نرخ بهره وام مسکن آمریکا در سال 2022 با چه سرعتی افزایش خواهد یافت؟

خریداران مسکن در سال 2022 چه انتظاری را می توانند از نرخ بهره وام مسکن داشته باشند؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد نرخ بهره وام مسکن و روند افزایش آن در سال 2022 توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

نرخ بهره وام مسکن نقش مهمی در قدرت خرید وام گیرندگان دارد. نرخ های فوق العاده پایین بهره وام در سال سال گذشته به بسیاری از خریداران مسکن این امکان را داده است که بودجه خرید مسکن خود را افزایش دهند، چرا که آنها با افزایش قیمت مسکن روبرو بوده اند. اما بسیاری از اقتصاددانان نرخ های بالاتر بهره وام را در چند ماه آینده پیش بینی می کنند.

نادیا اوانجلو (Nadia Evangelou) اقتصاددان ارشد و مدیر بخش پیش بینی ها در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، معتقد است که نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 به آرامی افزایش خواهد یافت. اوانجلو به وبسایت Yahoo اظهار داشت: “تورم به بالاترین حد خود از سال 1990 رسیده است. “زمانی که تورم افزایش می یابد، وام دهندگان برای جبران کاهش قدرت خرید، نرخ های بهره بالاتر را درخواست می کنند. بنابراین، اگر تورم برای مدت طولانی تری بالا باقی بماند، نرخ بهره وام مسکن افزایش می یابد.”

او انتظار دارد که فدرال رزرو در نیمه اول سال 2022 نرخ بهره وام را افزایش دهد تا سعی نماید که تورم را مدیریت کند. او همچنین می گوید که با کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه توسط فدرال رزرو، نرخ های بهره بالاتر نیز وجود دارد. نرخ های بهره وام مسکن اغلب از بازدهی 10 ساله خزانه داری تبعیت می کنند و انتظار می رود با افزایش این بازدهی، نرخ بهره وام مسکن نیز افزایش یابد.

اوانجلو انتظار دارد که وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت به طور متوسط 3.3 درصد در سه ماهه اول سال 2022 باشد و در ادامه به 3.5 درصد برسد. طبق نظر اوانجلو علی رغم جهش نرخ بهره وام مسکن در سال 2022، این نرخ هنوز بالا نخواهد بود. او می گوید: “خریداران خانه نباید وحشت کنند. “حتی با این افزایش، روند افزایش نرخ بهره وام مسکن کند , و تدریجی خواهد بود.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.