وام مسکن Blanket Mortgage چیست؟

وام مسکن Blanket Mortgage که با عنوان Blanket Loan نیز شناخته می شود، وام مسکنی است که برای تأمین مالی چندین قطعه املاک و مستغلات مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع وام مسکن هر یک از املاک که سرمایه گذار آنها را از طریق این نوع وام مسکن تأمین مالی می کند، به عنوان وثیقه برای وام عمل می کنند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت millionacres، در مورد وام مسکن Blanket Mortgage توضیحاتی را ارائه می دهد.

تأمین مالی توسط وام های Blanket Mortgage معمولاً توسط سرمایه گذاران و توسعه دهندگان املاک و مستغلات مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا اغلب آسانتر از گرفتن وام های مسکن متعدد است.

توجه به این نکته ضروری است که وام های مسکن Blanket Mortgage دارای یک بند یا ماده آزاد سازی خاص می باشند که به دارنده وام مسکن اجازه می دهد تا یک یا چند ملک را بدون پایان دادن به وام و تسویه آن، به فروش برساند. در عوض زمانی که ملکی فروخته می شود، وام گیرنده از مسئولیت آن بخش از وام خلاص می شود. با این حال بقیه وام مسکن دست نخورده باقی می ماند.

چرا به یک وام مسکن Blanket Mortgage نیاز دارید؟

همانطور که در بالا ذکر شد، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان املاک و مستغلات به احتمال زیاد به طور یکسان از دریافت وام مسکن Blanket Mortgage سود می برند. به هر حال، دریافت این نوع تأمین مالی بسیار ساده تر از درخواست یا ریفایننس وام های متعدد است. در عمل، توسعه دهندگان املاک و مستغلات اغلب از وام های مسکن Blanket Mortgage برای خرید زمینی که به چندین ملک مسکونی تقسیم می شود، استفاده می کنند.

مزایا و معایب وام مسکن Blanket Mortgage چیست؟

مزایا

مزیت اصلی وام های مسکن Blanket Mortgage نسبت به وام های Conventional این است که می توانند به حفظ جریان نقدی شما به عنوان یک سرمایه گذار کمک کنند. در این مورد، شما فقط باید نگران پرداخت یک مجموعه از هزینه های بسته شدن قرارداد وام باشید، حال آنکه در وام های مسکن فردی باید هر بار هزینه های بسته شدن قرارداد وام برای هر ملک را بپردازید. به طور کلی، وام مسکن Blanket Mortgage می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند و سپس می تواند برای گسترش بیشتر کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر این، از آنجایی که وام های مسکن Blanket Mortgage معمولاً دارای مبالغ اصلی بالاتری هستند، ممکن است بتوانید از وام دهنده خود از امتیازاتی برخوردار شوید. به عنوان مثال اگر یک وام مسکن 2 میلیون دلاری از یک وام دهنده دارید، ممکن است نسبت به 10 وام مسکن سنتی از وام دهندگان مختلف که هر یک به تنهایی دارای مانده کمتری هستند، در وضعیت بهتری باشید.

معایب

از طرف دیگر، بزرگترین عیب وام های مسکن Blanket Mortgage این است که یافتن آنها دشوار است. از آنجایی که وام Blanket Mortgage یک وام تخصصی می باشد، همه وام دهندگان آن را ارائه نمی دهند. علاوه بر این، از آنجایی که بدیهی است که در این نوع وام ها ریسک بیشتری وجود دارد، ممکن است نسبت به وام های مسکن سنتی با شرایط سخت گیرانه تر و غیر مطلوب تری مواجه شوید. به عنوان مثال، احتمالاً به کردیت اسکور بهتر و پیش پرداخت بیشتری نیاز خواهید داشت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: millionacres.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.