هفت تصور اشتباه در مورد بیمه منزل در آمریکا

شما هرگز نمی دانید که چه زمانی فاجعه ای اتفاق خواهد افتاد و به خانه شما آسیب وارد خواهد کرد، خسارت ناشی از طوفان، آتش سوزی یا سرقت. یکی از راه های اطمینان از حمایت مالی در مواقع اضطراری یا حوادث غیر منتظره، بیمه خانه است. با این حال، بسیاری از افسانه های کذب در مورد بیمه خانه  وجود دارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، هفت تصور غلط در مورد بیمه خانه را برای شما همراهان گرامی بیان می کند.

تصورات غلط رایج در مورد بیمه خانه شامل مواردی است که بیمه آنها را پوشش می دهد، و مواردی که بیمه آنها را پوشش نمی دهد، چه طرح بیمه ای بهترین است، و این که آیا از نظر قانونی به پوشش نیاز دارید یا خیر. در اینجا هفت مورد از رایج ترین افسانه های کذب در مورد بیمه خانه را ذکر می کنیم.

  1. این تصور اشتباه که کپک، سیل و آسیب وارد شده توسط موریانه تحت پوشش بیمه خانه می باشد.

هنگامی که خانه یا اموال شخصی شما در اثر حادثه ای که تحت پوشش بیمه نامه شما قرار می گیرد، به سرقت رفته یا آسیب  ببیند، بیمه نامه صاحبان خانه این خسارت را جبران نموده و به شما پرداخت می کند. آسیب ناشی از کپک، آسیب ناشی از سیل یا موریانه، در اکثر بیمه نامه های استاندارد پوشش داده نمی شود. اجازه دهید در مورد چرایی آن صحبت کنیم.

خسارت ناشی از سیل

در حالی که آسیب ناشی از آب از طریق چیزهایی مانند شکستگی لوله آب یا سر ریز شدن سینک معمولاً در بیمه نامه صاحبان املاک پوشش داده می شوند، اما آسیب ناشی از سیل معمولاً توسط این نوع بیمه نامه ها پوشش داده نمی شوند. این امر به این دلیل است که سیل یک رویداد تدریجی در نظر گرفته می شود نه ناگهانی یا تصادفی. البته برخی از بیمه نامه های خانه برای این نوع خسارت بند خاصی دارند. اگر خانه شما در معرض خطر آسیب ناشی از سیل یا بالا آمدن فاضلاب و زهکشی می باشد، برای محافظت از خانه خود در برابر  خطر سیل، بیمه نامه سیل خریداری کنید. در واقع، برخی از وام دهندگان وام مسکن نیاز به این پوشش بیمه ای دارند حتی اگر خانه شما در منطقه ای با ریسک متوسط یا کم قرار داشته باشد.

آسیب ناشی از کپک و موریانه

آسیب ناشی از کپک از نظر یک شرکت بیمه، یک مشکل قابل پیشگیری بوده و مسئولیت مالی صاحب خانه است. یک استثنا این است که اگر کپک بوجود آمده ناشی از یک خطر تحت پوشش بیمه نامه باشد. به عبارت دیگر، اگر کپک یا قارچ در نتیجه یک علت خاص مثل ترکیدگی لوله بوجود آمده باشد، آنگاه تحت پوشش بیمه صاحبان خانه قرار خواهد گرفت.

  1. این تصور اشتباه که همه چیز در خانه تحت پوشش قرار می گیرد.

مهم است که شرایط بیمه نامه خود را بخوانید تا متوجه شوید که چه موارد و چه وسایلی تحت پوشش بیمه شما هستند. وسایل شخصی شما مانند مبلمان، لوازم خانگی و حتی وسایل شما در خارج از خانه معمولاً تحت پوشش هستند. با این حال، بیمه نامه های خانه محدودیت هایی در مورد تعداد کالاهای لوکس تحت پوشش دارند. مطمئن شوید که محدودیت های پوشش در بیمه نامه شما برای محافظت کامل از شما در برابر ضرر ناشی از آسیب یا سرقت کافی است. در صورت لزوم می توانید برای درج پوشش اضافی برای آن موارد نیز هزینه کنید.

برای اطمینان از این که همه موارد مطابق با ارزش اموال شما پوشش داده می شوند، باید شرایط بیمه نامه خود را به دقت بخوانید. در نظر داشته باشید که یک لیست از وسایل موجود خود تهیه نمایید. این می تواند هنگام تعیین میزان پوشش مورد نیاز شما مفید باشد، همچنین در صورت وقوع یک حادثه غیر منتظره، اسنادی در مورد آنچه که باید از طرف شرکت بیمه به شما پرداخت شود، خواهید داشت.

  1. این تصور اشتباه که من طبق قانون ملزم به داشتن بیمه صاحبان خانه می باشم.

حقیقت این است که هیچ یک از 50 ایالت ایالات متحده شما را ملزم به داشتن بیمه صاحبان خانه نمی کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، ارائه دهنده وام مسکن ممکن است به بیمه نامه صاحبان خانه نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، در صورتی که خانه شما در اثر بلایای طبیعی آسیب ببیند، بیمه نه تنها از شما، بلکه از شرکت ارائه دهنده وام مسکن نیز محافظت می کند. آنها باید از سرمایه خود و ارزش خانه محافظت کنند. بند وام مسکن در بیمه نامه، بندی است که به بیمه نامه اضافه می شود و وام دهنده را از متحمل شدن زیان بزرگ در صورت بروز خسارت یا خسارت به دارایی شما محافظت می کند.

  1. این تصور اشتباه که خرید پوشش گروهی از یک شرکت بیمه گر همیشه بهتر است.

برای بسیاری از مردم خرید بیمه گروهی خانه و اتومبیل می تواند راهی عالی برای کاهش نرخ ها در هر دو مورد باشد، اما همیشه اینطور نیست. همیشه استثناهایی در مورد نوع پوششی که بهترین حق بیمه را به شما ارائه می دهد وجود خواهد داشت، بنابراین همیشه باید به صورت موردی خرید کنید. به طور کلی ایده خوبی است که پس از نقل مکان به یک خانه جدید، فروش اتومبیل یا تغییر هر چیزی که باید بیمه شود، دوباره نرخ های شرکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

  1. این تصور اشتباه که خسارت ناشی از سقوط درختان تحت پوشش بیمه همسایه من است.

فرض کنید که در هنگام طوفان، درختی از حیاط همسایه شما به داخل ملک شما بیافتد. آیا شما یا همسایه تان باید طلب خسارت از شرکت بیمه همسایه تان کنید؟ معمولاً اشتباه برداشت می شود که بیمه همسایگان باید برای پوشش خسارت وارده به ملک شما پول پرداخت کند. با این حال، همسایه شما احتمالاً در بیشتر ایالت ها مسئول در برابر این مورد نخواهد بود.

  1. این تصور اشتباه که میزان مبلغ بیمه صاحب خانه مورد نیاز من بر اساس ارزش خانه من در بازار است.

این گفته نادرست است. میزان مبلغ بیمه نامه صاحبان خانه مورد نیاز شما بر اساس مبلغی است که برای بازسازی خانه شما در صورت تخریب کامل آن هزینه می شود. این شامل هزینه های ساخت و ساز و مصالح می شود. از آنجایی که ارزش خانه شما بر اساس عوامل دیگری مانند موقعیت مکانی، روند بازار مسکن و املاک مجاور است، تأثیری بر میزان مبلغ بیمه صاحبان خانه مورد نیاز شما ندارد.

  1. این تصور اشتباه که بیمه نامه صاحبان خانه ارزش خریدن ندارد.

هنگامی که حرف از اتفاق غیر منتظره ای می افتد که می تواند به خانه یا وسایل شما آسیب بزند یا آن را تخریب کند، به راحتی می توان تصور کرد که این اتفاق برای شما نخواهد افتاد. پرداخت ماه به ماه حق بیمه برای بیمه نامه صاحبان خانه و استفاده نکردن از آن برای هیچ کاری، ممکن است این احساس را در شما به وجود آورد که شما این پول را از دست داده اید. با این حال، بیمه می تواند به شما کمک کند تا در صورت وقوع فاجعه صدها هزار دلار خسارت را جبران نموده و در پول خود صرفه جویی کنید.

داشتن خانه مزایای بیشماری دارد، اما ناشناخته ها و خطرات پرهزینه ای نیز به همراه دارد. بیمه صاحبان خانه یک راه عالی برای محافظت مالی از خود است. حتماً نرخ ها و شرایط بیمه صاحبان خانه قابل ارائه توسط شرکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید تا بهترین طرح بیمه را برای نیازهای خود بیابید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.