روش محاسبه مالیات بر املاک در آمریکا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

یکی از هزینه هایی که مالک خانه متحمل آن می شود، مالیات بر املاک است. میزان این مالیات به ارزش ارزیابی شده ملک و میزان مالیات عمومی منطقه ای که ملک در آن واقع شده است بستگی دارد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor در مورد مالیات بر املاک و محاسبه آن توضیح می دهد.

ارزش ارزیابی شده مربوط به یک خانه، چیست؟

ارزش خانه شما یک از عوامل مؤثر در تعیین میزان مالیات بر ملک شما می باشد. کار تعیین ارزش ارزیابی شده هر ملکی که فروخته می شود، خریداری می گردد، ساخته می شود یا نوسازی می شود، با بررسی مجوزها و مستندات ارائه شده به شهرداری محلی، توسط مأموران ویژه ارزیابی مالیات بر املاک انجام می گیرد. مأموران ویژه ارزیابی مالیات، به ویژگی های اصلی خانه شما (مانند مساحت زمین، مساحت ساختمان، اندازه منزل، و تعداد اتاق خواب و حمام) توجه می کنند و همچنین منزل شما را با منازل مشابه موجود در مجاورت منزل شما مقایسه می کنند.

در اغلب مواقع ارزش ارزیابی شده مربوط به منزل شما، حدود 80 تا 90 درصد ارزش آن در بازار مسکن است. در مواقعی که بازار مسکن پر جنب و جوش است، این تفاوت بیشتر است.

مالیات عمومی چیست؟

مالیات عمومی، مالیات مخصوص منطقه مسکونی شما است و نرخ آن بر اساس  امکانات عمومی ارائه شده در مناطق مسکونی مختلف، بسیار متفاوت است. هر چه امکانات شهری نظیر مدارس دولتی، نیروهای پلیس، آتش نشانی تمام وقت، زمین های بازی و پارک های بیشتری در شهر خود داشته باشید، میزان مالیات عمومی شما بیشتر از یک شهر بدون این امکانات خواهد بود.

میزان مالیات عمومی مربوط به یک منطقه مسکونی بر روی وبسایت ارزیابی کننده مالیات محلی و یا وبسایت شهرداری منطقه مورد نظر قابل مشاهده می باشد. معمولاً میزان مالیات عمومی به صورت درصد (به عنوان مثال، 4 %) نمایش داده می شود. به منظور محاسبه مالیات یک منزل، تنها کافیست ارزش ارزیابی شده در مورد منزل مورد نظر در مالیات عمومی منطقه مسکونی که منزل در آن واقع شده است، ضرب شود. برای مثال؛ اگر ارزش ارزیابی شده یک خانه 200,000 دلار بوده، و مالیات عمومی منطقه مسکونی که خانه در آن واقع شده است 4 درصد باشد، مالیات بر املاک متعلق به خانه مذکور، سالیانه حدود 8,000 دلار خواهد بود.

چگونه می توان مبلغ مالیات بر املاک را پیدا کرد؟

اغلب می توانید مبلغ دقیق (یا رقم تقریبی) مالیات بر ملک خود را در لیست موجود بر روی وبسایت ®realtor.com پیدا کنید، یا در غیر این صورت می توانید مکان منزل خود و قیمت خانه را در یک محاسبه گر آنلاین مقرون به صرفه مربوط به خانه، وارد کنید. این محاسبه گر، نه تنها مالیات سالانه شما را تخمین می زند، بلکه می توانید پیش بینی کنید که باید چه مبلغی را برای پرداخت وام، بیمه خانه و هزینه های دیگر بپردازید.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtor.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن