امسال چه اتفاقی در مورد قیمت مسکن در آمریکا خواهد افتاد؟

پس از تقریباً دو سال افزایش درصد دو رقمی قیمت مسکن، بسیاری از کارشناسان فکر کردند که افزایش قیمت مسکن در سه ماهه آخر سال 2021 کندتر خواهد شد یا با سرعت کمتری افزایش خواهد یافت. با این حال آخرین گزارش پیش بینی قیمت مسکن توسط CoreLogic نشان می دهد که افزایش قیمت مسکن قطعاً کند نشده است.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت قیمت مسکن در ادامه سال 2022 به نکاتی اشاره می کند.

نمودار زیر درصد افزایش سالیانه قیمت مسکن در هر ماه را در طی سال 2021 نشان می دهد. اطلاعات مربوط به ماه دسامبر هنوز منتشر نشده است.

همانطور که نمودار نشان می دهد، افزایش قیمت در پنج ماه آخر در حدود 18 درصد باثبات باقی مانده است. علاوه بر این، آخرین شاخص قیمت مسکن از جانب S&P Case-Shiller و شاخص قیمت FHFA نسبت به زمان مشابه در سال گذشته یک شتاب منفی اندکی را نشان می دهند که این امر در سطح مورد انتظار نیست. با این حال، هر دو نشان می دهند که رشد قیمت با قدرت در سراسر کشور ادامه دارد. FHFA گزارش می دهد که همه 9 منطقه کشور هنوز درصد افزایش دو رقمی را تجربه می کنند. شاخص Case-Shiller در مورد 20 شهر نشان می دهد که تمام این 20 کلانشهر درصد افزایش قیمت دو رقمی داشته اند.

چرا ما شاهد کندی بیشتر در افزایش قیمت مسکن که خیلی ها انتظارش را داشتند نبودیم؟

کارشناسان پیش بینی کرده بودند که عرضه مسکن به بازار در نیمه دوم سال 2021 افزایش، و تقاضای خریداران کاهش می یابد، همانطور که از نظر تاریخی در گذشته در اواخر سال اتفاق می افتاد. از آنجایی که قیمت همه چیز به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد، به نظر می رسد که در آن شرایط، سرعت افزایش قیمت کند می شود.

با این حال میزان تقاضای خریدار آن طور که انتظار می رفت کاهش پیدا نکرد و تعداد لیست های موجود برای فروش خانه به جای افزایش، کاهش یافت. نمودار زیر از داده های realtor.com برای نشان دادن تعداد لیست های خانه های فروشی موجود در هر ماه، از جمله کاهش تعداد لیست ها در پایان سال، استفاده می کند.

در اینجا سه دلیل وجود دارد که چرا تعداد لیست های فعال خانه های فروشی آن طور که انتظار می رفت افزایش نیافته است.

  • با پایان یافتن برنامه فوربرنس، افزایش بازستانی ملک (foreclosure) وجود نداشته است.
  • ساخت و ساز جدید به دلیل چالش های زنجیره تأمین به طور قابل توجهی کند شد.
  • بسیاری بر این باور بودند که پس از کاهش نگرانی ها در مورد همه گیری، فروشندگان بیشتری خانه های خود را به بازار عرضه می کنند. با این حال، این نگرانی ها هنوز از بین نرفته اند. مقاله اخیر منتشر شده توسط com توضیح می دهد:

پیش از این که نوع Omicron کوید-19 در صحنه ظاهر شود، بازار مسکن 2021 نسبت به موج های قبلی همه گیری به سلامت بازگشته بود و با نزدیک شدن به پایان سال کاملاً صعودی شد. و سپس سویه جدید Omicron در ماه نوامبر پدیدار شد، پس از آن در ماه دسامبر لیست های جدید خانه های عرضه شده برای فروش کاهش یافت. آیا این افت ناگهانی به دلیل Omicron بود یا فقط به دلیل یک فروکش معمولی به دلیل فصل تعطیلات؟

هیچکس به طور قطع نمی داند، اما این امر ممکن به نظر می رسد.

سخن آخر

افزایش قیمت مسکن در سال 2022 ممکن است کند شود، با این حال بر اساس قانون عرضه و تقاضا، نباید انتظار داشته باشید که این کاهش سریع یا عمیق باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.