چهار روش برای رشد و پیشرفت مالی در آمریکا در دوره رکود اقتصادی

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

رکود اقتصادی به عنوان یک دوره کاهش اقتصادی تعریف می شود که طی آن تجارت و فعالیت های صنعتی کاهش می یابد و به طور کلی بوسیله کاهش تولید ناخالص داخلی در دو دوره سه ماهه متوالی مشخص می شود. به عبارت ساده تر، رکود اقتصادی یک دوره شش ماهه از دوران سخت اقتصادی است.

کشور ایالات متحده آمریکا، هنوز کاملاً در شرایط رکود اقتصادی قرار نگرفته است. اما ما به طور قطع تقریباً در  جهت رکود اقتصادی هستیم. هم اکنون، 36 میلیون نفر بیکار شده اند و بسیاری از صنایع هنوز آماده شروع مجدد فعالیت خود نیستند.  بنابراین، ما هم اکنون دوران سختی را پیش رو داریم. طبق گفته جان آدامز:  “هر مشکل قادر به تبدیل شدن به یک فرصت است.”

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، پیشنهاداتی برای رشد و ترقی مالی در این دوران را در ذیل آورده است.

1- طرز تفکر خود را تغییر دهید و بر روی اهداف دراز مدت تمرکز کنید.

تفکرات مثبت و منفی تاثیر بسزایی بر موفقیت و شکست یک فرد دارند. افراد موفق از نظر اقتصادی، در هر مشکلی، فرصت های موجود را مورد توجه قرار می دهند. بعضی دیگر از افراد، مشکلات را به عنوان مانع برای موفقیت هایی که می خواهند در زندگی بدست بیاورند، در نظر می گیرند. بنابراین، اولین قدم در مسیر رسیدن به ثروت، سخت ترین مرحله است. این مرحله، شامل کنترل افکار خود است.

باید برای رسیدن به موفقیت های مالی قابل توجه، نقشه درازمدتی داشته باشید. ما در یک جامعه با حس “رضایتمندی آنی” زندگی می کنیم. این موضوع بدین معنی است که بسیاری از ما به فکر برنامه ریزی های بسیار کوتاه مدت هستیم. ما امروز یا فردا همه چیز را می خواهیم، و برای اهداف بلند مدت ارزش قائل نیستیم. بنابراین، به منظور دستیابی به ثروت واقعی، شما باید کمتر بر روی لذت های زودگذر تمرکز کنید. باید بدانید که با استفاده از دستیابی به اهداف درازمدت منافع بیشتری عاید شما خواهد شد. افراد ثروتمند، متوجه این موضوع شده اند که تصمیماتی که امروز می گیرند، سال های آینده به آنها منفعت خواهد رسانید.

2- حتی اگر عاشق شغل خود هستید، انجام یک کار جانبی دیگر را هم آغاز کنید.

هر فرد باید یک شرکت متعلق به خود را داشته باشد! ضرورتی ندارد که این شرکت به وسعت شرکت آمازون باشد، و یا نیازی نیست که شما شغل روزانه خود را ترک نمایید تا یک کسب و کار جدید را آغاز و راه اندازی کنید. امروز بیش از هر زمان دیگر، به راحتی می توان کاری را پیدا کرد که در آن موفق بود و یا از انجام آن لذت برد و همچنین، از آن درآمد کسب نمود. بنابراین، به منظور تأمین نیازهای خود و خانواده تان، همیشه به دنبال ایجاد درآمدهای دیگری نیز باشید. باید توجه داشت که تکیه نمودن بر یک شغل، که تنها منبع درآمد شما است، کار بسیار خطرناکی است. همانطور که اکنون مشاهده می کنید، یک وضعیت بد اقتصادی می تواند دستمزد شما را پایین بیاورد و یا باعث شود که شغلتان را به کلی از دست بدهید.

نیازی نیست که فوراً مشاغل دیگر یا کارهای جانبی، جایگزین درآمد فعلی شما شود. فقط باید مقداری درآمد اضافی از این کار جانبی کسب کنید. بنابراین، اگر امروز شما سالیانه 50،000 دلار از شغل خود درآمد کسب کنید، داشتن یک کار جانبی که سالیانه 10،000 دلار دیگر به درآمد شما اضافه کند، یک کار بسیار عالی است.

3- پس انداز مربوط به دوران بازنشستگی خود را کنترل کنید.

اساساً، میزان پس انداز شما توسط مکانی که کارفرمای شما پس انداز شما را سرمایه گذاری نموده است و همچنین، یک مدیر صندوق مالی که شما هرگز او را ملاقات نمی کنید، تعیین می شود. در این صورت، عملا شما هیچ کنترلی روی سرمایه بازنشستگی خود ندارید.

اما اگر از یک پلن حساب بازنشستگی انفرادی که خود آن را مدیریت می کنید  Self-Directed Individual Retirement Account (SDIRA) استفاده کنید، می توانید کنترل بیشتری روی درآمد خود داشته باشید. بنابراین، شما با استفاده از SDIRA، کلیه تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری خود را می گیرید و مسئولیت عملکرد حساب بازنشستگی خودتان را نیز به عهده می گیرید. با استفاده از این نوع خدمات می توانید پول خود را در زمینه طلا، سهام، اوراق قرضه، املاک، و حتی مشاغل شخص دیگری سرمایه گذاری کنید.

البته باید از دستورالعمل های خدمات در آگاه باشید و از آمدهای داخلی Internal Revenue Service (IRS) این موضوع نیز مطمئن شوید که درآمد شخصی شما (پس از کسر مالیات) و درآمد شما از صندوق بازنشستگی با یکدیگر مخلوط نمی شوند. در غیر این صورت، ممکن است شامل مجازات های مالیاتی شوید. باید توجه داشت که ایجاد این پلن ها دشوار نیست و همه این طرح ها باعث ایجاد مزایای مربوط به یک برنامه بازنشستگی واجد شرایط می شوند.

4- هنوز هم خرید خانه یک اقدام هوشمندانه است.

نویسنده این مقاله اولین خانه خود را در سال 2006 و مدتی پیش از رکود بزرگ اقتصادی خریده بود. با این که بعد از رکود بسیاری از مردم از خرید خانه پشیمان شده بودند، نویسنده توانست با روش های زیر از خرید خود سود ببرد.

  • او یک خانه مخصوص دو خانواده خریده بود، پس یک واحد از آن را به اجاره گذاشت. مستاجر از روز اول 65 درصد از  قسط ماهانه وام مسکن را پرداخت می کرد و این درصد در طول سال ها افزایش پیدا کرد. همچنین، در واحد آپارتمان او سه اتاق خواب وجود داشت، که دو اتاق آن را نیز به دوستان خود اجاره داد. بدین ترتیب از طریق همین خانه 100 درصد نیازهای مالی وی تامین می شد.
  • او می دانست که اقتصاد ایالات متحده آمریکا چرخه های اقتصادی دارد. یعنی حتی اگر دوران سختی پیش آید، این دوران سخت برای همیشه دوام نخواهد داشت. شرایط اقتصادی کشور بهبود پیدا می کند، و ارزش مسکن مجدداً افزایش خواهد یافت. او به قدری به این مسئله معتقد بود که طی چند سال بعد دو خانه نیز خرید و به اجاره گذاشت.

بازار همیشه در حال تغییر است، اما مردم همواره به مکانی برای زندگی نیاز دارند. بنابراین، باید مکانی بخرید که بتواند در کسب درآمد به شما کمک کند و یا حداقل هزینه های شما را کاهش دهد. مانند گذشته، این رکود اقتصادی نیز فرصت های بسیاری را در بازار مسکن به همراه خواهد داشت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.