نکات مثبت و منفی خرید خانه ای با مخزن فاضلاب در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

mtscleansing.co.uk

اگر در محدوده های شهر یا شهرستان بزرگ شده باشید، احتمالأ در خانه ای زندگی کرده اید که اداره آب و فاضلاب به خدمات فاضلابی آن رسیدگی می کرد، و ممکن است در خرید خانه ای با یک مخزن فاضلاب مردد باشید.

آیا می دانستید یکی از پنج خانه در ایالات متحده به یک مخزن فاضلاب متصل است؟ بنابراین، چه شما به دنبال خرید خانه در فیلادلفیا باشید، یا قصد داشته باشید به آتلانتا بروید، این موضوعی است که احتمالأ هنگام خرید مسکن با آن روبرو خواهید شد. دانستن این که یک مخزن فاضلاب چیست، چگونه کار می کند و دانستن جوانب مثبت و منفی آن می تواند به تصمیم گیری شما در مورد خرید خانه کمک کند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، نکات مثبت و منفی این مخزن ها را به شما معرفی می کند.

برخلاف فاضلاب شهری که خدمات فاضلاب را به تمام خانه های واقع در شهر ارائه می دهد، یک مخزن فاضلاب تنها به یک خانه سرویس دهی می کند. مخزن در داخل زمین قرار دارد و معمولأ از بتون ساخته می شود که آب مصرف شده برای توالت ها و آب های خارج شده از سینک های آشپزخانه و دوش های حمام به داخل آن جریان می یابد. در این مخزن، مواد جامد به انتهای مخزن فرو می روند و مایع آن به درون یک سری از شبکه های لوله های زیرزمینی تخلیه می شود. از آنجا که آب به آرامی از لوله ها زهکشی می شود، توسط خاک فیلتر می شود و به وسیله ی گیاهان محلی به عنوان منبع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. فعالیت میکروبی موجود در مخزن، مواد جامد را تجزیه می کند و لجن تشکیل می شود، که به طور دوره ای توسط شخصی که خدمات سیستم های فاضلاب را انجام می دهد، لجن روبی می شود.

جوانب مثبت خرید خانه با مخزن فاضلاب

 • مقرون به صرفه: ساکنین در محدوده شهر برای هزینه فاضلاب ماهانه مبلغی را پرداخت می کنند. با داشتن مخزن فاضلاب، مجبور به پرداخت این هزینه ها نیستید.
 • عدم نیاز به نگهداری: با مراقبت درست از مخزن، ابن سیستم فاضلاب تا ده ها سال دوام دارد. انتخاب های سبک زندگی مانند صرفه جویی در مصرف آب، محدود کردن استفاده از سفید کننده، و مراقب بودن در مورد فاضلاب خود، نه تنها از تانک فاضلاب شما، بلکه از محیط هم محافظت می کند.
 • ایمنی: اگر احیانا فاضلاب شما مسدود شد و ضایعات به خانه جاری شدند، می توانید مطمئن شوید که این ضایعات محصول فاضلاب خودتان است، اما در سیستم شهری، این ضایعات جمع شده بسته به موقعیت مکانی و شدت میزان ضایعات، می تواند عوامل بیماری زا را از کل منطقه به لوله ها، سینک ها و توالت شما وارد کند.
 • سازگار با محیط زیست: اگر نشتی رخ دهد، فقط روی املاک محلی تأثیر می گذارد. اگر نشتی در سیستم شهرداری رخ دهد، آسیب گسترده تر و بیشتر می شود.

جوانب منفی خرید یک خانه با مخزن فاضلاب

 • تعمیرات لازم: سیستم های فاضلاب نیاز به بازرسی های دوره ای توسط یک کارشناس دارند. ضایعات جامد باید هر سه تا پنج سال با لوله تخلیه شوند و مخزن برای خسارت مورد بازرسی قرار بگیرد. هزینه خدمات بسته به موقعیت جغرافیایی شما بین 200 تا 400 دلار متغیر است.
 • مسئولیت تعمیرات بر عهده شماست: اگر لوله فاضلاب شهری در ملک شما نشتی داشته باشد، دولت وظیفه دارد تا آن را تعمیر کند. اما اگر لوله مخزن فاضلاب شما نشتی داشته باشد، هزینه تعمیرات به عهده شماست. با این وجود، دانستن نحوه عملکرد سیستم و هوشیار بودن در مورد تماس با سرویس دهندگان در هنگام کند شدن زهکشی یا با ظاهر شدن لکه ای خیس در حیاط شما، از مشکلات قابل توجهی جلوگیری خواهد کرد.
 • میدان زهکشی ناموفق: موفقیت سیستم تخلیه تنها به اندازه میدان زهکشی خوب عمل می کند. خاک فشرده در منطقه به دلیل اتومبیل هایی که روی آن حرکت می کنند، حرکت ریشه های درختان یا اشباع آب های زیرزمینی می تواند باعث از بین رفتن میدان زهکشی شود.

 

قبل از خرید خانه، مخزن فاضلاب را بازرسی کنید

اگر قصد خرید خانه با مخزن فاضلاب را دارید، در بازرسی های منزل خود سیستم فاضلاب را هم بازبینی کنید. بازرسی تانک فاضلاب آرامش ذهنی به شما خواهد داد و از بروز هرگونه دردسرهای پرهزینه پس از جابجایی جلوگیری خواهد کرد. مطابق اعلامیه انجمن بین المللی بازرسان معتبر مسکن International Association of Certified Home Inspectors، بازرسی فاضلاب موارد زیر را شامل می شود:

 • تاریخ آخرین بازرسی برای تعیین این که آیا از تانک و سیستم فاضلاب به درستی نگهداری شده است یا خیر
 • سطح لجن در مخزن
 • محل قرارگیری میدان زهکشی، نباید در نزدیکی چاه آب باشد
 • تأیید این که این سیستم برای خانه ای که در آن به کار رفته است به اندازه کافی بزرگ باشد
 • وجود ضایعات مایع در سطح زمین
 • مخزن و درب آن بدون ترک و نشتی باشد
 • تیغه های فشار شکن به طور محکم به لوله های ورودی و خروجی متصل باشند
 • خطوط زهکشی هرکدام به یک اندازه آب را دریافت کنند

سؤالات متداول در مورد سیستم فاضلاب

سیستم تانک فاضلاب چه مدت دوام دارد؟ اگر به درستی استفاده شود، یک سیستم فاضلابی به مدت ده ها سال دوام دارد.

کی باید مخزن فاضلاب را تخلیه کنید؟ باید هز سه الی پنج سال هم سیستم تانک خود را بازرسی کنید و هم آن را تخلیه کنید. با اداره بهداشت محلی خود تماس بگیرید تا ببینید که آن ها چه چیزی برای منطقه شما پیشنهاد می دهند.

چه چیزی را می توانم در مخزن فاضلاب خود قرار دهم؟ فقط آب های مصرف شده مانند آب خارج شده از سینک ظرفشویی آشپزخانه، ماشین لباسشویی، حمام، توالت و … به فاضلاب شما خواهد رفت. چیزهایی مانند ته سیگار، پوشک و دستمال مرطوب، محصولات بهداشتی، محصولات کاغذی غیر از دستمال توالت، یا سطح بالایی از محصولات پاک کننده که باکتری های سالم موجود در مخزن را از بین خواهند برد نباید هرگز شستشو یا تخلیه شوند.

آیا برای تخلیه فاضلاب باید حیاط را بکنند؟ اگر مخزن شما بدون در یا سرپوش محافظ باشد، بله. باید برای دسترسی به مخزن چمن را حذف کنند. اگرچه این کار تنها بخش کوچکی از حیاط شما را در بر خواهد گرفت نه کل حیاط شما را.

آیا فاضلاب من نیاز به مواد افزودنی مانند Rid-X دارد؟ خیر. اگر از سیستم خود به درستی استفاده کنید، هر آنچه برای تجزیه مواد جامد و ایجاد جلبک فاضلاب سالم نیاز است، خود به خود تولید می شود. با این حال، خانه هایی که به طور فصلی مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به اندازه کافی زباله جامد برای تولید میکروب های مورد نیاز برای یک سیستم سالم نداشته باشند. فقط در این صورت، کارشناسان استفاده از مواد افزودنی را در مخزن فاضلاب به شما توصیه می کنند. برای اطلاع از توصیه های آن ها برای خانه خود، با خدمات مخزن فاضلاب محلی خود تماس بگیرید.

آیا می توانم گیاهی را در میدان زهکشی بکارم؟ بله، اما مراقب باشید. سیستم های ریشه ای درختان و درختچه ها می تواند به لوله‌های زیرزمینی آسیب برساند. همچنین باغ های سبزیجات می توانند از زهکشی آلوده شوند. البته می توانید فضای اطراف تانک فاضلاب را با گیاهان محلی تزئین کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.