راهنمای گام به گام خرید خانه در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

خرید خانه یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی انسان است و ممکن است شما را سردرگم کند. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت Redfin، این راهنمای گام به گام خرید خانه را، در اختیار شما  قرار می دهد.

  • 6 ماه قبل

وضعیت خود را ارزیابی کرده و میزان پول در دسترس خود را مشخص کنید. قبل از جستجوی خانه خود، باید تعیین کنید که چقدر می توانید هزینه کنید. ممکن است شما به میزان کافی برای پیش پرداخت خود پس انداز کرده باشید، اما فراموش نکنید که هزینه های نهایی، مالیات، بیمه و سایر هزینه های پیش بینی نشده ای که ممکن است هنگام خرید خانه به وجود بیاید، حساب کنید. اکنون زمان این است که اطمینان حاصل کنید که بدهی کردیت کارت های خود را پرداخت کرده اید و امتیاز کردیت شما در وضعیت مطلوبی قرار دارد، مطمئن شوید که مالیات خود را ثبت کرده و اینکه کلیه تراکنش های مالی اخیر خود را دنبال کرده باشید.

برای دریافت وام مسکن تایید اولیه را بگیرید. مهم است که قبل از شروع برای جستجوی مسکن، ابتدا پیش تاییدیه وام مسکن بگیرید. این امر نه تنها به شما کمک می کند تا در مورد گزینه های خود واقع بینانه عمل کنید، بلکه به فروشندگان نیز نشان می دهد که شما یک خریدار جدی و واجد شرایط هستید. بهتر است برای پیدا کردن بهترین نرخ و تعیین اینکه کدام وام و وام دهنده برای شما مناسب است، جستجو کنید. توجه کنید که نامه های پیش تاییدیه دارای تاریخ انقضا هستند. در صورت منقضی شدن آن، می توانید دوباره درخواست پیش تاییدیه بدهید.

  • 3 ماه قبل

یک نماینده خریدار مناسب (Buyer’s Agent) پیدا کنید. نماینده خریدار یک مشاور املاک دارای مجوز است که در طول مسیر خرید نماینده شما خواهد بود. یک نماینده خریدار خوب در زمینه خرید خانه متخصص است، از منطقه مورد نظر شما اطلاعات کامل دارد و با نماینده های فروش محلی آشنا است و مذاکره کننده خوبی است.

شروع به جستجوی خانه کنید. آیا به دنبال نقل مکان به شهر جدیدی هستید؟ آیا قصد خرید خانه در یک منطقه خاص یا نزدیکی آن را دارید؟ شما به چند اتاق خواب نیاز دارید؟ آیا می خواهید خانه ای یک نفره یا خانه ای در یک شهرک یا کاندو داشته باشید؟

از خانه ها دیدن کنید. هنگامی که چند خانه را ببینید، بهتر می توانید ویژگی های مختلف را بررسی کنید، بنابراین در هنگام دیدن منازل یادداشت برداری کنید. فراموش نکنید که از پیشنهادات نماینده خود استفاده کنید.

  • 2 ماه قبل

درخواست خود را جهت دریافت پیش تاییدیه مجددا ارائه دهید. اگر نامه پیش تاییدیه را دریافت نکردیده اید، اکنون زمان آن رسیده است. بیشتر نامه ها 60 تا 90 روز اعتبار دارند. اگر جستجوی شما بیشتر از این زمان طول بکشد، باید مجددا درخواست دهید.

پیشنهاد خرید دهید. اگر خانه مورد نظر خود را پیدا کرده اید، به سرعت و با مشورت با نماینده خود، پیشنهاد خرید ارائه دهید. در بازارهای رقابتی با موجودی محدود، باید خیلی سریع عمل کنید.

در مورد قیمت خانه مذاکره کنید. پیشنهادهای متقابل رایج است و حتی هنگام خرید خانه نیز باید انتظار آن را داشته باشید. پیشنهادهای متقابل متداولی وجود دارد که می تواند شامل تغییرات پیشنهادی در قیمت، تاریخ موعد یا شرایط احتمالی قرارداد خرید باشد. ممکن است چندین بار با فروشنده بحث کنید تا در نهایت به شرایط قابل قبول برای هر دو طرف دست یابید.

وارد مرحله پایانی روند کار (Closing Process) شوید. هنگامی که شما و فروشنده در مورد شرایط به توافق رسیدید، وارد مرحله نهایی روند کار می شوید که معمولاً 30 الی 45 روز طول می کشد. احتمالاً در این مدت با نماینده، وام دهنده و آژانس قرارداد خود بسیار در ارتباط خواهید بود.

  • 1 ماه قبل

پیش پرداخت بدهید. هنگامی که فروشنده پیشنهاد را پذیرفت، مبلغ پیش پرداخت در یک حساب امانی (escrow account) گذاشته خواهد شد یا توسط نماینده فروش نگهداری خواهد شد. پس از تکمیل فرآیند فروش خانه، پول پیش پرداختی که پرداخت کرده اید در هزینه های نهایی شما لحاظ خواهد شد.

سند مالکیت خود را سفارش دهید. شما یک گزارش سند مالکیت اولیه و مقدماتی را از جانب یک کارگزار امانی یا وکیل قرارداد طی یک هفته پس از پذیرش و موافقت متقابل پیشنهاد دریافت خواهید کرد. پس از بسته شدن معامله، یک سند قطعی دریافت خواهید کرد.

بازرسی از خانه را ترتیب دهید. این مرحله بسیار مهم است زیرا به شما به عنوان یک خریدار خانه اجازه می دهد تا قبل از خرید خانه نقص ها و تعمیرات لازم را پیدا کنید. به نتایج بازرسی توجه ویژه ای داشته باشید زیرا بسیاری از ایالت ها خریدار را مسئول بررسی موارد مطرح شده در هنگام بازرسی ها می دانند. همچنین، در صورت وجود مشکل در خانه، می توانید با فروشنده مذاکره کنید تا هزینه های تعمیرات را بپردازد، یا از خرید منصرف شوید.

فروش خانه را به مرحله نهایی برسانید. اکنون که تمام مذاکرات را به اتمام رسانیده اید، وقت آن رسیده که قرارداد خرید با فروشنده را نهایی کرده و امضا کنید.

تقاضانامه وام مسکن را تکمیل کنید و یک ارزشیابی انجام دهید. با این که شما پیش تایید دارید، اما هنوز نیاز است با وام دهنده خود ملاقات کرده و درخواست وام خود را نهایی کنید. وام دهنده نیز در این زمان، درخواست یک ارزشیابی  خواهد داد.

  • 1 الی 2 هفته قبل

تاییدیه وام را دریافت کنید. یک ارزیاب دارای مجوز، ارزش بازاری خانه را بر اساس فروش اخیر خانه های مجاور آن تعیین می کند. پس از اتمام ارزیابی، به طور معمول حدود دو هفته طول می کشد تا وام دهنده تمام مدارک و تاییدیه را تکمیل کند.

قدم های نهایی. این زمانی است که می توانید بررسی کنید که وضعیت خانه تغییر نکرده است و تمام نوسازی ها و تعمیرات انجام شده باشد. اقدامات نهایی معمولاً 24 ساعت قبل از روز موعود برنامه ریزی شده انجام می شود.

  • روز آخر

هزینه های عقد قرارداد را بپردازید و کلیه مدارک را امضا کنید. همراه با هر گونه مدارک درخواستی رسمی (Government Issued ID) در روز آخر حاضر شوید. چک بانکی را برای پیش پرداخت خود آورده و آماده پرداخت هرگونه هزینه نهایی باشید. حال تنها باید مدارک لازم را امضا کنید.

کلیدهای خود را بگیرید. خانه ی جدید مبارک! بسته به اینکه خانه شما آماده باشد یا خیر، ممکن است قبل از جا به جایی به منزل جدید نیاز به تعمیرات وجود داشته باشد. شما همچنین ممکن است بخواهید در مورد استخدام کارگر برای جا به جایی، خرید مبلمان و وسایل جدید، راه اندازی آب و برق و گاز و غیره فکر کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.