مراحلی برای دیجیتالی تر کردن املاک و مستغلات آمریکا در آینده

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

قبل از همه گیری بیماری COVID-19، چه چیزی بیش از تحول دیجیتالی عصر مدرن را تعریف کرد؟ این تفکر که هر چه زندگی بیشتر به سمت اینترنتی شدن می رود افراد و مشاغل بیشتری سود می برند، وجود دارد. اما برای یکی از بزرگترین سرمایه های جهان یعنی املاک و مستغلات مسکونی، تغییر شکل و دیجیتالی شدن در بهترین حالت روند بسیار کندی داشته است. در بدترین حالت، در حالی که ساختارهای هزینه در صنایع دیگر به لطف افزایش استفاده از فناوری کاهش یافته است، 6 درصد هزینه های لیست کردن خانه های فروشی هنوز در املاک و مستغلات رایج است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد فرآیند دیجیتالی کردن جستجو، خرید و فروش و به طور کلی امور مربوط به املاک و مستغلات توضیحاتی را ارائه می دهد.

بیماری COVID-19 ضربه خود را وارد کرد و نمایندگان املاک و مستغلات می بایست راه حل های مجازی و دیجیتالی را برای همه چیز پیدا می کردند. خانه هایی که درهای آنها به روی خریداران باز بود، ناپدید شدند. خریداران نمی توانستند نحوه بازدید از خانه را بدانند. فروشندگان نیز نمی خواستند خریداران خانه وارد خانه های آنها شوند.

شرکت ها به سرعت ابزارهای دیجیتالی را به کار گرفتند: کلر ویلیامز (Keller Williams)، مانند بسیاری از کارگزاران دیگر، یک کتاب کامل در مورد چگونگی مدیریت Covid-19 و مجازی سازی امور تهیه کرد. بدون شک، این بیماری همه گیر بزرگترین فشار تکنولوژی که اکثر سازمان ها تجربه کرده اند را ایجاد کرده است. مانند تمام نوآوری های که به علت احتیاج و ضرورت بوجود آمدند، روش های قدیمی انجام کار به طور کامل برنخواهند گشت.

در حالی که همه گیری این بیماری در طریقه یافتن خانه جدید تغییر ایجاد کرد، اما آیا در نحوه خرید واقعی آنها نیز تغییری ایجاد شده است؟ اگر نه، چه چیزی مانع این امر می شود؟

به عنوان یک فرد در دنیای مدرن، نه فقط به عنوان مدیر عامل یک شرکت مربوط به املاک و مستغلات، طبیعی به نظر می رسد که فناوری باید به حل مشکلات روزمره کمک کند.

در عرصه املاک و مستغلات، شرکت های پیشرو در امور املاک و مستغلات این تحول دیجیتالی را رهبری می کنند. بر طبق اظهارات پلتفرم Crunchbase، از سال 2017 تاکنون نزدیک به 70 میلیارد دلار در proptech یا تکنولوژی املاک سرمایه گذاری شده است و هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن در فضای ما وجود دارد.

این ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری صرف استارت آپ هایی می شود که می خواهند همه جنبه های تجارت املاک را از کشف تا تأمین مالی تا بسته شدن قرارداد از یکدیگر سوا کنند. با این حال، اگرچه همه شرکت های دارای فناوری های املاک با یکدیگر برابر نیستند یا با توجه به منافع خریداران کار نمی کنند، اما خوشبختانه انتظار می رود شرکت هایی که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه خریداران خانه می شوند، رشد کنند.

در اینجا برخی از فرصت های اصلی برای تحول دیجیتالی در بخش املاک و مستغلات بیان شده است که نیازهای مشتریان را در اولویت قرار می دهد:

فراتر از کشف کردن بروید و نقاط مشکل ساز دیجیتالی کردن را برای خریداران حذف کنید. برای خریداران، فرآیند کشف به مراتب دیجیتالی تر از حتی قبل است. برای بسیاری از افراد، یافتن خانه در وبسایت به یک سرگرمی تبدیل شده است،. اما هنگامی که از این سرگرمی بگذرید، خریداران همچنان در گذشته غیر دیجیتالی باقی می مانند.

ابهام را برای فروشندگان خانه حذف کنید – و برای خریداران خانه شفافیت ایجاد کنید. به لطف وجود شرکت های iBuyer مانند Opendoor، Zillow و Offerpad، فروشندگان اکنون می توانند با فشار دادن یک دکمه یک پیشنهاد خرید را دریافت کنند. دیجیتالی سازی برخی از اختلافات موجود در این سناریو را برطرف کرده است. اما به جای اینکه فروشنده از این پیشرفت فناوری بهره مند شود، منافع به شرکت تعلق می گیرد. در گزارش اخیر iBuyer، داده ها نشان می دهد هزینه هایی که iBuyers به ​​طور مشترک از فروشندگان دریافت می کند 8 درصد است.

زمانی که صحبت از فرآیند پیشنهاد قیمت و لیست کردن خانه های فروشی می شود، هنوز چیزهای زیادی برای بهبود و پیشرفت وجود دارد. امروزه روند پیشنهادات بیشتر شبیه به یک هنر می باشد تا یک علم، اگرچه ما داده های زیادی برای تغییر آن در دسترس داریم. برای فروشندگانی که می خواهند از نظر مالی و عاطفی بهترین تصمیم را بگیرند، استرس ناشی از احتمال یک انتخاب پیشنهاد اشتباه، واقعی است. با توجه به موجودی کم خانه های فروشی در اکثر بازارها، پیشنهاداتی را  که فروشنده از جانب خریداران دریافت می کند باید بسیار شفاف تر باشند. این عرصه ای است که می تواند با استفاده از یک فرآیند دیجیتالی یکپارچه و استفاده از داده های سوابق فروش در گذشته، به طور قابل توجهی بهبود یابد.

نمایندگان املاک و مستغلات بهای تکنولوژی را می پردازند

برای آژانس های املاک، شناسایی خریداران و فروشندگان واجد شرایط یک بخش حیاتی از چرخه حیات املاک و مستغلات می باشد. با این حال فناوری این قسمت از مشکل را به طور کامل حل نکرده است. نمایندگان در حالی که مدیریت معاملات فعلی خود را دارند، به دنبال راه هایی برای حفظ و هموار کردن مسیر اهداف دراز مدت خود می باشند . تحول دیجیتالی باید به آنها کمک کند تا همه کارها را بدون زحمت انجام دهند.

در حالی که نماینده املاک معاملات فعلی خود را مدیریت می کند، اگر بتوانیم بیشتر کارهایی را كه آژانس های املاك باید انجام دهند که این کارها ارتباط مستقیمی هم با كمك به مردم در خرید یا فروش خانه ندارند را رایگان کنیم، نماینده ​​می تواند تعداد مشتریانی كه می تواند به آنها خدمات رسانی کند را افزایش دهد.

به عنوان یک صنعت، ما می توانیم کارهای بیشتری در جهت پیشرفت تحول دیجیتالی در یک صنعت انجام دهیم که غالبأ برای منافع خود بسیار سرسخت، مبهم و وابسته به امور و تشریفات اداری است. اگر عرصه های حیاتی این فرآیند را به صورت دیجیتالی تغییر دهیم تا حتی 80 درصد از معاملات را ساده کنیم، می توانیم با استفاده از 20 درصد باقیمانده از طریق ارتباط شخص با شخص بهترین کار ممکن را انجام دهیم: در حالی که تجربه ای ساده، بدون استرس و مقرون به صرفه را ارائه می دهید، بر روی خریدار تمرکز کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.