MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آیا قیمت مسکن در آمریکا به افزایش خود ادامه می دهد؟

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی کردند که افزایش قیمت مسکن در فصل پاییز سال 2021 به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت و سپس در طول سال 2022 به کاهش خود ادامه خواهد داد. تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد افزایش قیمت مسکن در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

شاخص های اصلی قیمت مسکن همگی نشان دهنده افزایش دو رقمی مداوم قیمت مسکن هستند. در اینجا نگاهی به گزارش های آنها در مورد افزایش قیمت سال به سال مسکن در ماه دسامبر می اندازیم:

  • آژانس مالی مسکن فدرال (FHFA): 17.6 درصد.
  • شاخص S&P Case-Shiller: 18.8 درصد.
  • مؤسسه CoreLogic: 18.5 درصد.

برای نشان دادن این که آنها علائمی از کاهش را نمی بینند، نموداری وجود دارد که پیشرفت هر سه شاخص را برای هر ماه از سال 2021 نشان می دهد.

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، در سال گذشته، افزایش قیمت مسکن بر اساس هر سه شاخص، از ماه ژانویه تا ماه جولای شتاب چشمگیری داشت. سپس، در ماه آگوست زمانی که قیمت ها با سرعت کمتری افزایش یافتند، این شتاب شروع به کاهش کرد، اما این کاهش ادامه پیدا نکرد. بسیاری فکر می کردند که این آغازی برای کاهش سریع در سطح افزایش قیمت مسکن است، اما همانطور که داده ها نشان می دهد، اینطور نبود. در عوض، پیش از آن که دو شاخص از سه شاخص در ماه دسامبر دوباره افزایش یابند، شتاب افزایش قیمت مسکن برای چند ماه شروع به کاهش کرد.

برای روشن شدن مسئله، باید بگوییم که کاهش سرعت و شتاب افزایش قیمت مسکن به معنی کاهش قیمت مسکن نیست. شتاب به معنای افزایش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل است. کاهش سرعت به این معنی است که قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است، اما با سرعت کمتری نسبت به افزایش سال به سال. کاهش بها به این معنی است که قیمت ها به زیر مقادیر فعلی کاهش یابد. هیچ کس چنین اتفاقی را پیش بینی نمی کند.

در واقع، FHFA نشان داد که شتاب افزایش قیمت در ماه دسامبر در 6 منطقه از 9 منطقه ای که آن را دنبال می کند، شتاب گرفت. Case-Shiller نشان داد که شتاب افزایش قیمت در 15 کلانشهر از 20 کلانشهری که در مورد آنها گزارش می دهد، بیشتر شده است. همانطور که سلما هپ (Selma Hepp)، معاون اقتصاددان ارشد CoreLogic توضیح می دهد:

پس از برخی نشانه ها از کند شدن رشد قیمت مسکن … رشد ماهانه قیمت دوباره شتاب گرفتو نشان می دهد که خریداران خانه هنوز دست از کار نکشیده اند.

این برای شما چه معنایی دارد؟

چه برای اولین بار خریدار خانه باشید و چه به دنبال فروش خانه فعلی خود و خرید خانه ای که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، انتظار برای تصمیم گیری در مورد این که چه کاری انجام دهید به دو صورت برای شما هزینه خواهد داشت:

  • پیش بینی می شود که نرخ بهره وام مسکن در سال جاری افزایش یابد.
  • به نظر می رسد قیمت مسکن برای مدتی در سطوح دو رقمی افزایش یابد.

اگر منتظر بمانید، افزایش نرخ بهره وام مسکن و افزایش قیمت مسکن تأثیر چشمگیری بر بازپرداخت های ماهانه اقساط وام مسکن شما خواهد داشت.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.