نرخ سود وام مسکن در آمریکا، نقطه درخشان تهیه مسکن در سال 2019

نرخ سود وام مسکن 3.74 درصد است (تاریخ December 26, 2019)

برطبق گزارش این هفته شرکت فردی مک (December 26, 2019)، در هفته جاری، نرخ سود وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت، دوباره اندکی تغییر کرد. با پایان یافتن هفته انتهایی سال 2019، میانگین نرخ سود وام مسکن در امسال 3.9 درصد بوده​​، که این رقم برای چهارمین بار پایین ترین میانگین سالانه از سال 1971 هنگامی که فردی مک شروع به بررسی هفتگی خود کرد را داشته است.

پیش بینی می شود که با ورود به سال 2020، نرخ پایین سود وام مسکن و همچنین رشد اقتصادی، مؤلفه های اصلی بازار مسکن در آمریکا باشند، که همراه خواهند بود با افزایش پایدار فروش خانه ها، ساخت و سازها، و قیمت خانه ها.

در حالی که چشم انداز بازار مسکن روشن است، وخیم تر شدن استطاعت مالی برای خرید مسکن دیگر یک پدیده مربوط به مناطق ساحلی نیست و در بسیاری از بازارهای داخلی گسترش یافته و تهدیدی برای ادامه بهبود مسکن و اقتصاد است.

همانطور که در گراف بالا مشاهده می کنید، نرخ سود وام 30 ساله مسکن در این هفته 3.74 درصد است.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

منبع: freddiemac.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن