برای قیمت خانه ها در آمریکا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در حال حاضر بسیاری از مردم در مورد قیمت مسکن سؤالاتی دارند. قیمت ها در 12 ماه گذشته چقدر افزایش یافته است؟ اکنون در مورد قیمت خانه چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ برای سال آینده چه پیش بینی می شود؟ در اینجا نگاهی داریم به پاسخ هر سه سؤال.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد قیمت مسکن در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

ارزش خانه در 12 ماه گذشته چقدر افزایش یافته است؟

بر اساس آخرین شاخص ارائه شده در مورد قیمت خانه توسط CoreLogic، ارزش خانه نسبت به همین زمان در سال گذشته 18.1 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، این قیمت ها برای هر یک از هشت ماه گذشته با سرعتی شتابان افزایش یافته است (به نمودار زیر توجه نمایید):

افزایش میزان قیمت که توسط CoreLogic نشان داده شده است با داده های دو شاخص اصلی قیمت خانه منطبق است: شاخص قیمت خانه توسط FHFA و شاخص قیمت خانه S&P Case Shiller. سال گذشته افزایش چشمگیر قیمت مسکن را نشان داده است که منجر به افزایش ثروت برای صاحبان خانه از طریق افزایش Home Equity  شده است.

در حال حاضر در مورد قیمت مسکن چه اتفاقی می افتد؟

هر سه شاخص ذکر شده در بالا همچنین نشان می دهند که در حالی که افزایش قیمت در حال حاضر دو رقمی است، این شتاب قیمت در حال کاهش است (به نمودار زیر توجه نمایید):

نرخ افزایش سالانه قیمت هنوز نزدیک به 20 درصد است، اما به وضوح با این نرخ رو به افزایش است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تا پایان سال به زیر 15 درصد خواهد رسید. به خاطر داشته باشید، این بدان معنا نیست که ارزش خانه کاهش می یابد. این بدان معناست که نرخ یا شتاب افزایش قیمت کاهش می یابد، اما هنوز بسیار بالاتر از میانگین 25 ساله یعنی 5.1 درصد باقی می ماند.

سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟

افزایش اخیر قیمت ها نتیجه تقاضای زیاد خریداران و کمبود خانه های موجود برای فروش است. اکثر کارشناسان بر این باورند که هر چه موجودی مسکن بیشتر به بازار بیاید (اعم از ساخت و سازهای جدید و خانه های موجود)، عرضه و تقاضا برای مسکن تعادل بیشتری خواهد داشت. این تراز در سال 2022 نرخ کمتری از افزایش قیمت را به همراه خواهد داشت. در اینجا نگاهی به پیش بینی های قیمت مسکن توسط شش نهاد اصلی می اندازیم، و همه آنها افزایش قیمت مسکن در آینده را پیش بینی می کنند:

در حالی که نرخ پیش بینی شده برای افزایش قیمت مسکن در میان کارشناسان متفاوت است، به دلیل مواردی مانند چالش های زنجیره تأمین مسکن، انواع ویروس ها و موارد دیگر، واضح است که قیمت خانه ها در سال آینده افزایش خواهد یافت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.