در حیاط خلوت منزل خود یک منقل زمینی بسازید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت vibrantlivingnewsletter، نحوه ساخت  یک منقل زمینی را برای شما همراهان گرامی توضیح می دهد.

وسایل مورد نیاز

بلوک‌های سیمانی
رنگ اسپری
سنگهای گدازه ای، یا اجر نسوز
بیل
حلقه فلزی (اختیاری)
ملات یا چسب سنگ نسوز (اختیاری)

طریقه انجام کار:

۱- اول ایمنی. قبل از اینکه قدمهای دیگر را بردارید، باید چک کنید که آیا اجازه ساخت منقل های زمینی در انجمن HOA شما داده شده است؟ و مجوزهایی که احتمالا مورد نیاز خواهد بود را بدست آورید. سپس همانطور که پیش می روید و قدمهای بعدی را برمیدارید، این اقدامات احتیاطی را به خاطر بسپارید.

فاصله 10 فوتی را رعایت نماییدمنقل زمینی خود را حداقل با ۱۰ فوت فاصله از چیزهای دیگر بسازید. فاصله 10 فوت از خانه تان، آلونک، حصار ، درختان، استخر و …

در نظر داشته باشید که. هیچ چیزی نباید بالای منقل زمینی آویزان باشد، چیزهایی مثل شاخه های درخت و لامپ های رشته ای

باد را چک کنید و آن را در نظر بگیرید. شما به زمین مسطح و فضای بازی نیاز دارید که بتواند به نقطه بادخیزی تبدیل شود. شما نباید در ستونی از دود بنشینید یا اجازه بدین که دود به درون خانه تان ‌دمیده شود.

آب در نزدیکی منقل زمینی قرار دهید. یا یک وسیله اطفاء حریق، با اینحال دم دست قراردادن شلنگ آب، می‌تواند یک راه کار باشد.

فضای کارتان را علامت گذاری کنید. برای کف، سنگهایتان را به صورت حلقه ای درون چمن بچینید یا از حلقه فلزی که در هر فروشگاه ابزار فروشی موجود است، استفاده کرده و داخل چمن فرو ببرید. منقل زمینی خود را کجا می خواهید بنا کنید؟ بیشتر شومینه ها، ۴ یا ۵ فوت قطر دارند و ۳ الی ۴ لایه ارتفاع. برای تعیین نقطه مناسب تصمیم بگیرید، سنگها را جابجا کرده و به آن محل ببرید و سپس با استفاده از رنگ اسپری حوزه کار را علامت گذاری کنید( یا دور قسمت بیرونی حلقه آتش را با اسپری علامت گذاری نمایید)

حفر کردن زمین. از دایره نقاشی شده تان بعنوان راهنما استفاده کنید. گودالی را با عمق ۶ الی ۱۲ اینچ حفر کنید.
قسمت پایین و کف باید تا حد ممکن صاف و مسطح باشد. زمانی که اینکار تمام شد، می‌توانید سنگهای گدازه ای یا شن را بریزید. استفاده از این سنگهای کوچک بسیار اهمیت دارد از آنجایی که آنها اجازه زه کشی به ما می‌دهند. این قسمت با استفاده از آنها تا سطح چمن پر کنید. یا فقط در کف، یا این که اگر گودالی عمیق تر حفر کرده اید تا سطح زمین را با سنگ های گدازه ای یا شن پر کنید.

بکارگیری یک حلقه آتش فلزی.

حلقه آتش فلزی غالبا برای منقل های زمینی DIY توصیه می‌شود. بخصوص اگر بخواهید چوب بسوزانید ، اما در واقع آنها ضروری نیستند. با این وجود اگر تصمیم به استفاده از آن بگیرید، از دیوارهای داخلی گودال خود محافظت خواهید کرد که ممکن است به دلیل برخورد مستقیم سنگ با شعله های آتش خرد شود. حلقه آتش فلزی همچنین می‌تواند پشته سازی سنگهای دیوار بیرونی شومینه شما را با در اختیار قراردادن یک ساختار مستحکم برای تراز کردن سنگها نسبت به هم، آسان‌تر کند.

نکته مهم: نوع سنگی که برای پرکردن گودال استفاده میکنید بسیار حایز اهمیت است چون بعضی از سنگها نمی توانند حرارت بالا را تحمل کنند یا با تجمع و گیر انداختن بخار، منفجر می‌شوند. از استفاده از سنگ های رودخانه ای و سایر سنگ های متخلخل برای این منظور خودداری نمایید، برای این کار می توانید از شن یا سنگ های گدازه ای و همچنین آجر نسوز استفاده کنید.

ساختن منقل زمینی. اولین حلقه سنگ خود را در مکان تعیین شده بر روی زمین بگذارید. آنها را طوری قرارداده و فشار دهید تا صاف و یکدست شوند. ممکن است تصمیم بگیرید که آنها را با سیمان یا ملات نسوز به هم بچسبانید، اما انجام این کار در این مرحله مهم و ضروری نیست. وقتی که آماده اجرای لایه دوم شدید، می توانید از ملات یا چسب نسوز استفاده کنید تا مطمئن شوید که سنگها در جای خود قرار می گیرند و حرکت نمی کنند. سنگها را در لایه دوم طوری جابجا کنید که همه به طور مرتب و منظم قرارگیرند و لبه های آنها از یکدیگر بیرون نزند. این کار را برای لایه سوم تا لایه آخری و بیرونی تکرارکنید. اگر در محکم کردن آنها در کنار یکدیگر مشکل دارید، از یک چکش لاستیکی برای ضربه زدن به آنها استفاده کنید.

و در نهایت… درون آن آتش روشن کنید! می توانید آتش را با استفاده از چند روزنامه قدیمی و مقداری بته به همراه تکه های کوچکی از چوب خشک روشن نمایید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: vibrantlivingnewsletter.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.