اگر می خواهید به صورت آنلاین خانه بخرید، این 8 مورد را در نظر داشته باشید!

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

اینگونه به نظر می رسد که از خرید مواد غذایی تا دریافت وام مسکن و خرید خانه، اکنون تقریباً همه چیز را می توان به طور کامل آنلاین انجام داد. امروزه، ایده خرید خانه بدون مشاهده آن، با استفاده از همه فناوری های جدید و روش های خرید یک خانه به طور مجازی، کمتر دلهره آور است و هم اکنون انجام این کار رایج تر شده است. در واقع، 20 درصد از خریداران خانه اخیراً پیشنهاد قیمت خود برای خرید خانه را بدون حتی مشاهده آن به صورت حضوری، ارائه نموده اند.

شما هم ممکن است به دلایل مختلفی از جمله نقل مکان به ایالت یا شهری دیگر، مشغله های فردی و بیماری، بدون این که از نزدیک خانه ای را ببینید، اقدام به خرید آن نمایید. اگر 8 مورد زیر را در نظر داشته باشید، کوچک ترین مشکلی پیش نخواهد آمد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

1- اولین مشاور املاکی را که پیدا می کنید، استخدام نکنید

در حالی که ممکن است شما در یک تنگنای زمانی قرار داشته باشید و یا بخواهید یک پیشنهاد سریع و رقابتی در مورد خرید خانه مورد نظر خود را ارائه نمایید، هنوز باید زمان لازم را برای یافتن یک نماینده مناسب برای کارهای املاکی خود اختصاص دهید. از آن جایی که نمی توانید به صورت حضوری از خانه بازدید کنید، مشاور شما باید شخصی قابل اعتماد و آشنا به بازار باشد.

بنابراین نقدهای آنلاین مشتریان هر مشاور را مطالعه کنید. همچنین از مشاور خود سوال های مختلفی بپرسید، مثلا این که تا به حال در محله های مورد نظر شما چند خانه فروخته اند.

2- همیشه به واسطه تور مجازی از داخل خانه بازدید کنید

نباید فقط بر اساس عکس هایی که از مسکن مورد نظر شما به نمایش گذاشته شده اند و در ابتدا توجه شما را به خود جلب کرده اند، پیشنهاد قیمت خود برای خرید خانه را ارائه نمایید. حتی اگر شما عاشق آنچه می بینید، شده اید، حتما با استفاده از تور مجازی داخل خانه را مشاهده کنید.

اگر مسکن مورد نظر شما ویژگی تور سه بعدی داشته باشد، می توانید با شرکت در این تور مجازی داخل خانه را به صورت آنلاین مشاهده کنید و ایرادات آن را ببینید. البته نمی توانید بعضی مشکلات، مثلا صدا دادن پارکت یا بوی نامناسب خانه را به صورت آنلاین متوجه شوید، پس بهتر است مشاور املاک خود را به خانه مورد نظر بفرستید و با برقراری تماس ویدیویی، از تمامی مشکلات احتمالی آن خانه آگاه شوید.

3- در مورد چیزهایی که اگر در محل حضور داشتید معمولا خودتان می توانستید ببینید، سوال کنید

هنگامی که شما از خانه مورد نظر خود بازدید می کنید، می توانید از همه حواس خود برای انجام این کار استفاده کنید. می توانید نور طبیعی را که وارد اتاق نشیمن می شود، مشاهده کنید؛ می توانید سر و صدای بلند درب گاراژ را بشنوید و حتی می توانید بوی حیواناتی را که هنوز در سرتاسر خانه مانده است، احساس کنید. اما هنگامی که نمی توانید آن را ببینید، فقط محدود به چیزی هستید که به صورت آنلاین مشاهده می کنید.

قبل از فرستادن مشاور برای بازدید مسکن، لیستی از سؤالات یا نگرانی هایی را که معمولاً می توانید ببینید یا بررسی نمایید، برای خودتان یادداشت نمایید. در طول تور، این سوالات را از نماینده خود بپرسید. مثلا:

  • چه بوهایی را می توانید در داخل و خارج از خانه احساس کنید؟ شاید یک کارخانه تولید کاغذ در نزدیکی محله مورد نظر شما وجود داشته باشد.
  • چه صداهایی را از بیرون خانه می شنوید؟ این صدا می تواند مربوط به یک بیمارستان نزدیک به منزل شما و یا عبور خط راه آهن از پشت منزل مورد نظر شما باشد.
  • آیا لوازم یا تجهیزات موجود در منزل فرسوده به نظر می آیند؟ ممکن است کابینت ها به رنگ تازه، کاملاً جدید به نظر برسند، اما در آینده نزدیک تعویض آنها ضروری باشد.
  • کیفیت خدمات اینترنت و تلفن همراه منزل مورد نظر شما چقدر است؟ ممکن است بعضی شرکت های ارائه دهنده سرویس تلفن همراه در آن محله پوشش خوبی نداشته باشند.
  • آیا چیزی وجود دارد که به عنوان یک نگرانی مهم برای شما باشد، اما در فهرست عکس ها یا تور مجازی نمایش داده نشده باشد؟

اگر می خواهید به خانه ای خارج از شهر و یا حومه شهر بروید، این سؤال را بپرسید که وضعیت حیات وحش در آنجا چگونه است و یا اینکه آیا رودخانه ای که در نزدیکی محله مورد نظر شما وجود دارد، تاکنون باعث جاری شدن سیل شده است یا خیر؛ یا اگر در حال گشتن به دنبال منزلی در مرکز شهر شلوغ هستید بپرسید که ترافیک آنجا چقدر است یا وضعیت حمل و نقل عمومی در آن منطقه چگونه است.

4- در مورد محله و محیط اطراف آن تحقیق کنید

گاهی اوقات مردم به علت هیجان زدگی یا عجله، فراموش می کنند که در مورد محله جدید خود تحقیق کنند. به عنوان مثال، ممکن است که با خانواده خود برای دسترسی به یک مدرسه عالی به شهر دالاس نقل مکان کنید، و بعداً متوجه شوید که خانه جدید شما در محدوده منطقه مدرسه مورد نظر شما نمی باشد؛ و یا به یک خانه نوساز نقل مکان کنید، بدون اینکه متوجه شوید این منزل تنها 5 دقیقه از یک منطقه با آمار جرم و جنایت بالا فاصله دارد. البته اگر در حال جابجایی به یک محله هستید که از قبل با آن آشنا هستید، جای نگرانی ندارد. با این حال، بیشتر افرادی که یک خانه را بدون مشاهده حضوری آن می خرند، به احتمال زیاد به اندازه کافی با آن منطقه آشنایی ندارند.

از برنامه گوگل مپ (Google Maps) استفاده کنید تا به طور مجازی در محله قدم بزنید که ببینید خانه های اطراف منزل شما چه شکلی هستند و چه امکاناتی در مجاورت منزل شما وجود دارد. اگر نماینده املاک شما موافقت کند، از او بخواهید به صورت ویدیویی محله را به شما نشان دهد. ممکن است ساخت و سازهای جدیدی در اطراف منزل مورد نظر شما در حال انجام باشد و یا نگرانی های احتمالی دیگری باشد که شما قادر نیستید آنها را در گوگل مپ مشاهده نمایید. همچنین به گروه های آنلاین، مانند گروه هایی که در شبکه اجتماعی فیسبوک یا Nextdoor وجود دارند، بپیوندید، تا بینش محلی لازم را در مورد افراد و گروه های خاصی که واقعاً در محله شما زندگی می کنند، بدست بیاروید.

5- حتما یک متخصص با تجربه برای بازرسی خانه استخدام کنید

چه خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید و چه به صورت حضوری، باید حتما فردی متخصص را برای بازرسی خانه و تشخیص اشکالات احتمالی آن استخدام کنید. در صورتی که می خواهید خانه خود را از راه دور بخرید، اهمیت این کار بیشتر هم می شود. البته نباید اولین متخصصی را که در اینترنت پیدا می کنید استخدام کنید. سعی کنید به اندازه کافی تحقیق کنید تا شخصی باتجربه را برای این کار، پیدا کنید.

6- در صورت لزوم بازرسی های اضافه انجام دهید

باید شخصی متخصص به صورت عمومی مسکن مورد نظر شما را مورد بازرسی قرار دهد تا مشکلات آن را مشخص کند. با این حال، با توجه به طول عمر منزل یا نوع ساخت آن و همچنین،  ویژگی های بیرونی منزل، مانند وجود استخر، انجام بعضی از بازرسی های اضافی دیگر نیز ضروری است که نباید آنها را فراموش کنید. به عنوان مثال، اگر خانه قبل از سال 1980(و در بعضی موارد، پس از این تاریخ) ساخته شده است، باید این موضوع را در نظر بگیرید که حتما خانه را از نظر وجود آزبست مورد بررسی قرار دهید.

7- از بعضی شرایط و اتفاقات احتمالی چشم پوشی نکنید

اگر به امید شکست سایر خریداران، به فکر چشم پوشی از شرایط و اتفاقات احتمالی هستید، باید در مورد این تصمیم خود مجدداً فکر کنید. اگر خانه مورد نظر شما در بازاری رقابتی منظور شده است و می خواهید یک پیشنهاد رقابتی و جذاب ارائه دهید، شاید بتوانید از بعضی از شرایط احتمالی با ریسک کمتر، مانند یک نقل مکان زود هنگام، صرف نظر نمایید. با این وجود، این کار می تواند بسیار خطرناک باشد و چشم پوشی از شرایط احتمالی با ریسک بالاتر، مانند بازرسی منازل یا شرایط مالی، می تواند یک اشتباه بزرگ باشد.

8- انتظار نداشته باشید که فرایند خرید منزل مطابق برنامه پیش برود

یک اشتباه رایج در هر فرایند خرید خانه، انتظار این است که همه چیز مطابق با برنامه پیش برود. مخصوصا وقتی می خواهید خانه خود را به صورت غیرحضوری بخرید، احتمال بروز مشکلات هم بیشتر است. بنابراین، این موضوع مهم است که یک جدول زمانی واقعی با در نظر گرفتن مواردی که می توانند ایجاد وقفه کنند، تنظیم کنید. به عنوان مثال، این احتمال وجود دارد که فرایند تأیید وام بیش از آنچه که انتظار می رود طول بکشد یا اینکه تعمیرات مورد نیاز منزل، چند هفته بیشتر طول بکشد.

بنابراین، داشتن یک انتظار واقع گرایانه و برنامه ریزی برای چند وقفه در طول مسیر خرید منزل به شما کمک می کند که احساس آرامش کنید.  قبلاً کلیه اسناد خود را به خوبی آماده کنید تا تمام اطلاعات لازم برای فرایند تأیید وام را در اختیار داشته باشید. همچنین مطمئن شوید که لازم نیست برای عقد قرارداد به صورت حضوری در محضر حاضر شوید و می توانید قرارداد را به صورت آنلاین امضا کنید. نیز با مشاور خود مشورت کنید تا در هر مرحله از برنامه خود، مشکلات احتمالی را حل کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.