اهمیت بسزای حفظ مستاجران فعلی در دوران همه گیری بیماری کرونا در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مهمترین مسئله در اداره املاک مخصوص چند خانوار، حفظ سکونت مستاجران در آن است. این امر به ویژه در دوران همه گیری COVID-19 بیش از پیش مهم است، زیرا در برخی شهرهای بزرگ درصد خانه های خالی از سکنه خیلی بالا رفته است. در شرایط عادی ، حفظ سکونت مستلزم امضای اجاره نامه جدید و تمدید قرارداد قبلی است.  اما از آن جایی که امروزه مستاجر جدید به سختی یافت می شود، تمدید قرارداد مستاجران فعلی از اهمیت بیش تری برخوردار است.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

  • تمدید قرارداد در پایان مدت اجاره نامه همیشه بهترین گزینه است

با نزدیک شدن به پایان مدت اجاره نامه، بهترین کار این است که قرارداد تمدید شود.  این امر نه تنها بر میزان سکونت تأثیر منفی نمی گذارد ، بلکه باعث می شود در هزینه های یافتن مستاجر جدید نیز صرفه‌جویی شود.

برای یافتن مستاجر جدید، بسته به هزینه های ثبت ملک، انتخاب متقاضیان و ارتقا واحد، ممکن است مجبور شوید از 100 تا 2500 دلار هزینه بکنید.  اگر مستاجر فعلی قرارداد را تمدید کند، دیگر نیازی به پرداخت این مبلغ نیست. به علاوه ریسک خالی ماندن ملک که بسیار پرهزینه است، از بین می رود.

مهم تر از همه اینکه با تمدید اجاره نامه، وقت تیم خود را به هدر نمی دهید. نشان دادن ملک به مستاجر، امضای اجاره نامه، جمع آوری چک ها و نقل مکان، همگی زمان زیادی می برد. اگر مستاجر تصمیم به تمدید اجاره بگیرد، تیم هم می تواند وقت خود را صرف کارهای دیگری بکند.

  • با کم شدن تعداد افرادی که دنبال خانه جدید می گردند، حفظ مستاجران فعلی اهمیت بیش تری پیدا می کند

امسال بسیاری از صاحبان املاک نتوانسته اند مستاجر جدیدی پیدا کنند و میزان ثبت قراردادهای جدید در برخی جاها به کم ترین حد خود رسیده است. این امر باعث می شود مدت زمانی که یک ملک خالی از سکنه است بیش تر شود. در نتیجه ، بسیاری از صاحبان املاک مجبور به ارائه امتیازهای گوناگون می شوند تا مستاجر را برای انتخاب ملک خود ترغیب کنند. تعداد املاکی که امتیازاتی مانند اجاره رایگان و چشم پوشی از بیعانه ارائه می کنند، تقریباً دو برابر ماه فوریه شده است، و درصد املاکی که در ماه جولای امسال امتیاز ارائه دادند  بیش از دو برابر جولای 2019 است.

هر یک از این امتیازات بر NOI یا درآمد خالص تأثیر منفی می گذارد – و بهترین راه برای جلوگیری از آن این است که تمرکز خود را بر حفظ ساکنان فعلی بگذاریم.

  • در دوران شیوع کووید-19 از روش های جدیدی برای حفظ مستاجران استفاده کنید

بسیاری از موجران در حال حاضر استراتژی های جدیدی را برای حفظ مستاجران در سال جاری اتخاذ می کنند.  به عنوان مثال در برخی ساختمان ها رویداد هایی با رعایت فاصله اجتماعی چون انجام بازی بینگو به صورت مجازی و برگزاری مهمانی های مجازی روال شده است. اگر مستاجر از این برنامه ها خوشش بیاید، قطعا قرارداد خود را هم تمدید می کند. اما برای بسیاری از ساکنان، استراتژی هایی در راستای رسیدگی به وضعیت مالی آنها بسیار جذاب تر است.

طبق مطالعه‌ انجام شده توسط شرکت Buildium، سی و شش درصد از موجران نرخ اجاره را افزایش نداده اند، یا امتیازی برای تمدید قرارداد قائل شده اند، در حالی که معمولا هر سال 5 درصد به نرخ اجاره افزوده می شد. برخی از موجران هم به مستاجران خود اجازه می دهند قراردادهای ماهیانه امضا کنند تا در صورت از دست دادن شغل خود متضرر نشوند.

همه این استراتژی ها می توانند به ساکنینی که با بی ثباتی مالی روبرو هستند کمک کنند، زیرا هم اکنون نرخ بیکاری در آمریکا 8 درصد است و این یعنی میلیون ها نفر درآمد با ثباتی ندارند.

پس اگر به دنبال راه هایی برای حفظ مستاجران فعلی خود می گردید، بهتر است سعی کنید به نحوی به کاهش بار مالی روی دوش آن ها کمک کنید. به هر حال بسیاری از افراد به دلیل نداشتن استطاعت مالی به دنبال محل سکونت جدید نیستند. هر چه راهکارهای شما به درد بخور تر باشند، به همان میزان هم موفق به حفظ مستاجران خود خواهید شد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.