خریداران می خواهند بدانند که چرا عرضه مسکن در آمریکا هنوز کم است؟

یکی از سؤالات کلیدی که امسال برای خریداران خانه مطرح است این است که چرا پیدا کردن خانه جهت خرید آنقدر سخت است؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد علل کمبود مسکن برای فروش در آمریکا توضیحاتی را ارائه می دهد.

حقیقت این است که ما در بازار فروشندگان هستیم، بنابراین بازار املاک و مستغلات برای خریداران خانه بسیار رقابتی می باشد. تعداد خریدارانی که به دنبال خانه هستند، بسیار بیشتر از تعداد خانه های موجود برای فروش است. بسیار بیشتر از تعداد خانه های موجود برای فروش است. در حالی که موجودی کم خانه در بازار مسکن چیز جدیدی نیست، این چالشی است که در طول زمان به رشد خود ادامه می دهد. در اینجا نگاهی به دو دلیل می اندازیم که چرا امروز عرضه مسکن در بازار کم است و این برای شما چه معنایی دارد.

1- چندین سال است که ساخت و ساز خانه جدید از بازار عقب افتاده است.

نمودار زیر ساخت و ساز خانه های جدید را برای خانه های تک خانوار در پنج دهه گذشته نشان می دهد که شامل میانگین بلند مدت برای واحدهای مسکونی تکمیل شده است. سازندگان خانه در طول مدتی که بازار مسکن در وضعیت حباب قرار داشت، از میانگین میزان ساخت و ساز نیز فراتر رفتند (در نمودار با رنگ قرمز نشان داده شده است). در نتیجه، در آن بازه زمانی عرضه خانه ها در بازار بیش از حد بود، بنابراین ارزش خانه ها کاهش یافت. این یکی از عواملی بود که منجر به سقوط بازار مسکن در سال 2008 شد.

از آن زمان، میزان ساخت و ساز خانه های جدید کاهش یافته است. در 13 سال متوالی گذشته، سازندگان نتوانسته اند خانه های کافی برای رسیدن به میانگین تاریخی بسازند (همانطور که با رنگ سبز در نمودار نشان داده شده است). این ساخت و ساز کم، همزمان با ورود به دوره همه گیری بیماری، ما را با کمبود چند ساله موجودی خانه برای فروش مواجه کرد.

2- تأثیر همه گیری بیماری بر بازار مسکن.

سپس، هنگامی که همه گیری بیماری شیوع پیدا کرد، موجب تمرکز بر روی معنای خانه و افزایش قیمت خانه شد. داشتن یک فضای امن برای زندگی، کار، مدرسه و ورزش برای آمریکایی ها در سراسر کشور، اهمیت بیشتری پیدا کرد. بنابراین، همانطور که نرخ بهره وام مسکن به 3 درصد یا کمتر از آن کاهش یافت، خریداران مشتاقانه وارد بازار شدند و به دنبال سرمایه گذاری بر اساس این نرخ های پایین بهره وام برای تأمین خانه ای بودند که نیازهای متغیر آنها را برآورده می کرد. در همان زمان، فروشندگان در عرضه خانه های خود به بازار تردید داشتند زیرا نگرانی ها در مورد همه گیری بیماری افزایش یافت. در نتیجه تعداد خانه های موجود برای فروش حتی کمتر شد.

همه اینها برای شما چه معنایی دارد؟

برای یک خریدار خانه، موجودی کم مسکن می تواند یک چالش باشد. خبر خوب این است که کارشناسان پیش بینی می کنند که به لطف ورود مجدد فروشندگان به بازار، خانه های بیشتری به زودی در دسترس خواهند بود. دانیله هیل (Danielle Hale)، اقتصاددان ارشد در realtor.com این امید را به اشتراک می گذارد، اما دیدگاهی را ارائه می دهد:

ما انظار داریم که شاهد یک تغییر باشیم و موجودی خانه های فروشی به ثبات برسد و در سال 2022 اندکی افزایش یابد.

اما این بدان معناست که ما به سطح موجودی تقریباً نیمی از آنچه قبل از همه گیری می دیدیم نگاه می کنیم. برای خریداران خانه، بازار به احتمال زیاد به حرکت سریع خود ادامه خواهد داد. اگر خانه مورد نظر خود را دیدید، فوراً آن را خریداری نمایید.

اساساً، با وجود این که خانه های بیشتری در حال آمدن به بازار هستند، اما موجودی هنوز کم است. اما شما نباید برنامه های خود را به حالت تعلیق دربیاورید زیرا منتظر آمدن خانه های جدید به بازار هستید. در عوض، به جستجوی خود برای یافتن خانه ادامه دهید و در این جستجو استقامت داشته باشید. اگر صبور باشید و تمرکز داشته باشید، می توانید خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.

اهداف خود را به خاطر بسپارید، این که چرا پیدا کردن خانه برایتان بسیار مهم است. این چیزها باید نیروی محرکه ای برای جستجوی شما باشد. آنها را با نماینده خود به اشتراک بگذارید و در مورد اولویت های خود شفاف باشید. مشاور مورد اعتماد شما بزرگترین پشتیبان شماست، زیرا امروز با وجود عرضه کم مسکن به دنبال خانه رویاهای خود هستید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.