قدرت احیاء و بهبود بازار مسکن در آمریکا چقدر است؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بازار املاک و مستغلات مسکونی قطعاً نقطه درخشانی در وضعیت اقتصادی کنونی ایالات متحده آمریکا بوده است. نرخ بسیار پایین سود وام مسکن همراه با افزایش قیمت خانه موجب شده است تا بازار مسکن در این بحران مهم بهداشتی به جلو حرکت کرده و بهبود یابد.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، به دو مورد اشاره می کند که خاصیت بهبود و برگشت پذیری بازار مسکن را توضیح می دهند.

وام مسکن برای خرید خانه

تعداد خریدارانی که برای خرید یک خانه وام مسکن دریافت می کنند، نشانه ای مهم از قدرت بازار مسکن است. در زیر  نمودار تغییر میزان درصد هفته به هفته خریداران خانه گذاشته شده است که توسط انجمن ارائه دهندگان وام مسکن گزارش شده است:

این تعداد در ماه مارس و اوایل ماه آوریل هنگامی که روند اقتصاد در واکنش به بیماری COVUID-19 کند شد، به طرز چشمگیری کاهش یافت. این میزان از اواخر ماه آوریل تا اواسط ماه ژوئن به طور قابل توجهی افزایش یافت. این افزایش شدید در ماه می و ماه ژوئن در نتیجه راکد بودن تقاضا از اوایل بهار همراه با رکود مشاغل عادی که در طی آن دوره صورت گرفت بود. از ماه جولای، بازار به طور هفتگی پایدار مانده است، اما باز هم نشان دهنده افزایش دو رقمی نسبت به سال پیش است. گزارش 12 آگوست افزایش چشمگیر 22 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

قراردادهای در حال انتظار

همانند وام مسکن، قراردادهای در حال انتظار نیز شاخص قدرتمندی است که نشان دهنده قدرت بازار مسکن می باشد. وبسایت zillow هر هفته تغییر درصد خانه هایی را که به پای بستن قرارداد می روند، گزارش می دهد، در ذیل نموداری از داده های آنها ارائه شده است:

نمودار یک افت را در اوایل بهار نشان می دهد و متعاقب آن یک بازیابی و بهبود قوی را در اواخر بهار و اوایل تابستان نشان می دهد. سپس در ماه جولای به یک سطح پایدار از معاملات می رسد.این سطح مانند سطح دریافت وام مسکن، بسیار بالاتر از سطح سال گذشته است. آخرین گزارش نشان می دهد که میزان معاملات در حال انتظار 16.9 درصد بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته است.

سخن آخر

هردو شاخص اثبات می کنند که بازار مسکن به سرعت نسبت به وقفه اولیه ایجاد شده ناشی از توصیه های در خانه ماندن بهبود یافته است. آنها همچنین نشان می دهند که مردم در این مدت به اهمیت خانه های خود پی برده اند و نسبت به دوره قبل از شیوع بیماری خانه های بیشتری را خریداری می کنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.