آیا وضعیت بازار مسکن امروز در آمریکا یک چالش است یا فرصت؟

امروز بزرگترین چالش در املاک و مستغلات، کمبود خانه های موجود برای فروش است. عرضه کم مسکن باعث شده است که قیمت خانه ها در سراسر آمریکا با نرخ بسیار سریع تری نسبت به آنچه ما در طول تاریخ تجربه کرده ایم، افزایش پیدا کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد کمبود موجودی مسکن برای فروش، و فرصت پیش آمده برای فروشندگان خانه و چالش ایجاد شده برای خریداران خانه، توضیحاتی را ارائه می دهد.

دلایل زیادی برای تعداد محدود خانه های موجود در بازار وجود دارد، اما همانطور که در نمودار زیر می بینید، امروز موجودی خانه ها برای فروش نسبت به 10 سال گذشته بسیار پایین تر است. امروزه در سراسر آمریکا، موجودی خانه های فروشی تنها 2.4 ماه طول می کشد تا در بازار به فروش برسند.

فرصت

این کمبود خانه برای فروش، چالشی را برای بسیاری از خریدارانی که در جستجوی خود برای خرید خانه ناامید هستند ایجاد می کند. از طرف دیگر، این یک فرصت بزرگ برای فروشندگان خانه است زیرا عرضه کم خانه باعث افزایش ارزش آن می شود. بر طبق نظر وبسایت CoreLogic، ارزش یک خانه به طور متوسط در طول سال گذشته بیش از 50,000 دلار افزایش یافته است. و برای بسیاری از صاحبان خانه، این امر درهای جدیدی را باز می کند، زیرا آنها نیازهای خود را مورد بررسی قرار می دهند و از home equity خود برای نقل مکان به یک خانه بزرگتر یا کوچکتر استفاده می کنند.

طبق نظر دکتر نوتافت  (Dr. Nothaft)، اقتصاددان ارشد CoreLogic: از اواسط سال 2021، به طور متوسط مالکان خانه دارای وام مسکن، بیش از 200,000 دلار سهم از مسکن خود (Home Equity) دارند. امروزه، بسیاری از فروشندگان خانه از نرخ بهره پایین وام مسکن و سهمی که از مسکن خود دارند برای نقل مکان به یک خانه جدید استفاده می کنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.