وضعیت بازار مسکن آمریکا چگونه است؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، وضعیت فروش مسکن در آمریکا را مورد بررسی قرار می دهد.

خریداران خانه ممکن است در ماه نوامبر برای خرید خانه پیش از اتمام سال 2021 و افزایش نرخ بهره وام مصمم تر شده باشند. انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) روز چهارشنبه گذشته گزارش داد که فروش خانه های موجود، که شامل معاملات انجام شده برای خانه های تک خانوار، خانه های شهری، کاندوها و خانه های co-ops می شود، در ماه نوامبر 1.9 درصد نسبت به ماه اکتبر افزایش یافت. با این حال فروش خانه نسبت به سال گذشته 2 درصد کاهش یافته است.

[the_ad id="21974"] [the_ad id="21986"] [the_ad id="21989"] [the_ad id="22000"] [the_ad id="22002"] [the_ad id="22005"] [the_ad id="22007"]

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد NAR می گوید: خریداران مصمم می توانستند قبل از افزایش بیشتر نرخ بهره وام مسکن خانه بخرند. Lock کردن نرخ بهره وام در وام مسکنی با بازپرداخت های ثابت، انگیزه بسیاری از خریدارانی بود که از افزایش اجاره بها در سال گذشته خسته شده بودند. پیش بینی می شود که نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 افزایش یابد. به هر حال انتظار نمی رود که افزایش قریب الوقوع آن بیش از حد چشمگیر باشد.

یون پیش بینی کرده است که بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت تا پایان سال 2022 به طور متوسط به 3.7 درصد برسد.

در اینجا نگاهی دقیق تر به شاخص های کلیدی مسکن از آخرین گزارش NAR که منعکس کننده داده های فروش خانه در ماه نوامبر است می اندازیم:

[the_ad id="20216"] [the_ad id="19431"]

قیمت خانه همچنان در حال افزایش است، اما این سرعت به مدت طولانی حفظ نخواهد شد و از سرعت افزایش کاسته خواهد شد: قیمت متوسط خانه های موجود برای همه انواع مسکن در ماه نوامبر 353,900 دلار بود که 13.9 درصد نسبت به ماه نوامبر سال 2020 افزایش داشت. قیمت ها در تمام مناطق  بزرگ و اصلی ایالات متحده افزایش یافت و جنوب بالاترین افزایش قیمت مسکن را به ثبت رساند. یون انتظار دارد که تورم و سرعت افزایش قیمت مسکن در سال 2022 کاهش یابد. اقتصاددانان در سومین اجلاس سالانه پیش بینی املاک و مستغلات NAR پیش بینی کردند که افزایش قیمت مسکن در سال آینده به میزان 5.7 درصد کاهش می یابد.

موجودی مسکن برای فروش حتی کمتر می شود: تعداد خانه های فروشی در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر 9.8 درصد کاهش یافته و نسبت به سال قبل 13.3 درصد کاهش یافته است. یون می گوید: اختلال در زنجیره تأمین برای ساخت خانه های جدید و کمبود نیروی کار مانع از آوردن موجودی بیشتر به بازار مسکن شده است. بنابراین، قیمت مسکن به دلیل پایین بودن سطح عرضه تقریباً به رکورد بی سابقه خود ادامه می دهد.

فروش سریع خانه ها ادامه دارد: هشتاد و سه درصد از خانه های فروخته شده در ماه نوامبر کمتر از یک ماه در بازار عرضه شده بودند. در ماه نوامبر املاک به طور معمول فقط 18 روز در بازار ماندند و بعد به فروش رسیدند، درست مشابه ماه اکتبر، اما نسبت به ماه نوامبر سال 2020 که خانه ها 21 روز در بازار عرضه شده و به فروش رسیدند، کاهش مدت عرضه در بازار را داشتند.

سرمایه گذاران همچنان حضور پر رنگی در بازار املاک و مستغلات دارند: سرمایه گذاران انفرادی یا خریداران خانه دوم 15 درصد از خانه ها را در ماه نوامبر خریداری کردند که نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش یافته است. آنها همچنین بیشترین حجم فروش تمام نقدی را به خود اختصاص دادند که 24 درصد از معاملات در ماه نوامبر را تشکیل می دهد. در همین حال خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند، همچنان به مبارزه برای رقابت ادامه می دهند. آنها 26 درصد از فروش را در ماه نوامبر به خود اختصاص دادند که نسبت به 32 درصد در سال گذشته کاهش داشته است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا