ممکن است برای خریداران خانه در آمریکا گشایش اعتبار وام مسکن ایجاد شود

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد احتمال گشایش اعتبار برای وام مسکن به نکاتی اشاره می کند.

به گفته انجمن بانکداران وام مسکن (Mortgage Bankers Association)، در ماه دسامبر سال گذشته حتی در شرایطی که جویندگان مسکن با قیمت های بالاتری مواجه بودند که استطاعت آنان را برای خرید خانه مختل می کرد، در دسترس بودن اعتبار برای متقاضیان خرید مسکن هنوز کم بود. شاخص MBA برای در دسترس بودن اعتبار جهت دریافت وام مسکن، بالاترین میزان خود را از ماه می سال 2021 اعلام کرد. با این حال، در دسترس بودن اعتبار هنوز 30 درصد کمتر از سطح آن قبل از همه گیری بیماری است.

جوئل کان (Joel Kan)، معاون پیش بینی های اقتصادی و صنعتی در MBA، در بیانیه ای گفت: “عرضه اعتبار در ماه دسامبر با رشد در بخش های دولتی و غیر دولتی بازار افزایش یافت. “رشد ماه دسامبر به دلیل برنامه های وام ARM بیشتر و کردیت اسکور پایین تر بود که احتمالاً به دلیل ترکیبی از افزایش نرخ و چالش های استطاعت مالی برای خرید بود. وام دهندگان موارد پیشنهادی خود را به وام گیرندگان واجد شرایط که این شرایط بازار بیشترین تأثیر را بر آنان گذاشته بود، بیشتر کردند. به علاوه، برنامه های دولت برای کمک به وام گیرندگانی که هنوز به دنبال ریفاینانس وام خود پیش از آن که بهره وام مسکن حتی بیشتر شود، افزایش یافته است.”

گزارش MBA همچنین به افزایش 34 درصدی در دسترس بودن کردیت برای وام جامبو اشاره می کند.

قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است. انجمن ملی مشاوران املاک گزارش می دهد که میانگین قیمت خانه های موجود برای همه انواع مسکن در ماه نوامبر 2021 مبلغ 353,900 دلار بود که نسبت به سال قبل 13.9 درصد افزایش داشت.

با افزایش قیمت خانه، مبلغ وامی که خریداران مسکن دریافت می کنند، افزایش می یابد. بر اساس گزارش MBA، متوسط مبلغ وام گرفته شده برای خرید خانه در ماه نوامبر سال 2021 به 414,115 دلار افزایش یافت.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.