نرخ بهره وام مسکن آمریکا طی چه مدت و تا چه اندازه افزایش خواهد یافت؟

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت mortgageblog، در مورد پیش بینی میزان نرخ بهره وام مسکن آمریکا توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

این مقاله یک مقاله خوب برای کسب بینش در مورد روند نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 نوشته شده توسط آقای Shashank Shekhar، مدیر عامل InstaMortgage می باشد. در حالی که اکثر کارشناسان و آژانس ها افزایش نرخ بهره وام مسکن را در سال 2022 پیش بینی کرده بودند، برخی انتظار داشتند که ما تا پایان سال بهره 3.5 درصدی وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت را نخواهیم دید. ما هنوز به ماه فوریه سال جاری نرسیده بودیم که از رقم 3.5 درصد بهره وام مسکن عبور کردیم. اینها قطعاً نشانه های شومی برای نرخ بهره وام مسکن در سال 2022 می باشند. آقای Shashank Shekhar یک پست وبلاگی منتشر کرده اند که به جزئیات افزایش ناگهانی نرخ بهره وام مسکن می پردازد. شما می توانید این پست را به طور کامل مطالعه نموده و آن را با کسی که می دانید می تواند از این اطلاعات بهره مند شود، به اشتراک بگذارید.

اعلامیه فدرال رزرو در هفته گذشته باعث شد که نرخ بهره وام مسکن به بالاترین سطح خود در دو سال گذشته افزایش پیدا کند. در حال حاضر، فدرال رزرو خود را در حال افزایش دادن نرخ بهره وام مسکن و کاهش خرید اوراق قرضه، سریعتر از آنچه که بازار قبلاً پیش بینی کرده بود می بیند که بازدهی خزانه داری را افزایش می دهد و نرخ بهره وام مسکن را نیز به همراه خود افزایش می دهد.

طبق آخرین نظر سنجی اولیه بازار وام مسکن فردی مک  (Freddie Mac)، نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت در حال حاضر به طور متوسط 3.55 درصد به 0.7 درصد از مبلغ وام به عنوان کارمزد است. به اسکرین شات زیر توجه نمایید:

به عنوان یک مرجع، در نظر سنجی اولیه بازار وام مسکن در تاریخ 10 نوامبر سال 2021، فردی مک میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت را 2.98 درصد و میانگین نرخ بهره وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت را 2.27 درصد گزارش کرد.

این یک جهش بیش از 0.5 درصد در نرخ در کمتر از 12 هفته است.

توجه داشته باشید که این امر برای وام های اولیه مسکن شامل وام های Conforming می باشد. اگر در حال تأمین مالی برای خانه دوم خود (خانه تفریحی) می باشید، ملک مورد سرمایه گذاری (برای اجاره دادن) هستید، یا سعی می کنید وامی با سقف مبلغ بالاتر (مبلغی بالاتر از 647,200 دلار) یا وامی را به صورت Cash Out دریافت کنید، نرخ بهره وام برای شما می تواند در برخی موارد بسته به هزینه ها و کارمزدهایی که خواهید پرداخت، بالاتر از 4 درصد باشد.

جای تعجب نیست که با افزایش نرخ بهره، تقاضا برای ریفایننس وام به پایین ترین حد 2 سال اخیر سقوط کرده است. بر اساس گزارش انجمن بانکداران وام مسکن Mortgage Bankers Association (MBA)، شاخص ریفایننس وام نسبت به هفته قبل 13 درصد کاهش یافته و نسبت به هفته مشابه در یک سال قبل 53 درصد کاهش یافته است. سهم ریفایننس وام مسکن به 55.8 درصد از کل درخواست ها کاهش یافت که پایین ترین میزان برای ریفایننس وام از ماه دسامبر 2019 است.

چشم انداز نرخ بهره وام مسکن.

به غیر از برخی رویدادهای ژئوپلیتیکی پیش بینی نشده، در حال حاضر تقریباً هیچ شاخصی وجود ندارد که نشان دهد احتمال کاهش نرخ بهره وام مسکن وجود دارد. با این حال، شتاب و سرعت افزایش نرخ بهره ممکن است کاهش یابد، به این معنی که میانگین نرخ بهره وام مسکن برای یک وام 30 ساله با نرخ ثابت برای وام گیرندگانی که دارای کردیت و میزان پیش پرداخت خوبی هستند و می خواهند یک خانه معمولی بخرند، ممکن است به این زودی به 4 درصد نرسد.

با این حال، واضح است که چه به دنبال ریفایننس وام و چه در پی خرید یک خانه باشید، اقدام زودتر جهت دریافت وام ممکن است به نفع شما باشد تا این که دیرتر برای دریافت وام اقدام کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: mortgageblog.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.