خرید خانه در آمریکا مقرون به صرفه تر است یا اجاره خانه؟

اگر امسال به خرید خانه فکر می کنید، اما به دلیل افزایش قیمت مسکن و افزایش نرخ بهره وام مسکن، برنامه خرید خانه خود را متوقف کرده اید، باید یک مورد را هم در نظر بگیربد. بر اساس آخرین گزارش از ATTOM Data، داشتن خانه مقرون به صرفه تر از اجاره آن در اکثر نقاط آمریکا می باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، هزینه های تمام شده برای خرید یا اجاره خانه را با یک دیگر مقایسه کرده و در مورد آنها توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

این گزارش می گوید:

… داشتن یک خانه با قیمت متوسط، مقرون به صرفه تر از میانگین اجاره یک ملک سه خوابه در 666 یا 58 درصد از 1,154 شهرستان ایالات متحده است که برای این گزارش مورد تحلیل قرار گرفته اند. این بدان معناست که هزینه های اصلی مالکیت خانه، بخش کوچکتری از متوسط دستمزد محلی را نسبت به اجاره مصرف می کند.

امروز کارشناسان دیگر در این صنعت، دیدگاه های بیشتری در مورد اجاره را ارائه می دهند. در آخرین شاخص اجاره یک خانه تک خانوار ارائه شده توسط CoreLogic، هنگام مقایسه داده های ماه نوامبر هر سال، میزان اجاره بهای یک خانواده سریعترین رشد سال به سال را در بیش از 16 سال تجربه کرد (نمودار زیر را ببینید):

مولی بوزل (Molly Boesel)، اقتصاددان ارشد در CoreLogic، بر اهمیت آنچه که داده ها نشان می دهد تأکید می کند:

رشد اجاره بها برای یک خانواده به ششمین رکورد متوالی خود رسید. … رشد سالانه اجاره بها … بیش از سه برابر سال قبل بود. رشد اجاره بها باید در کوتاه مدت زیاد باشد، به ویژه که بازار کار همچنان در حال بهبود است.

این برای شما چه معنایی دارد؟

درحالی که قیمت خانه و نرخ بهره وام مسکن در حال افزایش است، اجاره ماهانه خانه نیز افزایش می یابد. به عنوان یک خریدار احتمالی خانه، افزایش نرخ بهره وام مسکن و قیمت خانه نباید شما را از فکر خرید خانه دور نگه داشته و منصرف نماید. همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، اجاره بها در حال افزایش است. تفاوت بزرگ در این است که وقتی خانه ای را اجاره می کنید، افزایش هزینه اجاره بها به نفع استراتژی سرمایه گذاری صاحبخانه شما است، اما هیچ نوع بازدهی برای شما به همراه ندارد.

در مقابل، در هنگام خرید خانه، بازپرداخت ماهانه اقساط وام مسکن شما به عنوان نوعی پس انداز اجباری عمل می کند. با گذشت زمان، همانطور که وام خود را بازپرداخت می کنید و ارزش خانه شما افزایش می یابد، در حال ایجاد سهم خود از خانه خود (Home Equity) و در نتیجه ثروت خالص خود می باشید. ناگفته نماند که شما بازپرداخت وام مسکن خود را در طول مدت وام (معمولاً 15 تا 30 سال) Lock خواهید کرد و بازپرداخت ماهانه ثابت و قابل اعتمادی را به خود اختصاص خواهید داد.

وقتی از خود می پرسید که آیا باید اجاره کردن خانه را ادامه دهید یا زمان خرید خانه فرا رسیده است، به آنچه تاد تتا (Todd Tena)، مدیر تولید داده ها در ATTOM Data می گوید فکر کنید:

… مالکیت خانه همچنان گزینه مقرون به صرفه تر برای کارکنان سطح متوسط در اکثر نقاط آمریکا می باشد زیرا هنوز بخش کوچکتری از دستمزد آنها را به خود اختصاص می دهد.

اگر خرید خانه بخش کمتری از دستمزد شما را به خود اختصاص دهد و مزایایی داشته باشد که اجاره کردن خانه نمی تواند این مزایا را ارائه دهد، این سؤال پیش می آید که آیا واقعاً اجاره کردن خانه ارزشش را دارد؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.