MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

مزایا و معایب استفاده از Pocket Listing برای فروش خانه

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 اگر اصطلاح “Pocket Listing ” را شنیده اید و کنجکاو هستید که درباره نحوه کار آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، ادامه این مطلب را بخوانید. در متن زیر، که با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در سایت Forbes، توسط مسکن آمریکا ارائه شده است، توضیح داده خواهد شد که Pocket Listing چیست، و همچنین مزایا و معایب بالقوه استفاده از این روش برای فروش خانه شما بیان خواهد شد.

  • Pocket Listing چیست؟

در دنیای املاک و مستغلات، “Pocket Listing”، یک اصطلاح عامیانه برای هر نوع لیستی است که به طور فعال در سرویس لیست چندگانه منطقه یا Multiple Listing Service (MLS) تبلیغ نمی شود. گاهی اوقات، به لیست این املاک، به عنوان یک لیست خارج از بازار نیز اشاره می شود، زیرا این املاک به شیوه لیست های سنتی به بازار عرضه نمی شوند.

توجه کنید این روش با شیوه فروش توسط خود صاحب منزل یا For Sale By Owner (FSBO) متفاوت است. در این روش فروشنده با یک مشاور املاک همکاری می کند، اما مایل است که ملک به شیوه متفاوتی به بازار عرضه شود.

  • عرضه خانه در Pocket Listing چه مزایایی دارد؟

1) افزایش حریم خصوصی: بزرگترین مزیت برای لیست های خارج از بازار، افزایش حریم خصوصی برای خریدار و فروشنده مسکن است. به دلیل اینکه این خانه در سرویس لیست چندگانه منطقه (MLS)، درج نمی شود، تنها طرف های درگیر می دانند که حتی این خانه برای فروش به بازار مسکن عرضه شده است.

2) توانایی آزمایش بازار: با انتشار چندین تغییر قیمت برای یک ملک در سایت های MLS، باعث بدنام شدن آن ملک خواهید شد، اما با تغییر قیمت ملک در Pocket Listing، می توانید بدون ترس از هیچ عواقبی، به راحتی قیمت ملک خود را تغییر دهید و شرایط بازار را ارزیابی کنید.

3) کاهش هزینه ها: به دلیل اینکه احتمالاً نیازی به پرداخت هزینه برای گذراندن مراحل فروش ملک و یا انجام تصویربرداری حرفه ای برای بازاریابی ملک نیست، برخی از مشاوران املاک ممکن است مایل باشند که کمیسیون خود در مورد یک منزل قرار گرفته در Pocket Listing را کاهش دهند.

  • عرضه خانه در Pocket Listing چه معایبی دارد؟

1) به طور معمول تنها یک مشاور املاک در این شیوه فعالیت می کند: در مورد شیوه Pocket Listing، مشاور املاک معمولاً وظیفه پیدا کردن خریدار برای خانه را دارد. پس از یافتن یک خریدار، همان مشاور املاک، ممکن است انجام معامله خانه برای هر دو طرف خریدار و فروشنده را تسهیل کند. در حالی که انجام این کار امکانپذیر می باشد، بسیاری از فروشندگان خانه ترجیح می دهند با مشاور املاکی کار کنند که تنها منافع آنها را در نظر داشته باشد.

2) بازدید کمتر: بزرگ ترین مشکل این روش این است که خانه شما توسط عده کمتری دیده می شود و احتمال پیدا شدن خریدار کمتر است.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.