دستاوردهای شغلی اخیر در آمریکا چه تأثیری بر بازار مسکن می گذارد؟

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد تأثیر دستاوردهای شغلی بر بازار مسکن به نکاتی اشاره می کند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت کار، حتی با افزایش موارد COVID-19، نزدیک به نیم میلیون شغل جدید در ماه ژانویه اضافه شد و این تعداد در صورتی که صاحبان مشاغل مستقل خود اشتغال نیز درنظر گرفته شوند، به بیش از یک میلیون شغل می رسد. لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد انجمن مشاوران املاک، در پاسخ به آخرین میزان تعداد مشاغل می گوید: افزایش های شغلی می تواند مالکیت خانه را در دسترس افراد بیشتری قرار دهد، اما موانع زیادی باقی مانده است و نرخ های بالاتر بهره وام مسکن نیز در افق پیش رو قرار دارند.

افزایش اشتغال اخیر به این معنی است که فدرال رزرو به برنامه خود برای افزایش نرخ بهره وام مسکن پایبند خواهد بود و یا حتی آن را تسریع خواهد کرد. همچنین این امر بر بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری فشار آورده است که نرخ بهره وام مسکن تمایل دارد از آن پیروی کند. بازده اوراق قرضه خزانه داری در بالاترین نرخ خود از زمان شروع همه گیری بیماری 1.9 درصد است. یون می گوید: “نرخ بهره وام مسکن این مسیر صعودی را نیز دنبال خواهد کرد.”

آخرین گزارش شغلی همچنین نشان دهنده افزایش در مشاغل پیمانکاران تجاری ساخت و ساز مسکونی و صنعتی است که اکنون بسیار جلوتر از تعداد آن در زمان پیش از همه گیری بیماری می باشد. یون می گوید که این امر می تواند به این معنا باشد که خانه سازی بیشتر و عرضه بیشتر خانه در راه است، که نشانه ای خوشایند برای بازار مسکنی است که اخیراً شاهد تعداد کمتر خانه برای فروش بوده است.

یون می گوید، با این حال، تعداد مشاغل ساختمانی و املاک تجاری همچنان در سطح پایین باقی می مانند، حتی اگر مشاغل اداری مانند حسابداری، خدمات حقوقی و مشاغل مشاوره مدیریت به رکورد بالایی برسند. او می افزاید: روند دورکاری به وضوح همچنان قوی است.

یون پیش بینی می کند که با توجه به این که کارگران جدید به دنبال مسکن هستند، اجاره آپارتمان به سرعت افزایش خواهد یافت. اما او انتظار دارد که تقاضا برای خرید مسکن متفاوت باشد: “تعداد شغل های بیشتر کمک خواهد کرد، اما نرخ بالاتر بهره وام مسکن مانع تصمیم گیری برای خرید خانه می شود.”

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.