از کجا بفهمیم خانه مورد نظر دارای چه گذشته ای است؟ از اتفاقات غیر طبیعی، خودکشی، و قتل، تا آیین‌های مذهبی خاص…

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت زیلو، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

خانه‌ای که در آن اتفاقات غیر طبیعی، خودکشی، قتل، أیین‌های مذهبی خاص، اتفاقات ناخوشایند و جرم و جنایت رخ داده باشد، می‌تواند به عنوان یک ملک بدنام شناخته شود.

در اصطلاحات ملک و املاک، بدنامی به خصوصیت ناملموس یک ملک اشاره می‌کند که ممکن است باعث واکنش احساسی یا روانی برخی از خریداران بالقوه شود. علاوه بر عیوب ظاهری، یک خانه ممکن است ویژگی‌های غیر طبیعی یا سابقه و تاریخچه‌ای داشته باشد که بر ارزشش تاثیر منفی بگذارد.

  • قوانین افشاگری اسرار خانه‌‌ها در ایالت خودتان را خوب مطالعه کنید

اینجا یک حقیقت وجود دارد: بنگاه‌های معاملات املاک ملزم نیستند که بدنامی یک خانه را برای خریداران آشکار کنند.

در گذشته فروشندگان ملزم نبودند هیچ چیزی را درباره خانه‌ای که می‌فروشند برای خریداران آشکار کنند. اما در سال‌های اخیر اغلب ایالت‌ها تغییراتی در این قانون به وجود آورده‌اند و امروزه خریداران باید در مورد مسائل خاص خانه آگاه شوند.

قانون خریداران و فروشندگان و نمایندگانشان را ملزم می‌کند که معامله صادقانه و عادلانه‌ای داشته باشند و همه اصول معامله در یک بنگاه معاملات املاک را رعایت کنند. با این حال قوانین مربوط به افشاسازی اتفاقات کلی و مبهم در ایالات مختلف متفاوت است. قوانین برخی ایالات صریحا فروشنده یا شخصی که به قانون عمل نکرده است را ملزم می‌کند که ویژگی خاص مربوط به یک ملک را اشکار کند.

به عنوان مثال در ایالت ماساچوست و مخصوصا در شهر سالم فروشندگان و مشاور املاک به هیچ وجه ملزم به ذکر ویژگی های غیرعادی یک خانه نیستند. اما اگر شما یا نماینده‌تان مستقیما از نماینده فروش سوال کنید، آنها باید صادقانه پاسخ بدهند.

این حالت در قوانین سخت گیرانه ایالت کالیفرنیا فرق می‌کند. در این ایالت علاوه بر قانونی درباره اشکارسازی مسائل دیگر، این حکم وجود دارد که خریداران باید در مورد هر مرگ و میری که در سه سال اخیر در ملک رخ داده است، آگاه شوند.

با اینکه قطعا صادق بودن درباره عیوبی که می‌تواند بر ارزش ملک تاثیر داشته باشد، برای فروشندگان یک الزام اخلاقی است، اما ممکن است یک الزام قانونی نباشد.

  • قبل از انتخاب خانه خوب تحقیق کنید

از آنجاییکه خیلی بعید است شما بتوانید موضوع “روح زده بودن یک خانه” یا “صحنه جرم و جنایت بودن یک خانه در گذشته” را در فهرست خانه‌های فروشی بفهمید، پس چگونه می‌توانید از این اتفاقات آگاه شوید؟

با یک مشاور حقوقی املاک در ایالت‌تان مشورت کنید تا بدانید چه افشاگری‌هایی در مورد خانه‌ها اجباری است.

از مشاور املاک فروشنده بپرسید که آیا اتفاقات غیر طبیعی یا جنایی گزارش شده است. باز هم می‌گویم که فروشندگان و نمایندگان‌شان قانونا ملزم هستند که اگر سوالی ازشان پرسیده شد که درموردش آگاهی داشتند، صادقانه پاسخ دهند و مشکلات را اشکار کنند.

با دقت اطلاعات فروشندگان را مرور کنید. در بسیاری از ایالات مالکان خانه باید افشاگری‌های مربوط به ملک را بنویسند و مکتوب کنند.

از همسایه‌ها پرس و جو کنید یا در اینترنت سرچ کنید. گوگل همیشه می‌تواند اطلاعات خوبی درباره خانه آینده‌تان به شما بدهد. شما می‌توانید از این طریق موضوع مهمی را کشف کنید که ممکن است بر تصمیم‌تان تاثیر گذار باشد.

به یاد داشته باشید مرگ طبیعی صاحب قبلی خانه با قتل و سوقصد تفاوت زیادی دارد!

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: zillow.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا