اگر می خواهید یک خانه نوساز خریداری نمایید، ابتدا 7 مورد را از سازنده آن سوال کنید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

دلایل خوب زیادی برای خریدن یک خانه جدید و نوساز وجود دارد، داشتن شانس طراحی دلخواه خودتان، داشتن امکانات و ویژگی های مدرن، و لذت بردن از این که احساس می کنید اولین مالک خانه ای هستید که فضای زندگی شما را ایجاد کرده است. اما پیش از عقد قرارداد جهت خریدن چنین منزلی، اطمینان حاصل کنید که سازنده خانه شما قادر است که پاسخ سؤالات مهم شما در مورد خانه را بدهد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت amast، سؤالاتی که می بایست از سازنده خانه جدید خود بپرسید را مطرح می کند.

1– ساخت خانه چقدر طول می کشد؟

یکی از سؤالاتی که باید پرسیده شود در مورد مسائل و مشکلات آب و هوایی، وقفه و معطلی در گرفتن جواز ساخت، تأخیر در بازرسی خانه و موارد دیگر خارج از کنترل سازنده خانه می تواند روند ساخت و ساز را به میزان قابل توجهی به تأخیر بیاندازد، بنابراین وقتی سازنده خانه شما تاریخ پایان ساخت خانه را به شما می دهد، مطمئن شوید که این وقفه ها را لحاظ نموده و به حساب آورده است.

2- برای پولی که جهت خرید خانه می پردازم چه اقلام و امکاناتی ضمیمه خانه من خواهد بود ؟

خریداران خانه های نوساز زمانی که می فهمند هزینه برخی از اقلام مانند قفسه گنجه، قفسه حوله و حتی کابینت جدا از  هزینه ای که برای خانه پرداخت می کنند محاسبه می شود، شوکه می شوند. لیستی از اقلام و متعلقاتی که پس از خرید ضمیمه خانه خواهند بود و آنچه که هزینه آن جدا بوده و ضمیمه خانه نمی باشد را دریافت کنید، به این وسیله خواهید دانست که پس از خرید خانه باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشید که ضمیمه خانه باشند و برای چه چیزهایی باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

3- آیا با پولی که جهت خرید خانه پرداخت می کنم، مجاز به تهیه و بکاربردن وسایل و مواد و مصالح مد نظر خود خواهم بود؟

مواد و مصالحی که برای ساخت خانه جدید شما مورد استفاده قرار می گیرد، مصالح تعیین شده توسط سازنده خانه خواهد بود، که این به معنای ارزان تمام شدن خانه است، و در بعضی موارد بی کیفیت بودن خانه. به این ترتیب ممکن است شما بخواهید موارد خاصی را در طی مراحل ساخت ارتقاء داده و به روز نمایید، به عنوان مثال،تهیه شیر آب آشپزخانه یا کاشی حمام مورد نظر خود. دریابید که آیا تهیه اقلام و مصالح مدنظر خود با همان پولی که پرداخت کرده اید امکان پذیر خواهد بود؟

4- آیا ملک نماسازی و محوطه سازی خواهد شد؟

محوطه سازی چیزی است که همیشه در ساخت و سازهای جدید گنجانده نمی شود، یا آنطور که شما انتظار دارید انجام نمی شود. از سازنده خانه خود بخواهید آنچه را که انتظار دارید و مد نظر شما است انجام دهد. آیا درختانی در محوطه کاشته خواهند شد؟ چمن و بوته چطور؟ محوطه سازی می تواند بسیار پرهزینه باشد، بنابراین اگر می خواهید بسیاری از این کارها انجام شود، دانستن آنها از قبل به شما بسیار کمک خواهد کرد.

5- چقدر ممکن است لازم باشد اضافه پرداخت کنم؟

قرارداد ساخت و خرید خانه های نوساز اغلب با یک بند یا شرط تعدیل قیمت همراه است که به سازنده خانه این اجازه را می دهد که هزینه های غیرمنتظره مانند افزایش هزینه مواد و مصالح ساختمانی را بر عهده شما بگذارد. دریابید که اگر قرارداد شما دارای یکی از این بندها می باشد، این بند چه مواردی را شامل می شود. و از مذاکره در مورد کاهش چنین بندها و شرایطی دریغ نکنید. به طور کلی شما باید از قرارداد با بند یا شرط افزایش هزینه ها بیش از 10 درصد جلوگیری نمایید.

6- آیا ملک من بخشی از H.O.A می باشد؟

خانه های جدید و نوساز اغلب تحت نظارت انجمن مالکان خانه یا Homeowners association (H.O.A) قرار می کیرند. این انجمن ها می توانند بسیار محدود کننده باشند و قوانینی را وضع کنند که بر زندگی روزمره و انتخاب های طراحی بیرونی خانه شما تأثیر بگذارند. بنابراین دریابید که آیا خانه شما مشمول این مورد می باشد یا خیر، و اگر هست، هزینه هایی را که به دنبال دارد چقدر خواهد بود.

7- سازنده چه نوع ضمانت نامه ای را در مورد خانه به شما ارائه خواهد داد؟

معمول است که خانه های جدید و نوساز پس از اتمام کار معامله خرید، به واسطه یک وارانتی یا ضمانت نامه درطی یکی دو سال اول استفاده از خانه از شما در برابر هزینه های تعمیرات احتمالی محافظت می کند. دریابید که چه نوع ضمانتی برای خانه لحاظ شده است، و در صورت لزوم چه روند و فرآیندی برای اقامه دعوی احتمالی در این مورد باید طی شود. آخرین کاری را که بای انجام دهید این است که پول را به یک خانه جدید و نوساز تبدیل کنید. حتماً قبل از امضاء قرارداد در رابطه با هرگونه نگرانی که در مورد خانه دارید، با سازنده خانه خود صحبت کنید. در این صورت هم از تصمیمی که گرفته اید و هم از خانه ای که خریداری کرده اید خوشنود خواهید بود.

 

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: amast.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.