هفت نکته مهم در زمینه سرمایه گذاری بر روی املاک برای تازه کارها

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در حالی که سهام ، اوراق قرضه و صندوق سرمایه گذاری هنوز هم جزء پرطرفدار ترین روش های سرمایه گذاری هستند، راه های دیگری هم برای این امر وجود دارد.  یکی از این راه ها سرمایه گذاری در املاک است که روشی سودآور برای زمان بازنشستگی است.  البته این کار هر کسی نیست چون سرمایه گذاری در املاک مستلزم تحقیق و برنامه ریزی است. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت فوربس، 7 نکته مهم در مورد سرمایه گذاری در مقوله مسکن را برای شما در زیر ذکر می کند:

1) از هزینه های این کار آگاه باشید

سرمایه گذاری در املاک یک کار پر هزینه است، اما اگر بودجه یا قصد گرفتن وام دارید ، ارزشش را دارد.  هرچند خرید ملک و پول درآوردن کار آسانی نیست.  هزینه های اضافی را باید در نظر داشته باشید: تعمیرات اساسی ، هزینه نگهداری سالانه ، ارتقاء و هزینه هایی مانند آب و برق و مالیات.

اگر تصمیم دارید وام بگیرید، به شرکت های Real Estate Investment Trust (REIT) هم توجه کنید.  REITs شرکتهایی هستند که براساس شرایط خاص، یا در املاک سرمایه گذاری میکنند و یا مالک آن هستند.  آنها به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا در این زمینه سرمایه گذاری کنند ، با این که REITs بیشتر درآمد مشمول مالیات خود را پرداخت می کند ، اما سرمایه گذاران مسئول مالیات بر درآمد هستند.  هر کاری هزینه دارد ، پس حتما همه جوانب را در نظر بگیرید.

2) نوع ملک را انتخاب کنید

تا اینجا به اندازه کافی برای املاک سرمایه کنار گذاشته اید. حالا باید در مورد نوع ملک سرمایه گذاری تصمیم گیری کنید. می توانید املاک اجاره ای بخرید که می تواند تجاری یا مسکونی باشد. می توانید یک صاحبخانه شوید و خانه یا آپارتمان خود را اجاره دهید. می توانید از ملک خود به عنوان Airbnb یا اجاره در زمان تعطیلات، مرخصی و استراحت استفاده کنید.

اگر به اجاره دادن املاک مسکونی علاقه ای ندارید، گزینه های تجاری را انتخاب کنید.  یا می توانید گزینه اجاره را کنار گذاشته و ملک را خرید و فروش کنید تا سریعتر به سود برسید. هنگام انتخاب ملک به برنامه و اهدافی که در ذهن دارید توجه داشته باشید.

3) منطقه را بررسی کنید.

موقعیت مکانی در سرمایه گذاری مسکن حرف اول را می زند.  مطمئنا صرف اینکه ملکی در یک منطقه قیمت مناسبی دارد اقدام به خرید آن نمی کنید.  ارزیابی دقیقی داشته باشید: قیمت بازار، محله و آنچه در آن منطقه ارائه می شود را بررسی کنید. شما می توانید با توجه به نوع خانه اجاره ای، محله آن را نیز پیدا و بررسی کنید.

در مورد رقابت تحقیق کنید و مشخص کنید که املاک مورد نظر با هدف اصلی تان سنخیت دارد یا خیر.  در مورد مسکن اجاره ای یا خانه هایی که  فقط در ایام تعطیلات، مرخصی و استراحت افراد اجاره داده می شوند فکر کنید و همچنین محله و نزدیکی به جاذبه های عمومی و عوامل زندگی را در نظر بگیرید.  برای اجاره ملک تجاری نیز جمعیت منطقه، پارکینگ و نوع جمعیت آن را بررسی کنید.

4) از خودتان محافظت نمایید

اگر به فکر سرمایه گذاری روی یک یا چند ملک هستید، برای خرید از یک شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company (LLC) استفاده کنید. LLC می تواند در مدیریت ریسک به شما کمک کند.  LLC مالک املاک است.  لذا اگر اتفاقی در مورد این املاک رخ دهد، مسئولیت آن به عهده شما نیست.  علاوه بر این، با داشتن یک LLC  در صورت وقوع غیر منتظره یک اتفاق، سرمایه بازنشستگی  شما حفظ می شود.

پس از افتتاح یک LLC با استفاده از حساب بازنشستگی شخصی خودگردان، حساب شما تجاری است و خود مدیر کسب و کار تعیین شده برای شما هستید. این فرایند به شما اجازه می دهد تا در صورت لزوم به بودجه خود دسترسی پیدا کنید.  با این حال، این بدان معنا نیست که به متولی احتیاج ندارید، یا این که می توانید وجوهی را برای مصارف دیگر دریافت کنید.  کلیه وجوه برداشت شده باید برای ملک مورد استفاده قرار گیرد و هر برداشتی باید به متولی گزارش شود. به جای اینکه برای تغییر چند حساب هزینه پرداخت کنید، فقط باید یک بار آن را گزارش دهید.  این امر به خصوص برای پرداخت هزینه های کمتر کارآیی دارد.

5) شرایط تصمیم گیری

پس از انتخاب نوع و موقعیت ملک می توانید شرایط مربوط به سرمایه گذاری را سبک سنگین کنید.  اجاره ، هزینه ، مخارج سالانه و بودجه اضطراری را محاسبه کنید تا در هزینه راه اندازی با کسری مواجه نشوید.  آیا خدمات همگانی (مثل قبض برق و تلفن) را شامل می شوند؟ هرگونه هزینه و میزان بودجه لازم برای حفظ کیفیت سرمایه گذاری را به خاطر داشته باشید.

اگر قصد دارید در مکان های مختلف ملک بخرید، بهتر است یک نفر مدیر ساختمان استخدام کنید تا هزینه های آن ساختمان را تنظیم کند.  نکته مهم این است که قبل از موعد تصمیم گیری کنید تا با خیال راحت و چشم باز پای میز معامله بروید.

6) با دوراندیشی ملک بخرید

وقتی در املاک سرمایه گذاری می کنید شاید دست آخر بخواهید آن را بفروشید. بسته به اینکه بخواهید فورا آن را بفروشید یا اینکه مدتی آن را نگهدارید، می خواهید این کار برای شما سود داشته باشد.  هدف این است که بیشتر از آنچه هزینه کرده اید ، ملک را بفروشید. با بهسازی یا اضافه کردن بر ملک، ارزش دارایی خود را بالا ببرید. وقتی ارزش اموال بالا رود، می توانید آن را با قیمت بیشتری بفروشید و به بهترین شکل به سود برسید.

7) شماره تلفن های مهم را در اختیار داشته باشید

سرمایه گذاری در املاک  یک کار جمعی است. حتی اگر توان سرمایه گذاری داشته باشید باز هم نمیتوانید تمام کارهای مربوط به ملک را انجام دهید. لیست افراد قابل اعتماد و متخصص در این کار را داشته باشید چرا که می توانند به شما کمک کنند.  مشاوران املاک، وکیل ، حسابدار عمومی مجاز یا خبره Certified Public Accountant (CPA) ، دلالان املاک و وام دهندگان همگی منابع مهمی هستند. علاوه بر این افرادی را برای نیازهای ملک در دسترس داشته باشید، مثلا یک بازرس ، لوله کش / برقکش ، باربر، متخصصان دفع حشرات و پیمانکاران. شاید پیشاپیش به همه این افراد نیاز نداشته باشید ، اما داشتن چند شماره تلفن قابل اعتماد برای تماس ضرری ندارد.

سرمایه گذاری در املاک می تواند برای شما تعهد و التزام ایجاد کند، اما با رعایت نکات فوق؛ می توانید با موفقیت سرمایه ای پس انداز کنید.  قبل از تصمیم گیری در مورد مناسب بودن سرمایه گذاری، وقت بگذارید و همه جوانب را ارزیابی کنید.  مطمئن باشید وقت و منابع کافی دارید که به استراتژی سرمایه گذاری اختصاص دهید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.