MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

اکنون استطاعت مالی برای خرید خانه در آمریکا بیشتر از سال های قبل است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

امروز قیمت مسکن در حال افزایش است. وقتی که می شنویم قیمت ها در حال افزایش هستند، طبیعی است که فکر کنیم با ادامه این روند یک خانه ارزش بیشتری خواهد داشت. در واقع حتی با وجود افزایش قیمت مسکن، نرخ پایین بهره وام مسکن باعث می شود که خانه ها حتی با افزایش قیمت، مقرون به صرفه تر شده و استطاعت برای خرید آنها بیشتر شود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد استطاعت مالی برای خرید خانه در بازار فعلی آمریکا، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

بر طبق گزارش بررسی وام مسکن توسط شرکت Black Knight:

“در حالی که قیمت مسکن برای 97 ماه متوالی افزایش یافته است، رکورد نرخ پایین سود وام مسکن در ماه جولای، موجب بوجود آمدن بیشترین استطاعت برای خرید خانه هایی با قیمت متوسط از سال 2016  شود.”

این امر چگونه امکان دارد؟

شرکت Black Knight توضیح می دهد که:

“از اواسط ماه جولای، با فرض 20 درصد پیش پرداخت برای خرید خانه و دریافت یک وام مسکن 30 ساله،

19.8 درصد از درآمد متوسط ماهانه برای بازپرداخت وام مسکن یک خانه خریداری شده با قیمت متوسط مورد نیاز بود. این میزان بیش از 5 درصد کمتر از میزان متوسط 25 درصدی آن از سال 1995 تا سال 2003 بود.

این بدان معنی است که در حال حاضر یک بازپرداخت ماهانه وام مسکن به میزان 1،071 دلار برای خرید یک خانه با قیمت متوسط مورد نیاز است، که این میزان با وجود افزایش قیمت بیش از 12،000 دلار برای یک خانه با قیمت متوسط نسبت به دوره مشابه در سال گذشته،  6 درصد کمتر از زمان مشابه در سال گذشته می باشد.

در حقیقت، اکنون قدرت خرید 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، به این معنی که قدرت خرید خریدار یک خانه با قیمت متوسط، تقریباً 32،000 دلار نسبت به همان دوره زمانی در سال گذشته بیشتر شده است. ضمن این که پرداخت ماهانه خود را به همان میزان می پردازد.”

این خبر خوبی برای بسیاری از خریداران خانه است که در سال گذشته یا در اوایل بهار امسال به دلیل کندی اقتصاد ناشی از شیوع بیماری کرونا قادر به خرید خانه نبودند.

با 8 بار پایین آمدن نرخ سود وام مسکن به پایین ترین میزان در سال جاری، اکنون وام گرفتن هزینه کمتری دارد، و موجب شده است که قدرت خرید خانه برای شما در طول دوره وامتان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

مارک فلمینگ (Mark Fleming)، اقتصاد دان ارشد در شرکت First American، ارتباط میان پایین بودن نرخ سود وام مسکن و قدرت خرید خانه را به شرح ذیل بیان می کند:

“در ماه جولای، به دلیل رسیدن نرخ سود وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت به زیر 3 درصد، قدرت خرید خانه افزایش چشمگیری داشت. این کاهش در نرخ سود وام مسکن از 3.23 درصد در ماه می به 2.98 درصد در ماه جولای، قدرت خرید خانه را نزدیک به 15،000 دلار افزایش داد.”

سخن آخر

اگر به فکر حرکتی برای خرید خانه هستید، اکنون زمان بسیار خوبی برای استفاده از بالا بودن قدرت خرید خانه ناشی از نرخ پایین سود وام مسکن است. اگر به فکر خرید اولین خانه خود هستید یا به فکر نقل مکان به یک خانه جدید می باشید، نرخ سود وام مسکن بسیار پایین تر از آنچه که ممکن است در خانه فعلی داشته باشید را در نظر گرفته و آنرا برای خود تضمین کنید. برای این منظور به یک متخصص املاک و مستغلات مراجعه نمایید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.