پیش بینی های یک متخصص در رابطه با بازار مسکن در سال 2020 در آمریکا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند:

لئونارد استینبرگ، مدیر سابق شرکت بزرگ Compass Real Estate دز نیویورک که فروش های او به 3 میلیارد دلار رسیده است و تیم وی همواره توسط ژورنال وال استریت در فهرست ده نفر برتر آمریکا قرار می گیرد، پیشبینی های خود از بازار مسکن سال 2020 را بدین ترتیب اعلام کرده است:

  • امسال مشتریان علاقه زیادی به خرید خانه های فرسوده و تعمیر آن ها نخواهند داشت و علاقه دارند حتی خانه های بسیار بزرگ را هم در بهترین شرایط آن، بخرند. به همین دلیل فروشندگان وضعیت خانه خود را قبل از فروش بهبود می بخشند.

این امر محدود به staging یا آماده سازی خانه نمی شود، زیرا خریداران تمایل کمتری به خرید خانه هایی دارند که نیاز به تعمیر دارند. استینبرگ می گوید:”آن ها می خواهند تمام هزینه ها را از قبل بدانند و همه چیز را با وام نرخ پایین تمام کنند. از کجا معلوم بعد از خرید مسکن پول کافی برای تعمیرات باقی می ماند؟”

به گفته ی او این تنها مربوط به زیبایی خانه ها نمی شود، بلکه به این معنی است که به خریداران این امکان را می دهد که از پولی که وام گرفته اند به طور موثر استفاده کنند.

  • برای خرید خانه های کوچکتر و ارزان تر بین خریدارانی که برای بار اول خانه میخرند، سرمایه گذاران، و خانواده های مسن تر رقابت شدیدی صورت خواهد گرفت.

استینبرگ می گوید: ” امروزه همه برای خرید خانه های ارزان تر رقابت می کنند. از آن جایی که سازندگان بیشتر تمایل به ساخت خانه های گران قیمت و پر سود دارند، تعداد خانه های ارزان قیمت کم است.”

البته تنها جوانان و خانه اولی ها دنبال خانه های ارزان تر نیستند. خانواده های مسن تر که خود دارای خانه هستند، می خواهند با سود حاصل از این خانه، ملک دیگری بخرند.

  • نیمه اول سال 2020 پر فروش خواهد بود، اما از نیمه دوم توجه مردم به انتخابات ریاست جمهوری معطوف خواهد بود.

در بهار، مردم برای شروع چیزهای جدید خوش بین و مشتاق خواهند بود. اما هنگامی که انتخابات ریاست جمهوری مشغله ذهنی آنها شود، به چیز دیگری نخواهند اندیشید.

  • با ادامه تغییرات آب و هوایی، فناوری ترمیم و احیاء یا recovery technology به طور فزاینده ای اهمیت خواهد یافت.

پس از وقوع طوفان ها، سیل ها، آتش سوزی ها و دیگر بلاهای ناشی از تغییرات آب و هوایی، به یک فناوری جهت سرعت بخشیدن به مسائل و به حداقل رساندن آسیب و اختلال نیاز خواهد بود. برای مثال پس از طوفان سندی، بسیاری از ساختمان ها برای نصب سیستم های خود در بالای سطح زمین بازسازی و بروز شدند. به طور گسترده، صاحبان خانه متوجه هستند که سرمایه گذاری در فناوری های بازیابی ارزان تر از بیمه آن هاست.

  • خریداران خانه متوجه می شوند خانه هایی که بدون کمک مشاور املاک به فروش می رسند، به زیان آن ها تمام می شوند.

آن ها بیش از ادعاهای گمراه کننده و اهداف خودخواهانه کسانی که مایل به حذف نمایندگان املاک و مستغلات هستند، آگاه خواهند بود.

استینبرگ گفت: ” مطمئنا ممکن است با حذف نقش مشاور املاک چند دلار پس انداز کنید. اما چنانچه خریداران خانه کمی عمیق تر فکر کنند و تحقیق نمایند، متوجه می شوند که هزینه های پنهانی وجود دارند و اینکه هنگام تصمیم گیری های بزرگ، هیچ راهنمایی ندارند.”

او افزود: “امروزه نمایندگان املاک و مستغلات موفق، دانا هستند و کارهایی بیش تر از صرفا تسهیل معاملات انجام می دهند. بیشتر نمایندگان برتر در حال حاضر وظایف  متعددی خارج از وظیفه کارگزاری سنتی انجام می دهند و رابطه بین نماینده و مشتری عمیق تر شده و رشد خواهد یافت.”

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن