MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آنچه که خریداران مسکن در آمریکا باید درباره شارژ ماهیانه یا HOA بدانند

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

حتما در حین جستجوی خود برای مسکن، چشمتان به کلمه HOA یا Homeowners Association خورده است.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters، در مورد HOA توضیح می دهد.

انجمن HOA متشکل از افرادی است که در آن محله زندگی می کنند. این انجمن به گونه ای طراحی شده است که این اطمینان حاصل شود که ساکنان محله، ضمن رعایت مجموعه ای از دستورالعمل ها به نام معاهدات محدودکننده مشترک Covenants, Conditions & Restrictions (CC&R، از یک ساختار حمایتی برای حفظ ارزش جامعه خود برخوردار می باشند.

به عبارت ساده، CC & R تنها قوانینی هستند که در صورتی که در یک جامعه زندگی می کنید، باید از قوانین آن جامعه پیروی کنید. بر خلاف مقررات منطقه بندی، که الزامات وضع شده توسط دولت در مورد روش استفاده از زمین می باشد، معاهدات محدودکننده توسط HOA ها برای حفظ جذابیت و ارزش ملک صاحبان خانه ها، تدوین می شود.

صاحبان خانه باید بدانند که HOA ها اندکی متفاوت است. آنها معمولاً هزینه های ماهانه یا سه ماهه ای دارند که مالکان خانه باید پرداخت نمایند. این هزینه ها می تواند با توجه  به اندازه ملک، تعداد ساکنان، امکانات و سایر موارد دیگر، متفاوت باشد. در صورتی که صندوق ذخیره مربوط به  HOA نتواند هزینه های عمده یا غیر منتظره ای مانند خسارت شدید بر اثر بروز طوفان را بپردازد، ممکن است مالکان ملزم شوند که هزینه های اضافی به HOA بپردازند.

این هزینه ها به حفظ مناطق مشترک مانند استخرهای شنا، زمین تنیس، آسانسورها (برای ساختمانهای مرتفع) و موارد مربوط به فرسایش بعضی از قسمت های محله در اثر مرور زمان کمک می کنند. اگرچه اینها یک هزینه اضافی برای صاحب خانه ها است، اما HOA می تواند کمک کند تا ارزش ملک و محل سکونت خود را حفظ کنید.

اگر اقدام به خرید خانه ای تحت قوانین HOA بکنید و پیشنهادتان پذیرفته شود، 3 الی 10 روز فرصت خواهید داشت تا قوانین این انجمن را بررسی کنید و اگر مورد ناخوشایندی دیدید آن را به اعضای انجمن مطرح کنید یا قرارداد را فسخ نمایید.

اکثر وام دهندگان، هزینه های HOA شما را در مجموع کل میزان پرداخت های ماهیانه شما منظور می کنند. پس نیازی نیست نگران این هزینه ها باشید.

HOA ها مزایای زیادی برای ساکنان محله دارند اما شما باید به طور دقیق از قوانین و ضوابط آن ها آگاه باشید و آماده پرداخت هزینه های لازم باشید.

نتیجه نهایی

اگر می خواهید ملکی بخرید که در یک محله HOA واقع شده است، حتما با مشاور املاک خود مشورت کنید تا از خرید خود مطمئن شوید.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.