MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

گزینه های جایگزین برای ودیعه جهت اجاره مسکن در آمریکا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

امروزه تعداد املاکی که صاحبان آن از مستاجرین ودیعه دریافت می کنند کمتر شده است و مستاجرین هم علاقه ای به این نوع املاک ندارند. حال برای این که شما به عنوان صاحب خانه از این امر متضرر نشوید باید چه کار کنید؟ مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت realtor، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

ودیعه به طور سنتی راهی بود که صاحبخانه در صورت آسیب رساندن مستاجر به یک ملک یا عدم پرداخت اجاره، از ملک خود محافظت کند. اما ودیعه هایی با مبلغ زیاد قبل از جابجایی می تواند برای مستاجران مشکل ساز باشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط Hotpads ، مستاجران ممکن است بیش از 3,400 دلار برای هزینه های جابجایی صرف کنند. هزینه های بالاتر برای اجاره خانه می تواند مستاجرانی که جدیداً به دنبال اجاره کردن خانه هستند را تحت فشار مالی قرارداده، و با درخواست ودیعه ممکن است آنان دیگر قادر به اجاره کردن خانه نباشند . علاوه بر این، اگر صاحبخانه هنگام تخلیه خانه توسط مستاجر از سپرده کسر کند، اغلب تنش ایجاد می شود.

[the_ad id=”20216″]

به همین ترتیب، برخی دولت های محلی برای محدود کردن ودیعه قوانینی را تصویب می کنند. به عنوان مثال، سیاتل قانونی دارد که ودیعه را محدود می کند به گونه ای که معادل اجاره بیش از یک ماه نیست. ایالت نیویورک اخیراً لایحه مشابهی را تصویب کرد.

اما صاحبخانه ها هنوز نیاز به وثیقه از جانب مستاجران دارند تا در صورت صرف هزینه بالا برای تمیزکاری خانه، این هزینه جبران شود.

برخی صاحبخانه ها به جای پرداخت ودیعه فرصتی را به ساکنان می دهند تا ضمانت نامه خریداری کنند. مستاجر در هنگام نقل مکان به خانه استیجاری بخشی از کل ودیعه را پرداخت می کند. این مبلغ جهت پوشش دادن هرگونه خسارت یا عدم پرداخت اجاره بها به یک صندوق ذخیره می رود. این یک هزینه مقدماتی غیر قابل برگشت است و به اجاره ‌كنندگان این امکان را می دهد كه وقتی قرارداد اجاره جدید را امضا می كنند، پس انداز كنند، اما بعداً ممكن است مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری شوند. اگر صاحبخانه ها پس از تخلیه خانه توسط مستاجر خسارت هایی را از طرف مستاجران مشاهده کنند، شرکت ضمانت کننده برای جبران آن خسارت ها مبلغی را پرداخت می کند. سپس شرکت ضمانت کننده مستاجر را ملزم به بازپرداخت هزینه خسارت خواهد کرد.

گزینه دیگری که صاحبخانه ها به آن روی آورده اند، بیمه اجاره نامه است. با بیمه اجاره نامه، مستاجران به جای پرداخت مبلغ زیادی برای ودیعه، ماهانه هزینه ای را در طول مدت اجاره نامه خود می پردازند. در نتیجه، اگر به ملک آسیب برسد یا مستاجر اجاره پرداخت نکند، صاحب خانه متضرر نمی شود.

[the_ad id=”19431″]

[the_ad id=”20207″]

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.