کارشناسان پیش بینی می کنند که بهره وام مسکن در آمریکا در سال 2022 به افزایش خود ادامه خواهد داد.

نرخ بهره وام مسکن یکی از چندین عاملی است که در صورت خرید خانه بر میزان هزینه های شما تأثیر می گذارد. هنگامی که بهره وام مسکن پایین است، شما می توانید با پول خود خانه بهتر یا بزرگتری را خریداری نمایید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، پیش بینی متخصصان در مورد نرخ بهره وام مسکن را به اطلاع شما همراهان گرامی می رساند.

در سال گذشته، نرخ بهره وام مسکن به پایین ترین سطح ثبت شده رسیده است و پیرامون همین میزان تاریخی پایین بوده است. اما طی چند هفته گذشته، نرخ بهره وام شروع به افزایش کرده است. در هفته گذشته میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت 3.14 درصد بود. اگر به فکر نقل مکان به یک خانه جدید هستید، این امر برای شما به چه معناست؟ به تعویق انداختن اقدام برای وام تا سال آینده در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. در اینجا نگاهی به آنچه که چندین متخصص برای نرخ وام مسکن در سال 2022 پیش بینی می کنند، آورده شده است:

مؤسسه Freddie Mac:

“متوسط بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت در سال 2021 به میزان 3 درصد و در سال 2022 به میزان 3.5 درصد خواهد بود.”

داگ دانکن (Doug Duncan)، معاون ارشد و اقتصاددان ارشد مؤسسه Fannie Mae:

“در حال حاضر، پیش بینی می کنیم که نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 به طور متوسط 3.3 درصد باشد، که اگرچه کمی بالاتر از سال های 2020 و 2021 است، اما طبق استانداردهای تاریخی بسیار پایین است.

شرکت First American:

“پیش بینی می شود که نرخ بهره وام مسکن تا پایان سال به 3.2 درصد و تا پایان سال 2022 به 3.7 درصد خواهد رسید.”

اگر نرخ های بهره وام مسکن در طول سال آینده حتی نیم درصد افزایش یابد، بر میزان پرداختی شما در هر ماه در طول عمر وام تأثیر می گذارد، که این پرداخت ها واقعاً می تواند افزایش یابد. بنابراین، واقعیت این است که با افزایش قیمت مسکن و افزایش نرخ بهره وام مسکن، خرید خانه هزینه بیشتری خواهد داشت.

همانطور که از نقل قول های بالا مشاهده می شود، نرخ بهره پیش بینی شده توسط کارشناسان صنعت در ماه های آینده افزایش خواهد یافت. در ذیل جدولی وجود دارد که دیدگاه های متخصصان دیگر را مقایسه می کند و میانگینی از این پیش بینی ها را ارائه می دهد:

چه به خرید اولین خانه خود فکر کنید، چه به نقل مکان به خانه رویایی خود فکر کنید و چه به دلیل تغییر نیازهایتان به تبدیل خانه خود به یک خانه کوچکتر فکر کنید، خرید خانه قبل از این که نرخ بهره وام مسکن حتی بیشتر شود، به شما کمک می کند تا از قیمت مقرون به صرفه امروز خرید خانه استفاده کنید. این می تواند تنها تغییر دهنده بازی باشد که برای دستیابی به اهداف خود برای مالکیت خانه به آن نیاز دارید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.