14 نکته تخصصی که شانس دریافت وام مسکن در آمریکا را افزایش می دهد

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

خرید خانه یکی از پر هزینه ترین کارهایی است که هر انسان در طول زندگی خود انجام می دهد.  وام مسکن در واقع یک روش پیش فرض برای تأمین هزینه خرید خانه در نظر گرفته می شود، اما فرآیند اخذ وام همیشه کار آسانی نیست. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، پیشنهاد 14 متخصص مسکن را  برای افزایش شانس دریافت وام، در اختیار شما می گذارد.

1) از قبل برنامه ریزی مالی را شروع کنید

حداقل باید از یک سال قبل برای خرید خانه برنامه ریزی کنید.  علاوه بر پس انداز پول پیش پرداخت و بهبود کردیت اسکور ، حتما درآمد خود را مستند کنید و مطمئن شوید که نسبت بدهی به درآمد شما متناسب با میزان وامی است که می خواهید برای دریافت آن اقدام کنید. تقریبا همیشه مجبورید ابتدا از کارگزار وام مسکن فرم پیش تاییدیه (pre-approval) بگیرید.

2) ابتدا شرط و شروط لازم را برای دریافت وام به دست آورید

از قبل برنامه ریزی کنید.  زودتر شرایط لازم را بدست آورید تا بدانید که اوضاع کردیت شما دقیقا چگونه است و هزینه های جانبی خرید خانه مانند پیش پرداخت، کلوزینگ و… چه قدر خواهد بود. وام دهنده معتمدی را پیدا کنید تا شما را در این پروسه یاری کند.

3) با مشاور مالی یا کارگزار وام مسکن مشورت کنید

قبل از اقدام برای وام مسکن، درک شرایط مالی بسیار ضروری است. با مشاور مالی یا کارگزار وام مسکن دارای مجوز مشورت کنید تا ببینید چه خانه هایی را می توانید بخرید. باید از میزان استطاعت مالی و پیش پرداخت لازم آگاه باشید تا بتوانید وام مناسبی انتخاب کنید.

4) بدهی های معوقه را تسویه کنید

پرهزینه ترین کاری که موقع اقدام برای دریافت وام مسکن ممکن است انجام دهید، تسویه نکردن بدهی های فعلی است. اگر لازم است، با وام دهنده مناسبی مشورت کنید تا ببینید چه مشکلاتی باید پیش از اخذ وام حل شوند. بهتر است خود را برای بدترین شرایط هم آماده کنید.

5) قبل از ارائه پیشنهاد، کارگزار وام مسکن پیدا کنید

تحقیق کنید و کارگزار متبحری استخدام کنید و  بلافاصله مراحل کار را شروع کنید. غالباً می بینیم که خریداران مراحل کار را وارونه پیش می برند و قبل از تضمین جنبه مالی، اقدام به پیدا کردن خانه مورد نظر خود می کنند.  اگر خریدار از منابع مالی خود مطمئن باشد، می تواند شانس خود را برای دستیابی به قیمت بهتر و معامله منصفانه تر افزایش دهد.

6) بدهی های خود را پرداخت کنید

ابتدا سعی کنید با پرداخت پرهزینه ترین وام های خود بدهی هایتان را تسویه کنید. اطمینان حاصل کنید که در گزارش کردیت شما هیچ اشتباهی وجود ندارد و حداقل چند ماه قبل از اقدام به اخذ وام هیچ کردیت جدیدی دریافت نکنید. مطمئن شوید که کردیت اسکور شما تا حد ممکن بالاست و ترجیحا کمتر از 600 و خرده ای نباشد.

7) بدهی های خود را مجددا تنظیم کنید

قدرت خرید شما مستقیماً تحت تأثیر پرداخت بدهی های شما قرار می گیرد. سعی کنید قبل از اقدام به دریافت وام مسکن، بدهی های وام های دیگر خود را پرداخت کنید یا به نحوی آن ها را تنظیم کنید که هر ماه کم ترین مقدار از حساب شما برداشته شود تا قدرت خرید خود را افزایش دهید.

8) اشتغال پایدار و با ثبات ایجاد کنید

هیچ چیزی به اندازه اشتغال پایدار برای دریافت وام مسکن تاثیرگذار نیست.  مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، مهم ثابت قدم بودن شماست. ثابت قدم بودن در واقع هماهنگی را به دنبال خواهد داشت، و باعث ایجاد اعتبار می شود. اگر شغل ثابتی ندارید، همین الان دست به کار شوید و سعی کنید شغلی پیدا کنید که حداقل چندین ماه در آن جا مشغول به کار شوید.

9) کردیت خود را بررسی کنید

برای خانه اولی ها، بررسی کردیت و پس انداز پیش پرداخت، بهترین راه برای افزایش احتمال دریافت وام مسکن است. البته برنامه هایی برای خرید مسکن با پیش پرداخت کم تر هم وجود دارد، از جمله وام 3.5 درصدی FHA ، اما برخی از این برنامه ها با نرخ سود بهره بالاتر و پرداخت هزینه بیمه وام مسکن خصوصی (PMI) ارائه می شوند. داشتن پیش پرداخت بیش تر و کردیت اسکور خوب، در هزینه های وام صرفه جویی می کند و وام بهتری را نصیب شما می کند.

10) هنگام ثبت فرم درخواست صادق باشید

وقتی درخواست می دهید دروغ نگویید! رسیدهای چک تایید کننده 12 ماه اشتغال خود را در دست داشته باشید. سعی کنید بدهی های کوچک و بزرگ خود را تسویه کنید. در دوره تأیید وام ، چیزی غیر از ملزومات خریداری نکنید.  تمام اطلاعات درخواستی را به موقع به دست وام دهنده برسانید.

11) از وام دهنده خود بپرسید دنبال چه چیزهایی هستند

خود را یک هیچ به جلو بیاندازید. خرید خانه تصمیم یک شبه نیست. از وام دهنده خود بخواهید لیست مدارکی که از شما خواهند خواست را به شما بدهد، و شروع به آماده کردن آن ها کنید. درخواست آن ها می تواند شامل مواردی چون تسویه بدهی ها و آماده کردن پیش پرداخت باشد. برای پیش تاییدیه حتی افراد دارای شغل آزاد ممکن است نیاز به درآمد ثابت تری داشته باشند. چند ماه به خود فرصت دهید.

12) هر گونه هزینه های غیر ضروری را به حداقل برسانید

برنامه ریزی برای تامین بودجه خرید خانه آسان است، اما اعمال این قاعده ها دشوار است. با به حداقل رساندن هزینه های غیرضروری شروع کنید، بدهی کارت های کردیت را پرداخت کنید و برای پیش پرداخت، پس انداز کنید. برای این کار فقط کافیست از مخارج غیر ضروری و موقت چشم پوشی کنید و به این فکر کنید که قرار است سال ها  با غرور و لذت در خانه جدید خود زندگی کنید.

13) از راه حل های دیجیتال برای ساده سازی پروسه دریافت وام استفاده کنید

خانه اولی ها باید از زمان تقاضای وام تا آماده سازی و سازماندهی نهایت استفاده را ببرند. مدارک لازم را به ترتیب تهیه کنید، کردیت اسکور خود را افزایش دهید و بدهی خود را پرداخت کنید. علاوه بر این، می توانید از راهکارهای دیجیتال استفاده کنید تا کم تر وقت خود را روی مسائل فرمالیته هدر دهید.

14) هر چقدر میتوانید پس انداز کنید

سخت تلاش کنید و پول هایتان را پس انداز کنید. برنامه های کمکی پیش پرداخت قدرت خرید شما را کم می کند و اکثر افراد هم با کمی تلاش می توانند مبلغ پیش پرداخت را پس انداز کنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.