مقایسه مزایا و معایب تاون هاس با خانه های مستقل

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

اگر شما هم برای اولین بار به دنبال خرید خانه هستید، احتمالا بین خرید خانه مستقل (Single Family Home) و تاون هاس (Townhouse) شک داشته باشید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت budgeting.thenest این دو نوع خانه را با هم مقایسه می کند تا شما بتوانید گزینه مناسب تر بین این دو را با توجه به شرایط خود، انتخاب کنید.

  • از نظر تعمیرات و نگهداری خانه

مالکیت هر نوع خانه به تعمیر و نگهداری آن نیاز دارد. اما نگهداری یک Townhouse ممکن است به زحمت بسیار کمتری نسبت به یک خانه Single Family Home نیاز داشته باشد. در یک Single Family Home، صاحبان خانه هم باید به داخل خانه و هم به حیاط و پارکینگ و … توجه داشته باشند. این در حالیست که انجمن صاحبان خانه تعمیرات محیط بیرونی مجموعه تاون هاس های یک محله را به عهده دارد.

همچنین توجه داشته باشید معمولا صاحب خانه Townhouse نمی تواند در ظاهر بیرونی خانه تغییر زیادی ایجاد کند و باید از قوانین سختگیرانه ای پیروی کند.

  • از نظر دسترسی به امکانات

علاوه بر پوشش دادن تعمیر و نگهداری خارجی، انجمن های صاحبان خانه در مجتمع های مسکونی تاون هاس ها، اغلب خدمات ارزشمند دیگری را نیز ارائه می نمایند. این مجتمع ها گاهی دارای استخر شنا و باشگاه ورزشی و کتابخانه و … هستند اما این امکانات عمومی هستند.

  • از نظر اندازه حیاط

اگرچه حیاط بعضی از تاون هاس ها دارای چمن می باشد، اما حیاط این خانه ها به میزان قابل توجهی کوچکتر از حیاط پوشیده از چمن در Single Family Home است. در بعضی از مجتمع ها همسایگان مجبورند حیاط را با سایر همسایه ها شریک شوند و معمولا انجمن صاحبان خانه هزینه نگهداری از حیاط را از طریق HOA از ساکنان می گیرد. اگر از مراقبت و تمیز کردن حیاط بدتان نمی آید و حیاط بزرگی می خواهید، Single Family Home برایتان مناسب تر است.

  • از نظر حریم خصوصی

معمولاً، Single Family Home، مقداری فضا بین خانه و نزدیکترین همسایه خود دارند، و این جدایی می تواند به معنی افزایش حریم خصوصی ساکنان باشد. در عوض، در یک Townhouse، سازه های ساختمان دارای دیوارهای مشترکی می باشند که ممکن است بدین معنی باشد که همسایگان می توانند صدای موسیقی، تلویزیون، مهمانی ها و حتی بحث های ساکنین منازل مجاور را بشنوند!

  • از نظر هزینه

به طور معمول، تاون هاس ها در مقایسه با منازل Single Family دارای قیمت پایین تری می باشند.  علاوه بر قیمت پایین تر خرید، احتمالا ساکنان تاون هاس قبض کم تری پرداخت می کنند، زیرا دیوارهای مشترک این خانه ها در جلوگیری از اتلاف حرارت کمک می کنند.

اگرچه قیمت پایین تر خرید اولیه تاون هاس ها ممکن است باعث پرداخت وام مسکن مقرون به صرفه تری شود، اما حق عضویت در انجمن مالکان (HOA) تاون هاس غالبا زیاد است.  بسیاری از انجمن ها هزینه های ماهانه ای را که می تواند به صدها دلار برسد از صاحبان منازل دریافت می کنند. بنابراین خریداران خانه باید قبل از خرید منزل، هزینه کلی این منازل را با دقت با یکدیگر مقایسه کنند.

اگر به دنبال افزایش قیمت ملک هستید خانه Single Family بخرید زیرا سرعت افزایش قیمت این نوع از خانه ها از تاون هاس ها معمولا بیشتر است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: budgeting.thenest.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا