کنترل مصرف: راههای کمتر خرج کردن و کمتر استفاده کردن از کردیت کارت

صدف امیدی، اولین بانوی مشاور در امور کردیتی و مالی درجامعه ایرانیان آمریکا

یکی از عواملی که به صورت غیر مستقیم موجب افزایش بدهیهای کردیت کارتهای افراد میشود استراتژی تعیین قیمت اجناس توسط کمپانیها با ارقامی است که انتهای آن به 99 سنت ختم می شود، دهه ها است که جادوی خود را در مورد تقریباً همه ما عملی کرده است. اما مطمئناً این تنها ترفندی نیست که فروشندگان در هنگام قیمت گذاری محصولات از آن استفاده می کنند. کمپانیها از استراتژی های متنوعی استفاده می کنند تا ما را مجاب کنند که پول بیشتری خرج کنیم. و این اتفاق در تمام طیف ها از خرید مواد غذایی و اسباب بازی گرفته تا خرید ماشین و خانه رخ می دهد. این که شما در زمان تعطیلات پایان خرید می کنید یا اینکه خریدهای روزمره خود را انجام می دهید، ممکن است که در معرض ترفندهای ساده قیمت گذاری باشید و همین ترفندها شما را تشویق به خریدهای بیشتر و متعاقبا استفاده بیشتر از کردیت کارتهایتان می نماید.

مسکن آمریکا با توجه به توصیه های خانم صدف امیدی، بهترین راههای کمتر خرج کردن و کمتر استفاده کردن از کردیت کارت را برای شما همراهان عزیز ذکر می کند.

1- قیمت هایی که به ارقام 9، 99 یا 95 ختم می شوند
این نوع قیمت گذاری به “قیمت گذاری فریبنده” معروف است. قیمت گذاری هایی که ارقام آن در انتها به اعداد 9، 99 یا 95 سنت ختم می شود، موجب می شود که اقلام ارزان تر از قیمت واقعی به نظر برسند. از آنجایی که افراد اعداد را از چپ به راست می خوانند، احتمالاً شماره اول را در ذهن خود ثبت کرده و فوراً نتیجه گیری می کنند که آیا قیمت آن معقول است یا خیر.
بر اساس مطالعات انجام شده در دانشکده بازرگانی راتجرز (Rutgers Business School) توسط پروفسور رابرت شیندلر (Robert Schindler)، از ) که قیمت ها در یک فروشگاه پوشاک زنانه مورد مطالعه قرار داد نشان میداد که اختلاف 1 درصدی بین قیمت هایی که به 99 سنت و 00 سنت ختم می شدند، تأثیر قابل توجهی بر فروش پوشاک داشت. فروش با قیمت های منتهی به 99 سنت بسیار بیشتر از فروش با قیمت های منتهی به 00 سنت بود. این مسئله در فروش هر چیزی از شلوار جین گرفته تا ماشین و خانه مؤثر است. خانه هایی با قیمت 299,000 دلار اغلب سریعتر از خانه هایی با قیمت 300,000 دلار فروخته می شوند.

2- قیمت گذاری بصورت روند (round) بدون اجزاء کوچکتری از واحد پول مانند سنت (cent)
اگر در جایی قیمت ها را بصورت روند (round) و بدون پول خرد، مثلا 100 دلار یا 300 دلار مشاهده کردید، به احتمال خیلی زیاد فروشنده قصد دارد این پیام را به شما بدهد که شما در فروشگاهی با قیمت های بالا قرار دارید و اجناس خاص و نه معمول را میفروشد و اگر نگران ایجاد بدهی بر روی کردیت کارتهای خود هستید بهتر است در این فروشگاه توقف نکنید.

3- قیمت گذاری بدون علائم واحد پول (بدون علامت دلار)
این کار موجب می شود که مشتری ها بیشتر پول خرج کنند. طبق مطالعات انجام شده در این زمینه در رستورانهای متعددی، نشان داده شده که مشتریانی که به آنها منوی قیمت گذاری شده تنها با اعداد و بدون علامت دلار داده شد، بطور قابل توجهی بیشتر از مشتریانی که منوی داده شده به آنها با قیمت گذاری همراه با علامت دلار در جلوی نام غذاها بود، پول خرج کردند.
این تاکتیک در مورد فروشگاه های دیگر نیز مؤثر است. هنگامی که کالاها مثلا با عدد 20 بدون علامت دلار قیمت گذاری می شوند، فروشندگان امیدوارند که مشتریان این عدد را با میزان پول در نظر نگیرند و در هنگام خرید کردن مجموع پولی را که خرج می کنند در نظر نداشته باشند.

                       

4- ترفند 10 تا به قیمت 10 دلار
فروشگاه ها معاملاتی مانند “10 تا به قیمت 10 دلار” را با هدف این که خریداران بتوانند کالاهایی مانند سوپ، غلات و غیره را به صورت عمده خریداری کنند به مورد اجرا می گذارند. اما در اینجا چیزی وجود دارد که فروشگاه ها تبلیغ نمی کنند: شما برای انجام این معامله همیشه لازم نیست که به صورت عمده خرید کنید. در بسیاری از موارد می توانید یکی به قیمت یک دلار خریداری کنید. این چیزی است که ارزش آن را دارد که قبل از خرید از فروشنده بپرسید.

5- محدودیت های خرید از یک نوع کالا برای هر مشتری
هنگامی که فروشگاه ها محدودیت هایی را برای خرید محصولات در نظر می گیرند، مثلاً 4″ عدد از یک محصول برای هر مشتری”، خریداران را ترغیب می کنند که فکر کنند که محصول کمیاب است، یا این که قیمت پایین می باشد، یا هردو. این کار احساس تقاضای زیاد را نیز می دهد. شما ترغیب می شوید که از یک محصول چند عدد خریداری کنید، حال آنکه در حالت عادی و به طور معمول فقط یک عدد از آن کالا را خریداری می کردید.

6- تشویق به صورت ارائه کالای رایگان
فروشندگان می دانند که کلمه “رایگان” یک کلمه جادویی است. بنابراین آنها کالاهایی را به صورت مثلاً “یکی بخر، یکی ببر” ارائه می دهند. گاهی اوقات ما را ترغیب به خرید کالاهایی می کنند که به طور معمول خریداری نمی کردیم. دریافت مشوق هایی مانند “حمل و نقل رایگان” که نیازمند آن است که تا مبلغ مشخصی خرید کنیم نیز ما را جذب می کند.

7- قیمت های ساده
قیمت های ساده، بخصوص در مورد محصولاتی که در معرض خطر افت قیمت در آینده هستند به خریداران این امکان را می دهد تا به سرعت میزان صرفه جویی خود را محاسبه و مقایسه کنند. محاسبه تخفیف در محصولی که در اصل 50 دلار قیمت دارد، و اکنون به قیمت 35 دلار ارائه می شود بسیار آسان تر از محاسبه تخفیف محصولی است که قیمت اصلی آن 49.97 دلار بوده و اکنون به قیمت 34.97 دلار ارائه می شود است و همین مساله باعث میشودحتی اگر شخص مصرف کننده نیاز چندانی به محصول ارائه شده نداشته باشد ولی صرفا بخاطر محاسبه کاهش قیمت و محصول بلافاصله اقدام به خرید آن محصول می نماید.

سخن آخر

این ترفندها بسیار ساده هستند، به راحتی می توان باور کرد که شما خبره تر از آن هستید که به دام آنها بیافتید. با این حال شما این خریدها را انجام می دهید و میلیون ها انسان دیگر هم این کار را می کنند. در غیر این صورت این ترفندها مورد استفاده قرار نمی گرفتند. روانشناسی خرید بر همه خریدهایی که انجام می دهید تأثیر می گذارد.
اما آگاهی از وجود این ترفندها و اینکه این ترفندها واقعا کار می کنند، می تواند به شما کمک کند تا بر آنها غلبه کنید و شما را به یک خریدار باهوش تر تبدیل می کند. زمانی که خریدهای خود را تحت کنترل داشته باشید میتوانید به راحتی ازاستفاده بیش از حد از کردیت کارتهای خود جلوگیری نمایید. استفاده صحیح و کنترل شده از کردیت کارتها مانع از افزایش و انباشت بدهیهای کردیتی میشود. بخاطر داشته باشید کمپانی ها با ترفندهای مختلف در مورد تعیین قیمت اجناس و خدمات خود همواره سعی درافزایش میزان فروش و متعاقبا سود خود دارند و چنانچه شما تحت تاثیر این ترفندها قرار بگیرید و اقدام به خرید بیشتر و استفاده بیشتر از کردیت کارتهای خود نمایید در نهایت این شما هستید که با حجم سنگین بدهیهای مالی و کردیتی مواجه میشوید.

٭٭٭ حذف کامل هزینه بهره بدهیهای کردیت کارتها و وامهای شخصی، بخشودگی و کاهش اصل بدهیهای مالی وکردیتی تا سقف %80 ٭٭٭
٭٭٭افزایش کردیت اسکور در کمتر از 30 روز٭٭٭
٭٭٭حذف اکانت های منفی و نادرست بین 45 تا 120 روز٭٭٭
٭٭٭ساخت تخصصی بیزینس کردیت بر اساس شماره EIN تنها درشش ماه٭٭٭

Advanced Credit Therapy
Office: (818) 232-7111
Telegram

 

مسکن آمریکا : انتشار این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن