12 مورد تاثیر گذار بر روی کردیت اسکور در آمریکا

صدف امیدی، اولین بانوی مشاور در امور کردیتی و مالی درجامعه ایرانیان آمریکا

وام های دانشجویی، قبض های پرداخت نشده پارکینگ و صورتحساب های پزشکی تنها چند مورد شناخته شده ای هستند که می توانند روی کردیت اسکور شما تأثیر بگذارند. اما سناریوهای بیشتری وجود دارند که کردیت شما را تحت تأثیر قرار می دهند.

مسکن آمریکا با توجه به توصیه های خانم صدف امیدی 12 مورد مهم تاثیر گذار بر روی کردیت اسکور را شرح می دهد.

کردیت اسکور با تجزیه و تحلیل پنج عامل اصلی موجب می شود تا وام دهندگان تاریخچه مالی شما را بررسی کنند، اما بیش از پنج مورد بر روی این عدد سه رقمی مهم تأثیر می گذارد.
احتمالا به این امر واقف هستید که پرداخت به موقع قبض ها، حفظ نسبت پایین بدهی در مقایسه با کردیت موجود و حفظ سوابق خوب و خوش حسابی طولانی مدت در حساب ها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین ممکن است بدانید که بررسی و توجه به لیمیت کردیت جدید و داشتن ترکیب متنوعی از انواع حسابهای کردیتی مفید است.

12 موردی که تاثیر بسزایی بر روی کردیت اسکورتان دارند عبارتند از:

1. درخواست های افزایش لیمیت کردیت کارت
2. کردیت کارت های بیزینسی با ضمانت شخص
3. صورتحساب های پزشکی پرداخت نشده
4. عدم پرداخت هزینه تلفن همراه فاینانس شده
5. عدم پرداخت اجاره خانه
6. قبض پارکینگ پرداخت نشده
7. هزینه های مرتبط با کتاب های کتابخانه که با تأخیر برگردانده شده اند (البته نه همیشه)
8. امضای مشترک وام یا ضمانت وام یا کردیت کارت دیگران
9. وام های دانشجویی
10. وام های شخصی
11. لیس اتومبیل و وام های خودرو
12. وام های مسکن

                       

1- درخواست ها برای افزایش لیمیت کردیت

هنگامی که شما درخواست افزایش لیمیت کردیت می کنید، ممکن است صادرکننده کارت شما به دقت و با جزئیات کردیت ریپورت شما را مورد بررسی قرار دهد. این امر می تواند به طور موقت چند امتیاز کردیت اسکور شما را کاهش دهد. با این حال، مواردی وجود دارد که درخواست برای افزایش لیمیت کردیت به کردیت اسکور شما آسیب نمی رساند، مانند زمانی که صادر کننده گزارش کردیت شما را مورد بررسی سطحی قرار می دهد یا به طور خودکار شروع به افزایش حد کردیت می کند.

2- کردیت کارتهای بیزینسی ولی با ضمانت سوشیال سکیوریتی

اگر صاحب مشاغل/ بیزینس کوچک هستید، اقداماتی که با کردیت کارت جهت کسب و کار انجام می دهید ممکن است بر روی کردیت اسکور شما تأثیر بگذارد. صاحبان مشاغل که صاحب اصلی حساب هستند بیشترین میزان مسئولیت و در نتیجه بیشترین خطر را برای کردیت شخصی خود دارند. به عنوان مثال صاحب مشاغلی که دارای فایل بیزینس کردیت استبلیش شده نیستند در صورت دریافت هرنوع اکانت کردیتی به نام بیزینس ولی با گرانتی بازپرداخت بدهی تحت سوشیال سکیوریتی بیشتر در معرض ریسک آسیب کردیت شخصی هستند.

3- صورتحساب های پزشکی پرداخت نشده

سابقه پرداخت مهمترین عامل برای کردیت اسکور شما است و فراتر از کردیت کارت و صورتحساب وام شما است. هر گونه صورتحساب پزشکی پرداخت نشده ممکن است پس از مدت زمان مشخصی به کالکشن ایجنسی ارسال شود.

4- پیمنت بابت تلفن همراه که به صورت فاینانس خریداری شده

وام های اقساطی، مانند برنامه های پرداخت تلفن، ممکن است در کردیت ریپورت شما نشان داده شوند و می توانند بر کردیت اسکور شما تأثیر بگذارند. بنابراین اگر به عنوان مثال جدیدترین گوشی موبایل را می خواهید و برنامه پرداخت دو ساله مقرون به صرفه را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که با پرداخت های ماهانه همگام هستید.

5- عدم پرداخت اجاره بها و قبوض مصرفی

اگر از پرداخت هزینه اجاره و خدمات خودداری کنید یا اجاره نامه را بدون پرداخت جریمه فسخ کنید، ممکن است عدم پرداخت شما به کردیت بیروها گزارش شود و کردیت شما امتیاز منفی بگیرد. صاحبخانه ها و شرکت های خدماتی معمولاً سابقه خوب پرداخت شما را به دفاتر کردیتی گزارش نمی دهند، اما پیمنتها پرداخت نشده را گزارش می دهند.

6- قبض پارکینگ پرداخت نشده

تقریباً هرگونه جریمه، قبض، کارمزد پرداخت نشده می تواند به کردیت اسکور شما آسیب برساند و این شامل قبض های پرداخت نشده پارکینگ نیز می شود. اگر قبض خود را به موقع پرداخت نکنید، ممکن است به کردیت بیروها ارسال شود.

7- کتاب های کتابخانه که با تأخیر برگردانده شده اند

این مورد ممکن است تعجب آور باشد، ولی دیده شده در برخی موارد نه همیشه، اگر کتاب کتابخانه را دیر برگردانید و جریمه آن را پرداخت نکنید، ممکن است کتابخانه اطلاعات شما را به کالکشن ایجنسی ارسال کند.

8- امضای مشترک وام

اگر یکی از اعضای خانواده یا دوست شما برای گرفتن وام یا دریافت کردیت کارت جدید به کمک احتیاج دارد، ممکن است مشترکاً امضا کنید. با این حال، این می تواند از سه طریق بر کردیت شما تأثیر بگذارد:
1. یک هارد اینکوایری جدید می تواند در کردیت ریپورت شما ظاهر شود.
2. مانده حساب یا بدهی کردیت کارت اگر بالا باشد نسبت بدهی به کردیت را افزایش و نتیجتا اسکور شما را کاهش میدهد و البته نسبت بدهی به درآمد را افزایش میدهد که بر روی پذیرفته شدن اپلیکیشن بعدی شخص شما اثر منفی میگذارد.
3. هر یک از عدم پرداخت ها می تواند در سوابق کردیت شما نشان داده شود.

9- وام های دانشجویی

سابقه پرداخت شما بر روی وامهای دانشجویی میتواند بر روی کردیت اسکور شما تأثیر می گذارد.

10- وام های شخصی

وام شخصی درست مانند وام دانشجویی کردیت شما را تحت تأثیر قرار می دهد. هارد اینکوایری، میزان و سابقه پرداخت، همه به کردیت بیروها گزارش می شوند.

11- لیس یا و وام های خودرو

ممکن است شما در برخی از مواقع نوعی وام مربوط به اتومبیل، اعم از اجاره/لیس یا وام برای خرید خودرو بگیرید. هارد اینکوایری و میزان وام و سابقه کردیت شما در کردیت ریپورت شما نشان داده می شود.

12- وام مسکن

وام مسکن به احتمال زیاد بزرگترین وامی است که تاکنون گرفته اید و اگر از پرداخت ها عقب بیافتید می تواند تأثیر بسزایی در کردیت اسکور شما داشته باشد.

به منظور جلوگیری از تأثیرات منفی بر کردیت اسکور خود، سابقه پرداخت به موقع را به خوبی حفظ کرده و از عواقب بعدی ضمانت برای کردیت کارت یا وام دیگران آگاه باشید، به ویژه اگر شریک امضا کننده شما کردیت بدی داشته باشد.

 

٭٭٭ حذف کامل هزینه بهره بدهیهای کردیت کارتها و وامهای شخصی، بخشودگی و کاهش اصل بدهیهای مالی وکردیتی تا سقف %80 ٭٭٭
٭٭٭افزایش کردیت اسکور در کمتر از 30 روز٭٭٭
٭٭٭حذف اکانت های منفی و نادرست بین 45 تا 120 روز٭٭٭
٭٭٭ساخت تخصصی بیزینس کردیت بر اساس شماره EIN تنها درشش ماه٭٭٭

Advanced Credit Therapy
Office: (818) 232-7111
Telegram

مسکن آمریکا : انتشار این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا