MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

4 تاکتیک برای موفقیت بیشتر مشاوران املاک آمریکا در سال 2020

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Forbes،  پیشنهاداتی را جهت موفقیت بیشتر در سال 2020 به مشاوران املاک ارائه می دهد.

1) بازار مسکن را درک کنید

مشاوران املاک، باید بدانند که چه نوع ویژگی هایی نسبت به سال گذشته در حال تغییر هستند و کدامیک از این ویژگی ها تغییری نداشته اند. آنها باید متوجه باشند که یک مشتری معمولی در جستجوی چه مناطقی برای خرید منزل است و بنابراین، باید به مناطقی توجه کنند که اغلب این نوع خصوصیات در آنها وجود دارد. همچنین، مناطق در حال توسعه جدیدی که در سال آینده وارد بازار مسکن خواهند شد، باید برای آنها مشخص شوند. مشاوران املاک باید با جمع آوری و پردازش این اطلاعات بتوانند از طریق فرآیند جستجوی خود، این منابع را برای پشتیبانی از مشتری در جهت خرید منزل مورد نظر او اختصاص دهند.

2) به منظور گسترش مراجعات مشتریان مسکن، فعالیت های خود را بیشتر کنید

سه ماهه اول سال 2020، زمان مناسبی برای ورود خریداران جدید به بازار مسکن است، و مشاوران املاک می توانند فعالیت خود را برای توسعه مشارکت مورد نیاز آغاز کنند. با افراد و شرکت های مرتبط با حرفه خود ارتباط برقرار کنید و به آن ها ایمیل بزنید. علاوه بر این، مشاوران املاک نباید مشتریان قبلی خود را فراموش کنند. به دیدار مشتریان قدیمی خود بروید و به یاد داشته باشید که در محافل خانوادگی افراد معمولا از دیگران در مورد مشاور املاک خوب سوال می کنند!

3) از فناوری استفاده کنید

انجام فعالیت به صورت هوشمندانه تر، بویژه با دسترسی آسان به ابزارهای نرم افزاری نوآورانه که در دنیای امروزی مبتنی بر فناوری وجود دارند، بسیار مهم است. فرصت های بسیار زیادی برای استفاده از وسایل دیجیتال، به منظور کمک به آسان تر کردن زندگی شما به عنوان یک متخصص املاک، وجود دارد. به عنوان مثال، اگر شما آزمایش سیستم جدید CRM را در نظر گرفته اید یا می خواهید فعالیت خود را در دنیای تبلیغات دیجیتال گسترش دهید، برای آزمایش و یادگیری فناوری جدید وقت بگذارید. تنها این موضوع را به خاطر داشته باشید که بهترین راه حل ها، شامل راه حل هایی هستند که باعث ایجاد مدت زمان بیشتر برای تعامل با مشتریان می شوند و همچنین کیفیت این نوع تعاملات را در هنگام وقوع، بهبود می بخشند.

4- شبکه کاری خود را گسترش دهید

ورود به سال جدید، همراه با ایجاد ارتباطات حرفه ای ایمن، یک دارایی ارزشمند است. در حالی که ورود مشتریان به بازار مسکن کند است، مسائل مورد نظر خود را در هر جلسه با مخاطبین حرفه ای جدید خود پی گیری کنید. همچنین، ایجاد یک حلقه ارتباط با مأمور واگذاری وام مسکن یا پیمانکاری که قصد ارتباط با آن را دارید، می تواند در سال جاری به نفعتان باشد. علاوه بر این، با برقراری یک جلسه کوتاه مدت با شرکای حرفه ای ارزشمند، روابط موجود خود را تقویت کنید. اگر شما یک بازرس برق، لوله کشی یا بازرس دودکش دارید، ترجیحاً برای آنها یک کارت تقدیر بفرستید و یا با دادن یک هدیه کوچک، از زحماتی که آنها در سال گذشته کشیده اند تشکر کنید و به آنها بگویید که شما مایل هستید در ماه های آینده بیشتر با آنها همکاری کنید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.