرحله برای مرتب نگه داشتن منزل، تمیز نگه داشتن آن حیوان خانگی است. برس کشیدن منظم به بدن حیوان خانگی موجب کاهش ریختن موی بدن او در منزل می شود. تمیز کردن سگ ها به محض بازگشت از پیاده روی، مانع از پراکنده شدن گرد و غبار بدن آنها در داخل فضای منزل می شود. مرحله دوم برای تمیز نگه داشتن منزل، جارو کشیدن، ابزارها و محصولات تمیز کننده، بویژه ابزاری هستند که برای تمیز کردن ظروف حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

در لیست زیر، ما بهترین تجهیزات و تمیز کننده ها را بر اساس گفته کارشناسان برای صاحبان سگ و گربه ذکر کرده ایم. البته مهم ترین نکته آموزش به پت خود است که از چه رفتارهایی پرهیز کند.

  • بهترین محصولات برای تمیز کردن سگ ها پس از پیاده روی

سگ ها در هوای بارانی و آفتابی نیاز به پیاده روی دارند و با بدنی آلوده به گرد و غبار به خانه بر می گردند. بهتر است جلوی در ورودی یک فرش قرار دهید تا دست و پای سگ را پیش از ورود به خانه تمیز کند. نوعی فرش حوله مانند برای سگ ها نیز وجود دارد که هم آن ها را به خوبی تمیز می کند و هم قابل شستشو است.

دستمال ها آنتی باکتریال با پوست بدن سگ و گربه سازگارند. بنابراین می توانید با خیال راحت حیوان خانگی خود را قبل از ورود به خانه تمیز کنید.

دستمال زیر هم مناسب تمیز کردن بدن حیوانات خانگی است. عصاره آلو ورا و ویتامین E موجود در این دستمال پوست حیوان خانگی شما را نرم و تمیز نگه می دارد.

این ظرف یک محصول خوب برای تمیز کردن دست و پای سگ می باشد. کافیست این ظرف را با آب پر کنید و سپس دست و پای سگ را در داخل این ظرف قرار دهید تا برس های نرم این محصول آن ها را تمیز نمایند.

این یک اسپری حمام بدون نیاز به آب است. بعد از پیاده روی با سگ خود، کمی از این اسپری روی بدن او بزنید. این اسپری حیوان را خوشبو و تمیز نگه می دارد، بدون نیاز به حمام های مکرر!

  • بهترین برس ها برای کاهش ریزش مو

نیکول الیس (Nicole Ellis)، که یک تربیت کننده سگ ها و متخصص محصولات مدل روور (Rover) است، می گوید: “مبلمان پوشیده از مو و کرک، نشانه ای از وجود حیوانات خانگی در منزل است، و تمیز کردن حیوان خانگی، اولین اقدام برای محدود کردن ریزش موی حیوان خانگی در منزل است”. همچنین، او می گوید: “مقداری از وقت شبانه خود را برای برس کشیدن بر روی بدن حیوان خانگی خود صرف نمایید تا هر گونه موی آزاد را از روی بدن حیوان خانگی خود حذف نمایید، در غیر این صورت، این موها به تختخواب شما می چسبند”. این ابزار با لطافت موهای حیوان شما را جمع می کند و از ریزش آن ها روی مبل و نخن می کاهد.

این ابزار به شما کمک می کند تا موهای گره خورده و توده های موی حیوانات را از بدن آن ها جدا کنیدو موهای اضافه را هم جمع کنید. قیمت این وسیله بسیار مناسب است.

از این وسیله فقط 1 یا 2 بار در هفته برای شانه کشیدن پت خود استفاده کنید زیرا استفاده بیش از حد از این برس برای جمع آوری موهای آزاد حیوان خانگی ممکن است  پوست یک حیوان خانگی را تحریک و یا متورم کند.

  • وسیله های جلوگیری از پنجه زدن گربه ها

گربه ها به طور غریزی سطوح را خراش می دهند تا لایه های مرده پنجه های خود را از بین ببرند و قلمرو خود را از طریق این رد پا علامت گذاری می کنند. بویژه، دو سمت مبل ها و صندلی ها به عنوان مکان خراش دادن توسط گربه ها جذاب هستند. به منظور جلوگیری از این رفتار گربه ها، الیس (Ellis)، نوار مخصوص چسبیدن پنجه گربه ها با عنوان Sticky Paws را که یک نوار دو طرفه است توصیه می کند. گربه های این پسب را دوست ندارند و با استفاده مداوم یاد می گیرند که مبل جای پنجه زدن نیست!

به جای مبلمان خود، جای مناسب تری برای پنجه زدن به گربه خود معرفی کنید. این اسکرچر های مخصوص را در کنار مبلمان قرار دهید و با زدن کمی کت نیپ (catnip) روی اسکرچر گربه ها را به سوی آن ها جذب کنید. برای رفتار خوبشان به آن ها تشویقی بدهید!

  • بهترین پوشش های محافظ برای مبلمان

اگر حیوان خانگی شما دوست دارد بر روی تختخواب با شما بازی کند، الیس (Ellis) پیشنهاد می کند که تختخواب خود را با یک پتوی مناسب برای حیوانات خانگی بپوشانید تا مقدار موهایی که روی تخت شما جمع می شوند را به حداقل برسانید. او توصیه می کند پتوی مناسب حیوانات خانگی مدل P.L.A.Y را خریداری نمایید، که قابل شستشو در ماشین لباسشویی است و می توان آن را با استفاده از خشک کن، خشک نمود. برای خرید کلیک کنید.

روکش مبلمان هم گزینه مناسب دیگری برای محافظت از مبل و سایر وسایل نشیمن است.

  • بهترین ابزارها برای جمع آوری موی حیوانات از مبلمان

هنگامی که موهای یک حیوان خانگی بر روی مبلمان پراکنده می شود و با وجود تلاش فراوان شما جمع آوری آن مشکل است، الیس (Ellis) توصیه می کند: “برای تمیز کردن این موها از برس چهار طرفه CarpET  استفاده کنید. این برس چهار طرفه برای جمع آوری موهای حیوان خانگی در منازل مورد استفاده قرار می گیرد”. این برس دارای برآمدگی های توپی شکل لاستیکی برای جمع آوری موهای سست حیوان خانگی است و می توان این برس را به راحتی با آب و صابون تمیز کرد. برای خرید کلیک کنید.

الیس می گوید: “دستکش بلند برس مانند مدل CleanAide، یک وسیله عالی دیگر برای جمع آوری موهای ریخته شده بر روی مبلمان است”. دست خود را در این دستکش فرو کنید و سپس دست خود را بین کوسن های مبل بکشید تا موهای موجود بر روی مبل ها را جمع آوری کنید.

این برس یک سطح چسبان دارد که بعد از استفاده می توانید آن را تمیز کنید.

این برس چرخان به راحتی روی سطوح مبل و … غلت می خورد سطوح را تمیز می کند.

  • بهترین محصولات تمیز کننده مبلمان خانگی و سازگار با بدن حیوانات خانگی

همه متخصصانی که ما با آنها صحبت کردیم در مورد این موضوع توافق داشتند که بهتر است از محصولات طبیعی و ایمن برای حیوانات خانگی، برای تمیز کردن مبلمان خود استفاده کنید، زیرا بسیاری از مواد رایج در سایر پاک کننده ها (مانند سفید کننده، آمونیاک و فرمالدئید) برای گربه ها و سگ ها سمی هستند.

مبلمان چرمی همواره یک گزینه خوب برای صاحبان حیوانات خانگی است، زیرا شما می توانید در صورت لزوم آن را تمیز و با استفاده از نرم کننده مخصوص آن را مجدداً نرم کنید. این پاک کننده کاملاً طبیعی و غیر سمی است و برای تمیز کردن آثار حیوانات خانگی از روی مبلمان چرمی مناسب می باشد، به طوری که پس از تمیز کردن مبل، مجدداً مبلمان نو و تمیز به نظر می رسد.

اگر نمی خواهید هزینه زیادی بکنید سرکه سفید هم می توانید لکه ادرار و … را به خوبی خنثی کرده و از بین ببرد.

بر اساس گفته شرکت ویزارد مخصوص تمیز نمودن خانه ها ” این مارک از محصول، بهترین انتخاب از محصولات “بی ضرر” است، و اسپری های مدل Miracle Nature برای حیوانات خانگی بی خطر هستند.

  • بهترین جاروبرقی

برای ایجاد اطمینان از اینکه موها روی کف منزل و فرش ها وجود ندارد، الیس (Ellis) توصیه می کند که یک چارو برقی مدل Roomba بخرید و آن را برنامه ریزی کنید تا چند بار در هفته به طور اتوماتیک کفپوش منزل شما را تمیز کند. او می گوید: “این جارو برقی به شما کمک می کند تا موهای سست، که به راحتی به مبلمان می چسبند، را به حداقل برسانید.”

این جاروبرقی حالت مخصوصی برای تمیز کردن موی حیوانات دارد و بسیار مناسب خانه های دارای پت است.

این جارو هم دارای کیسه است و موی حیوانات را هم جمع می کند.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: nymag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا