چگونه در سرمایه گذاری املاک بین احتیاط و خوش بینی تعادل ایجاد کنیم؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بر اساس اطلاعات بدست آمده از شرکت Mattermark، حدود سه چهارم استارت آپ های ریسک دار در بازگشت سرمایه به سرمایه گذاران با شکست مواجه می شوند و هرگز سودی برای سرمایه گذاران در پی ندارند. حال چه طور در سرمایه گذاری مسکن تعادلی بین ریسک و خوشبینی ایجاد کنیم تا مبادا زیان کنیم؟ مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، پاسخ این سوال را برایتان توضیح می دهد.

1) نسبت به آنچه می توانید کنترل کنید خوش بین باشید

Warren Buffett سرمایه گذار، رئیس و مدیرعامل Berkshire Hathaway می گوید: “خوشبینی، دشمن خریداران منطقی است.” این مهم است که در زمان تصمیم گیری بدانید که چه موقع و در چه چیزی می خواهید سرمایه گذاری کنید. اگر احساس خوش بینی می کنید، باید دلایل منطقی برای این حس پیدا کنید.

در حالی که سرمایه گذاری شامل بسیاری از عواملی است که شما نمی توانید کنترل کنید، اما چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید کنترل کنید. اگر در زمینه های زیر تصمیمات جدی بگیرید، می توانید نسبت به نتایج آنها خوشبین باشید:

  • با سرمایه گذاری های خود چه می کنید: این شما هستید که تصمیم می گیرید کی ملک خود را بفروشید. معمولا اگر به ملک خود دست نزنید، بهتر از آن است که وقتی ارزش آن کمتر شد آن را بفروشید.
  • چقدر با بازار مد نظر خود آشنا هستید: اطلاعات خود را از نظر اقتصادی و بازار سرمایه گذاری مسکن آپدیت کنید. هنگامی که می دانید چه در حال وقوع است، می توانید نسبت به انتخاب های خود مطمئن و خوش بین باشید.
  • چقدر تنوع ایجاد کرده اید: هر چه تنوع کار و عملکرد شما بیشتر باشد، احتمال این که نتایج مثبت ببینید بیشتر می شود.

[the_ad id=”20216″]

2) در مورد آنچه نمی توانید کنترل کنید محتاط باشید

در حالی که می توانید نسبت به برخی از عواملی که تحت کنترل شما هستند خوش بین باشید، بدیهی است که فاکتورهای دیگری نیز در سرمایه گذاری وجود دارند که هیچ کنترلی بر آن ها وجود ندارد. در شغل سرمایه گذاری کلید موفقیت احتیاط است. عجله نکنید و قبل از اقدام، آمادگی های لازم را بدست آورید. توصیه های مشاوران مالی متخصص را دنبال کنید و در عملکرد خود تنوع ایجاد کنید تا وابسته یک رویه نباشید.

در عواملی که نمی توانید کنترل شان کنید، احتیاط کنید. این موارد شامل اقتصاد، افرادی که به شما توصیه های مالی ضعیفی می دهند و روش های سرمایه گذاری می باشد. بنابراین محتاط باشید: در دارایی هایی که به شدت به اوضاع اقتصادی وابسته هستند، سرمایه گذاری نکنید. در مورد توصیه ای که دنبال می کنید انتخابی عمل کنید. و بدون تحقیق کامل در مسیر حرکت نکنید.

3) اعتماد به نفس را با آموزش خود پیدا کنید

John Boitnott، روزنامه نگار در زمینه تجارت، می گوید: “در نهایت، بهترین رویکرد احتمالاً خوش بینی محتاطانه همراه با کمی شکاکیت بدبینانه است. درک کامل از هر تصمیم در جنبه های منفی و مثبت آن مهم است. ” این مسئله در فضای سرمایه گذاری نیز صادق می باشد.

زمانی که تعادل مناسب میان احتیاط و خوش بینی برقرار شود، این همان اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس خود را با آموزش و به روز نگه داشتن اطلاعات خود، افزایش دهید.

مثلا کمی در اینترنت تحقیق می کنید، و این باعث می شود که نسبت به سرمایه گذاری در یک بازار مسکن خاص احساس خوشبینانه ای داشته باشید. اما بعداً تحقیقات بیشتری انجام می دهید و می فهمید که بازار بدتر شده و این باعث می شود که شما بخواهید فوراً به فکر فروش باشید. مسیر درست عمل چیست؟ به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما در کل برای این که به طور غیر عاقلانه ای خوش بین یا بدبین نباشید، اطمینان حاصل کنید که منبع موثقی را دنبال می کنید.

[the_ad id=”19431″]

[the_ad id=”20207″]

در اینجا منابع خوبی وجود دارد که می تواند یک نمای کلی از بازار سرمایه گذاری در املاک به شما بدهد:

  • com/research: آمار کلی از املاک، از جمله میانگین قیمت لیست​​، روزهای موجود در بازار و تعداد لیست های فعال را ارائه می دهد.
  • National Association of Realtors: فروش فعلی و معلق مسکن، قیمت های مناسب مسکن و آمار مسکن را ارائه می دهد.
  • Freddie Mac: تحقیقات خود را در مورد روند مسکن، اقتصاد و بازار وام مسکن به اشتراک می گذارد.
  • usnews.com: اخبار و تحلیل های مربوط به سرمایه گذاری، بازنشستگی و اقتصاد را به طور کلی پوشش می دهد.
  • Attom Data Solutions: داده های مربوط به املاک را به اشتراک می گذارد، از جمله گزارش های مربوط به بازستانی های ملک
  • GlobalPropertyGuide: اطلاعات بازار مسکن خارج از آمریکا را در اختیار خوانندگان می گذارد.

چگونه بین خوش بینی و احتیاط در سرمایه گذاری در املاک تعادل برقرار کنید؟ نکته کلیدی این است که در مورد آنچه که می توانید کنترل کنید، خوشبینانه و نسبت به آنچه نمی توانید کنترل کنید، محتاطانه عمل کنید و به دانشی که از طریق مطالعه هوشمندانه و مشاوران حاذق به دست آورده اید، مطمئن باشید. سپس می توانید شب ها راحت بخوابید چون می دانید که تمام تلاش خود را کرده اید تا به خودتان بهترین پتانسیل را برای سرمایه گذاری های سودآور بدهید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.