کوتاهی در پرداخت بدهی های کردیت کارت چه عوارضی دارد؟

اگر هر ماه حداقل مبلغ تعیین شده بدهی های کردیت کارت خود را پرداخت نکنید، احتمال این که بدحساب (Delinquent) محسوب شوید زیاد است.

مسکن آمریکا، با توجه به توصیه هایی لازم شما را از عوارض بدحسابی کردیتی در آمریکا آگاه می سازد.

  • کوتاهی در پرداخت بدهی های کردیت کارت چه عوارضی دارد؟

کوتاهی در پرداخت مانده بدهی مربوط به یک کردیت کارت بدان معناست که پرداخت شما به مدت 30 روز یا بیشتر با
تأخیر مواجه شده است. در آن مقطع زمانی، وضعیت پرداخت با تأخیر شما به کردیت بیروها گزارش داده می شود و این موضوع در کردیت ریپورت شما نیز درج می شود. پس از گذشت 60 روز از عدم پرداخت بدهی، صادرکننده کردیت کارت شما مجاز می باشد که نرخ بهره شما را تا میزان نرخ جریمه افزایش دهد. نرخ جریمه تاخیر به مدت شش ماه قابل اجرا خواهد بود.

باید توجه داشته باشید که پس از انجام شش پرداخت متوالی و به موقع اقساط کردیت کارت، نرخ بهره برای مانده بدهی شما به حالت عادی برمی گردد. توجه داشته باشید که صادر کننده می تواند نرخ بهره جریمه را حتی پس از تسویه حساب ثابت نگه دارد.

  • پس از تأخیر در پرداخت بدهی های کردیت کارت چه اتفاقی می افتد؟

معمولا تاخیر در پرداخت بدهی کردیت کارت ها با هزینه های بیشتری از قبیل بهره جریمه و کارمزد همراه می باشد. اگر همچنان در بازپرداخت بدهی های خود با مشکل مالی مواجه باشید و قادر به انجام پیمنت نباشید، بعد از 180 روز حساب کردیت کارت شما مسدود و چار جد آف می شود.

البته توجه داشته باشید بعضی از بانک ها در صورت عدم پیمنت ماهیانه اکانت را دو ماه مسدود می نماید و ممکن است اکانت شما بعد از مسدود شدن به کالکشن اجنسی منتقل گردد. اگر نمی توانید مانده بدهی خود را پرداخت کنید، با صادرکننده کردیت کارت خود تماس بگیرید تا گزینه هایی را برای تسویه حساب پیدا کند و یا از مشاور مالی و کردیتی قابل اعتماد کمک بگیرید.

در نظر داشته باشید راهکارهای مالی و کردیتی بهتر و حرفه ای تری نسبت به ستلمنت بدهی وجود دارند. چون ستلمنت بدهی عواقب منفی کردیتی خاص خود را به همراه دارد.

  • آیا می توان تاخیر در پرداخت بدهی های کردیت کارت را از کردیت ریپورت خود حذف کرد؟

هنگامی که اطلاعات منفی به کردیت ریپورت شما اضافه شوند، معمولاً تنها در صورتی که این اطلاعات نادرست و یاغیر قابل تأیید باشند از کردیت حذف خواهند شد. در غیر اینصورت تا هفت سال درکردیت ریپورت باقی خواهند ماند.

اگر کردیت ریپورت شما شامل تأخیر در پرداخت مانده بدهی کردیت کارت باشد، که به اشتباه گزارش شده است، شما می توانید بعد از بررسی، اقدام به حذف آن اطلاعات نمایید و یا از خدمات مشاور مالی و کردیتی استفاده نمایید.

سعی کنید بدهی خود را به موقع پرداخت کنید تا از پرداخت جریمه تاخیر و یا حتی مسدود شدن حساب خود جلوگیری کنید. پرداخت پیمنتهای ماهیانه در مهلت مقرر شده و کنترل بالانس و یا بدهی کردیت کارتها در ساخت کردیت هیستوری قویتر و افزایش کردیت اسکور تاثیر بسزایی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.