MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آیا معامله کردن از طریق یک آژانس املاک با رابطه دوجانبه خطرناک است؟

هنگامی که یک نماینده املاک و مستغلات هر دو طرف را در معامله ملک نمایندگی می کند، آن مشاور املاک را آژانس با رابطه دو جانبه می نامند.

اگرچه برقراری یک رابطه دوجانبه بین خریداران و فروشندگان با یک نماینده املاک لزوماً مشکلی ایجاد نمی کند، اما مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت zillow، خطرات و محدودیت های احتمالی در این زمینه را برای شما شرح می دهد.

افشاسازی توسط آژانس املاک با رابطه دوجانبه

نظر به اینکه آژانس های املاک با روابط دوجانبه تضاد منافع برای خریدار و فروشنده را بیان می کنند، برخی از کشورها به آنها اجازه نمایندگی دوجانبه را نمی دهند. در کشورهایی که این امر قانونی است، قانون، آژانس املاک را ملزم می کند که خریدار و فروشنده را نسبت به این ارتباط دوجانبه و تبعات آن آگاه سازد. به همین جهت طرفین باید فرم رضایت نامه ای را در این خصوص امضاء نمایند که بیانگر این است که آنها مفهوم نمایندگی دوجانبه و ایجاد محدودیت های احتمالی به واسطه این توافق نامه را درک کرده اند. در صورت عدم امضای توافق نامه، معامله امکان پذیر نمی باشد.

معایب روابط دو جانبه

روابط دو جانبه محدودیت هایی را برای آژانس املاک وضع می کند، زیرا آژانس املاک موظف است با هر دو طرف یعنی خریدار و فروشنده با انصاف و صداقت رفتار کند. آژانس املاک وظیفه دارد که اطلاعات کامل در مورد ملک مورد معامله را به خریدار ارائه دهد، اما نمی تواند اطلاعات محرمانه در مورد فروشنده را فاش نماید.

آژانس املاک با روابط دو جانبه در هنگام ارائه پیشنهاد قیمت نمی تواند به خریدار میزان پیشنهادی را مشاوره دهد، همچنین نمی تواند در مورد رد یا پذیرش این پیشنهاد توصیه ای را به فروشنده ارائه دهد.

از آنجا که در نظر گرفتن منافع هر دو طرف خریدار و فروشنده توسط آژانس املاک کاری بس دشوار است، بهتر است که خریداران خانه در صورت تمایل به وارد شدن به یک رابطه دو جانبه با یک آژانس املاک، جانب احتیاط را در نظر بگیرند، هنگامی که شخصی وارد رابطه دو جانبه با یک آژانس املاک می شود، حق خود را نسبت به وفاداری آن عامل املاک از دست می دهد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: zillow.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.