ایالت های کارولینای شمالی (North Carolina) و تگزاس (Texas)، برترین ایالات برای تجارت

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، برترین ایالت ها را از نظر تجاری در سال گذشته، یعنی سال 2019، به شما معرفی می کند.

با توجه به بهترین چشم اندازهای رشد در ایالات متحده آمریکا و اندکی كمک از سوی ارزشمندترین شركت در آمریكا، ایالت تگزاس در سال 2019 رتبه دوم را در لیست رتبه بندی وبسایت فوربس (Forbes) به عنوان بهترین ایالت های تجاری کشور آمریکا، از آن خود كرده است.

در سال 2019، شرکت اپل وارد بازار تجاری ایالت تگزاس شد و کارخانه 1 میلیارد دلاری خود در شهر آستین را بنا کردند. کارخانه مک واقع در ایالت تگزاس، که 244،000 فوت مربع مساحت دارد، دارای 500 نفر کارمند می باشد. شرکت اپل می گوید که شرکت جدید او می تواند روزی 15،000 نفر کارمند در خود جای دهد که انجام این کار می تواند شرکت اپل را به بزرگترین کارفرمای شهر، تبدیل کند.

تیم کوک (Tim Cook)، مدیر عامل این شرکت در ماه نوامبر اظهار داشت: “با ساخت شرکت جدید ما در شهر آستین، می توانیم ازنیروی کار مستعد و پرانرژی این شهر بهره مند شویم.”

  • موقعیت امروز تجارت در ایالت تگزاس

بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط مؤسسه مودی (Moody)، این انتظار می رود که تا سال 2023 نزدیک به یک میلیون شغل جدید به مشاغل ایالت تگزاس اضافه شود، که این امر باعث می شود این ایالت به رتبه سوم از نظر متوسط ​​رشد سالانه اشتغال در کشور آمریکا دست پیدا کند. براساس اطلاعات بدست آمده از بنیاد کافمن (Kaufmann)، در مورد کارآفرینی در مرحله اولیه، سهم ایالت تگزاس که از سال گذشته مشاغل جدیدی را راه اندازی کرده است، به گونه ای است که مقام چهارم را از این جهت در کشور بدست آورده است. بر اساس گزارش اعلام شده توسط PWC، تنها سه ایالت (کالیفرنیا (California)، نیویورک (New York) و واشنگتن (Washington))، در سال های 2018 و 2019 شاهد افزایش جریان سرمایه گذاری های بیشتری بوده اند.

همچنین، باید توجه داشت که شرکت ها  علاقمند به بهره برداری از نرخ پایین مالیات دولتی، سهم کم کارگران در اتحادیه ها (4 درصد) و تحمل هزینه کم برای انجام کار هستند (هزینه انرژی 22 درصد پایین تر از میانگین ملی است). ایالت تگزاس در سال پیش از نظر رشد اقتصادی از ایالت یوتا (Utah) جلو زد.

  • ایالت کارولینای شمالی رتبه اول را کسب کرد

ایالت کارولینای شمالی برای سومین سال پیاپی در رتبه اول رده بندی انجام شده در این زمینه قرار گرفته است.

شرکت فوربس از سال 2006 جو تجاری مربوط به 50 ایالت آمریکا را رتبه بندی کرده است و تنها ایالت های کارولینای شمالی (سه بار)، یوتا (شش بار) و ویرجینیا (پنج بار) رتبه برتر را در این لیست رتبه بندی کسب کرده اند. ایالت تگزاس نیز قبل از این، دو بار از جمله در فهرست اولیه، در رده دوم قرار داشت و سال گذشته نیز مقام سوم را کسب کرده است. این رتبه بندی بر اساس هزینه های بیزینس، محیط نظارتی، جو اقتصادی، احتمال رشد و کیفیت زندگی، تنظیم می شود.

ایالت کارولینای شمالی در هر شش گروه فوق، جزو 3 ایالت برتر است. این ایالت از نظر محیط نظارتی خود بالاترین امتیاز را  کسب نموده است، و همچنین، دارای چهارمین رتبه پایین از نظر هزینه های تجاری در هر ایالت است و دارای رتبه نهم از نظر عرضه نیروی کار می باشد.

در طول سال 2019، شرکت هایی مانند مایکروسافت، پلت فرم فروش اتومبیل Carvana و شرکت دارویی Pfizer، اعلام کردند که قصد دارند در ایالت کارولینای شمالی و به منظور بکارگیری کارگران بسیار ماهر آن ایالت سرمایه گذاری کنند. همچنین، فعالیت شرکت هایی مانند مایکروسافت به طور مداوم در ایالت کارولینای شمالی توسعه پیدا می کند، زیرا این شرکت ها ایالت کارولینای شمالی را محیط مناسبی برای دستیابی به موفقیت فناوری می دانند. بنا بر اظهارات روی کوپر (Roy Cooper)، فرماندار ایالت کارولینای شمالی،کارگران ماهر و متنوع، و زیرساخت های قوی بدین معنی است که صاحبان مشاغل اطمینان پیدا می کنند که توسعه فعالیت آنها در ایالت ما یک تصمیم تجاری خوب است.

  • رتبه بندی سایر ایالت ها در این لیست

ایالت یوتا هم با یک رتبه کاهش به مقام سوم دست یافت. به دلیل جوانی، رشد جمعیت و نرخ بالای کارآفرینی، این ایالت به طور مرتب در صدر این لیست ها (و در بسیاری دیگر از لیست ها) قرار دارد. همچنین، این انتظار می رود که از نظر رشد شغلی، این ایالت در پنج سال آینده جزء بهترین ایالت های کشور باشد.

ایالت های ویرجینیا و فلوریدا نیز در میان پنج ایالت برتر آمریکا قرار دارند. ایالت ویرجینیا، از نظر کیفیت زندگی در رده اول و از نظر تأمین نیروی کار و محیط نظارتی در رده سوم این رتبه بندی قرار دارد. هزینه های تجاری ایالت ویرجینیا نیز بسیار بالا است، اما با این وجود، شرکت آمازون این ایالت را برای ساخت مرکز دوم خود انتخاب کرد. همچنین، برای اولین بار، وجود یک اقتصاد قدرتمند، ایالت فلوریدا را به یک سطح عالی رسانده است. با وجود بحران مسکن که بویژه به این ایالت ضربه سختی وارد نموده است، ایالت فلوریدا از این شرایط بحرانی خارج شده است.

ایالت ویسکانسین با 11 پله جهش و ایالت نیو همپشایر با 9 پله جهش، رتبه های 21 و 25 را در این لیست کسب کردند. ایالت اوهایو با 9 پله کاهش به مقام 29 دست یافت.

ایالت آلاسکا، برای دومین سال پیاپی در رتبه 50 قرار گرفته است. در طی پنج سال گذشته، به دلیل کاهش قیمت انرژی، میزان رشد اقتصادی ایالت آلاسکا سریع تر از هر ایالت دیگر کاهش یافته است (0.6 درصد در سال). این ایالت از نظر مهاجرت به خارج از آن نیز به عنوان بدترین ایالت در سطح کشور می باشد. در نهایت، طبق گفته مؤسسه مودی (Moody) و شرکت اطلاعاتی امسی (Emsi) در رابطه با فعالیت های کاری، چشم انداز اشتغال در ایالت آلاسکا نیز، در رده دومین ایالت بد از نظر اشتغال است.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن