14 مورد که به امتیاز کردیت شما آسیب وارد می کند

امتیاز کردیت، یکی از مهم ترین موارد در زندگی شما در کشور آمریکاست. بانک ها با بررسی امتیاز کردیت شما تصمیم به اختصاص و یا عدم اختصاص وام یا کردیت به شما می گیرند.

مسکن آمریکا، توصیه هایی، در ارتباط با مواردی که به امتیاز کردیت شما آسیب وارد می کند را به شما ارایه میدهد.

1- پرداخت اقساط حسابهای کردیتی با تأخیر

سی و پنج درصد از میزان کردیت اسکور شما مربوط به سابقه انجام پرداخت ها توسط شما است. در صورتی که به صورت مداوم در بازپرداخت اقساط حسابهای کردیتی خود تاخیر داشته باشید کردیت اسکورتان آسیب می بیند. سعی کنید همیشه اقساط خود را در زمان تعیین شده پرداخت نمایید.

2- عدم پرداخت اقساط ماهانه حسابهای کردیتی

این مورد حتی بدتر از پرداخت با تاخیر است! توجه داشته باشید که اگر به مدت 6 ماه اقساط خود را پرداخت نکنید، حسابتان مسدود می شود. البته این دوران میتواند دربرخی بانکها دوران کوتاهتری هم باشد.

3- بسته شدن حساب کردیت کارت

اگر در پرداخت اقساط کردیت کارت خود خیلی تاخیر داشته باشید، صارکننده کردیت کارت حساب شما را مسدود می نماید. بسته شدن حسب کردیت کارت به هر دلیلی به شدت بر کردیت اسکور اثر منفی دارد.

4- ارسال و یا فروش حساب کردیتی بسته شده به کالکشن اجنسی (در مورد کالکشن اجنسی ها بیشتر بدانیم)

در صورت ارسال یا فروش هر نوع اکانت کردیتی به کالکشن اجنسی و در صوتیکه اکانت کالکشن وارد کردیت ریپورت گردد به شدت کردیت اسکور را کاهش می دهد.

5- به تعویق افتادن و یا عدم پرداخت اقساط وام  

به تعویق افتادن یا عدم پرداخت اقساط وام نیز منجر به بسته شدن حساب وام شده و هیستوری بد اکانت و وضعیت چارجدآف شده اکانت باعث کاهش چشمگیر کردیت اسکور می گردد. هیستوری بد اکانت مربوط به وام نشان می دهد که نتوانستید بدهی خود را به بانک وام دهنده پرداخت کنید و ریسک کردیتی شما بالا می باشد

 

6- ورشکستگی

ورشکستگی تاثیر بسیار بدی روی کردیت اسکور شما می گذارد وبسته به نوع ورشکستگی که فایل شده به مدت 7 تا ۱۰ سال در کردیت ریپورت شما باقی می ماند. بهتر است به جای اعلام ورشکستگی از مشاوره مالی و کردیتی بهره بگیرید. درنظر داشته باشیداعلام ورشکستگی تا مدتهای طولانی بر روی زندگی مالی و کردیتی شما اثر منفی می گذارد.

7- عدم پرداخت اقساط وام خانه و فورکلوژر

پرداخت نکردن اقساط وام خانه باعث می شود اعطاء کننده کردیت یا وام خانه اقدام به مصادره و فروش مجدد ملک نماید. وجود فورکلوژر بر روی کردیت اسکور اثر منفی زیای دارد و احتمال کوالیفالی شدن شخص جهت دریافت مجدد وام خانه در آینده رابه شدت کاهش می دهد.

8- صدور حکم دادگاه یا جاجمنت

صدور حکم دادگاه و وجود آن در کریت ریپورت نشان می دهد شخص بدهیهای کردیتی خود را پرداخت نکرده. وجود جاجمنت علاوه بر کاهش کردیت اسکور دارایی های شخص بدهکار را نیز تحت ریسک قرار می دهد.

9- بدهی بالای کردیت کارت

بدهی سنگین کردیت کارت بر روی کردیت اسکور تاثیر منفی به سزایی دارد. چنانچه بدهیهای کردیت کارتتان زیاد است به نحوی که قادر به حتی انجام مینیمم پیمنت ماهیانه نیستید ضروریست که با مشاور متخصص مالی و کردیتی صحبت نمایید و بخاطر بسپارید که راههای بهتری نسبت به ستلمنت بدهی برای مدیریت کاهش بدهیهای کردیتی وجود دارد.

10- داشتن کردیت کارت با حداکثر بدهی  

اگر عادت دارید همیشه بدهی کردیت کارت خود را 100 درصد نگه دارید و یا بیشتر از لیمیت کردیت کارت خود استفاده نمایید، باید بدانید که آسیب خیلی شدیدی به امتیاز کردیت خود خواهید زد.

11- بستن کردیت کارتی که بدهی دارد

اگر اکانت کردیت کارت خود ببندید در حالیکه اکانت مربوطه دارای بدهی باشد، بستن اکانت، لیمیت کارتتان را به صفر می رساند. و به دلیل وجود بدهی برروی کاانت به نظر می رسد که بیشتر از لیمیت که صفر هست استفاده نموده اید و همین موضوع به کردیت اسکور آسیب خواهد زد. به نوعی نسبت بدهی به لیمیت را بسیار بالا نشان می دهد.

12- بستن حسابهای کردیت کارتهای قدیمی

مدت زمان استفاده شما از کردیت کارت تاثیر زیادی بر روی کردیت اسکور شما دارد. اگر حساب های قدیمی خود را ببندید، مدت زمان استفاده شما از کردیت کارت کاهش پیدا می کند و این مساله بر روی اسکورشما تاثیر منفی دارد. بهتر است از بستن حساب خود خودداری نمایید.

13- اقدام برای دریافت چندین کردیت کارت و وام

اگر در کوتاه مدت برای دریافت چندین حساب کردیتی شامل وام و یا کردیت کارت مختلف اقدام نمایید، کردیت اسکورتان کاهش می یابد.

14- اکتفا کردن فقط به کردیت کارت یا وام

اگر تنها یک نوع حساب کردیت دارید (چه وام و چه کردیت کارت)، می تواند روی امتیازتان تاثیرگذار باشد. برای داشتن کردیت اسکور بالاتر بهتر است انواع حسابهای کردیتی را در ریپورت خود داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.