10 بازار از داغ ترین بازارهای مسکن آمریکا در سال 2022

مسکن آمریکا گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت zillow، در مورد بازارهای داغ مسکن در ایالات متحده را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

به گفته محققان کمپانی زیلو (zillow)، شهرهای کمربند آفتابی، منطقه ای در ایالات متحده آمریکا که در سراسر ردیف جنوبی کشور امتداد دارد، در صدر فهرست مقاصدی برای نقل مکان در سال 2021 قرار گرفتند و احتمالاً در 10 مکان برتر با رقابتی ترین بازارهای مسکن در سال 2022 باقی خواهند ماند.

نقل مکان کنندگان در سال 2021 به کلان شهرهای مقرون به صرفه تر و متوسط در سراسر منطقه کمربند آفتابی، از جمله دالاس، شارلوت و ساراسوتا هجوم آوردند، که به دلیل مقرون به صرفه بودن و وضعیت آب و هوا به آنها اجازه می دهد از فضای باز در تمام طول سال لذت ببرند. در سال 2022، شهرهای کوچکتر کمربند آفتابی در نزدیکی این مقاصد احتمالاً جزء محبوب ترین مقاصد برای خریداران خانه خواهند بود.

جف تاکر (Jeff Tucker)، اقتصاددان ارشد زیلو گفت: “این همه گیری بیماری، روندهایی که در سال های 2018 و 2019 شاهد بودیم را شتاب داد. “مناطق کلان شهری مقرون به صرفه تر و متوسط در سراسر کمربند آفتابی، به طور قابل توجهی شاهد آمدن مردم نسبت به رفتن آنها بود، به ویژه از شهرهای گرانتر و بزرگتر و دورتر از شمال و در سواحل. این بیماری همه گیر، خریدهایی که توسط خانه اولی ها انجام می شود را تسریع کرده است، بسیاری از آنها اکنون می توانند دورکاری کنند.”

خریداران خانه که قصد خرید خانه در برخی از آفتابی ترین شهرهای کشور را دارند، احتمالاً در سال 2022 با رقابت سخت تر و قیمت های بالاتر نسبت به گذشته روبرو خواهند شد.

این بازارهای داغ، که در آنها انتظار می رود ارزش خانه ها با سرعت بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور افزایش یابد، عبارتند از:

1- تامپا

2- جکسون ویل

3- رالی

4- سن آنتونیو

5- شارلوت

6- نشویل

7- آتلانتا

8- فینکس

9- اورلاندو

10- آستین

الکساندرا لی (Alexandra Lee)، اقتصاددان کمپانی zillow گفت: “خریداران خانه جذب بازارهایی در کمربند آفتابی می شوند که مقرون به صرفه بودن نسبی، اقتصادهای پر رونق و زندگی در فضای باز در تمام طول سال را ارائه می دهند. “خریداران خانه باید برای رقابت سخت برای خانه ها آماده باشند، به این معنی که جنگ های پیشنهادی و خانه هایی که تنها چند روز پس از لیست شدن از بازار خارج می شوند.”

تامپا در ساحل خلیج فلوریدا، به چند دلیل به عنوان “داغ ترین” بازار مسکن در صدر قرارگرفت: تعداد خریداران بالقوه، کمبود نسبی خانه، فروش سریع خانه، بازار کار پر رونق و افزایش پیش بینی شده ارزش مسکن بیش از 24 درصد.

اقتصاددانان زیلو پیش بینی می کنند که ارزش مسکن در سطح ملی در سال 2022 به میزان 14.3 درصد رشد خواهد کرد که کندتر از سرعت رکورد شکنی سال 2021 است، اما همچنان بازاری است که در آن تعداد خریداران از تعداد خانه های فروشی بیشتر است. پیش بینی می شود که هر یک از 10 کلان شهر برتر از این رشد فراتر رود.

در سطح ملی، عوامل متعددی بازار را هدایت می کنند: نسل عظیم Millennialsکه به سال های اوج خرید خانه می رسند، موجی از بازنشستگان، بهبود اقتصادی و ترتیبات کاری و شغلی انعطاف پذیر که به افراد بیشتری اجازه می دهد از راه دور کار کنند.

بازار کار در حال بهبود نیز به تقاضای بالا برای خرید خانه کمک می کند: 6 بازار از 10 بازار فهرست شده توسط زیلو در دو سال گذشته مشاغل بیشتری نسبت به خانه های جدید اضافه کرده اند و رقابت مورد انتظار در این بازارها را تشدید کرده است.

بازارهای برخی از کلان شهرهای غرب میانه نیز داغ شده اند. کانزاس سیتی در رتبه چهاردهم فهرست بازارهای رقابتی قرار گرفت و پس از آن کلمبوس (هفدهم) و ایندیاناپولیس (هجدهم) قرار گرفتند.

آستین، رقابتی ترین بازار سال گذشته، امسال به رتبه 10 سقوط کرد، در حالی که دنور از لیست 10 برتر سقوط کرد و پس از رتبه پنجم در سال گذشته، در رتبه پانزدهم قرار گرفت. بازارهایی که انتظار می رود بیشترین میزان رتبه و قدرت را در سال 2022 از دست بدهند عبارتند از: نیویورک، سانفرانسیسکو، میلواکی، شیکاگو و سن خوزه.

پیش بینی می شود که ارزش خانه ها در تمام این کلان شهرها طی 12 ماه آینده حداقل 10 درصد رشد کند، به غیر از سانفرانسیسکو که رشد آن 9.9 درصد پیش بینی می شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: zillow.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.