افزایش نرخ بهره وام مسکن آمریکا می تواند در خریداران مسکن ایجاد انگیزه کند.

ترس از دست دادن، یا همانطور که در رسانه های اجتماعی به آن “FOMO” گفته می شود، می تواند انگیزه ای قوی برای خریداران بالقوه خانه برای ورود سریع به بازار با افزایش نرخ بهره وام مسکن باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد تأثیرات افزایش نرخ بهره وام مسکن بر قدرت خرید مسکن، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

مارک فلمینگ (Mark Fleming)، اقتصاددان ارشد در First American Financial Corp در یک تحلیل اخیر انجام گرفته می گوید: “از دست دادن بالقوه قدرت خرید مسکن ممکن است بازار مسکن را پیش از فصل بهار رونق دهد.” میزان متوسط نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت در هفته های اول سال جاری افزایش یافته است. شرکت Freddie Mac گزارش می دهد که در هفته گذشته، میانگین نرخ بهره وام مسکن 3.56 درصد بود، که نسبت به میانگین 2.77 درصد در زمان مشابه در سال گذشته، افزایش داشت.

فدرال رزرو در مورد پایان دادن به نرخ های بهره بسیار پایین وام خبر داده است، که ناظران انتظار دارند از ماه مارس شروع به صعود کنند. نرخ بهره وام مسکن پیرو بازده اوراق قرضه بلند مدت است که انتظار می رود به دلیل تشدید سیاست های پولی فدرال رزرو و تلاش های آن برای کنترل تورم، افزایش یابد.

طبق گفته انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، اقتصاددانان نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت را تا پایان سال 2022 3.7 درصد پیش بینی می کنند.این هنوز نشان دهنده نرخ پایین است، اما بسیار بالاتر از چیزی است که خریداران در سال های اخیر به آن عادت کرده اند.

فلمینگ می گوید: “وقتی که نرخ بهره وام مسکن افزایش می یابد، و میزان درآمد ثابت باقی می ماند، قدرت خرید مسکن کاهش می یابد.” سناریویی که فلمینگ ارائه می دهد، نشان می دهد که اگر میانگین نرخ بهره وام مسکن در سطح فعلی خود یعنی حدود 3.5 درصد در طول فصل بهار باقی بماند، با فرض پیش پرداخت 5 درصد و ثابت نگه داشتن میانگین درآمد خانوار در سطح 69,800 دلار در ماه نوامبر سال 2021، قدرت خرید مسکن به میزان 25,000 دلار کاهش می یابد.

با این حال، اگر نرخ ها تا پایان سال 2022 به 3.7 درصد افزایش یابد، قدرت خرید مسکن 36,000 دلار در مقایسه با ماه نوامبر سال 2021 کاهش می یابد، و اگر نرخ بهره وام مسکن به 4 درصد برسد، قدرت خرید مسکن نزدیک به 52,000 دلار کاهش می یابد.

او می گوید: “افزایش نرخ بهره وام مسکن بر مقرون به صرفه بودن تأثیر می گذارد، اما یکی از دلایل اصلی افزایش نرخ بهره وام مسکن، بهبود اقتصاد است و بهبود اقتصاد اغلب منجر به افزایش دستمزد می شود.” فلمینگ می گوید اگر درآمدها تا پایان سال 2022 با سرعت فعلی افزایش یابد، رشد درآمد می تواند کاهش پیش بینی شده در قدرت خرید مسکن را در سال جاری به جای 36,000 دلار به 700 دلار کاهش دهد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.