نرخ بهره وام مسکن آمریکا به کجا می رسد؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد افزایش نرخ بهره وام مسکن به نکاتی اشاره می کند.

هرگز بیانیه ای درست تر از آنچه در سال گذشته توسط مارک فلمینگ (Mark Fleming)، اقتصاددان ارشد در شرکت First American در مورد پیش بینی نرخ بهره وام مسکن ارائه شد، وجود ندارد:

می دانید، اشتباه پیش بینی اقتصادی این است: هرگز سعی نکنید نرخ های بهره وام مسکن را پیش بینی کنید و یا، به طور خاص، اگر یک اقتصاددان مسکن هستید، نرخ بهره وام مسکن را پیش بینی نکنید، زیرا همیشه در اشتباه خواهید بود.

با ورود به سال جاری، اکثر کارشناسان پیش بینی کردند که نرخ بهره وام مسکن به تدریج افزایش می یابد و سال 2022 را در محدوده بالای 3 درصد به پایان می رساند. اکنون ماه آوریل است و نرخ بهره وام مسکن قبلاً از این اعداد گذشته است.

دانیله هیل (Danielle Hale)، اقتصاددان ارشد realtor.com در تاریخ 31 مارس توئیت کرد:

با ادامه روند اخیر، نرخ بهره وام مسکن در عرض چند هفته به 5 درصد خواهد رسید … .

فقط 5 روز بعد، در تاریخ 5 آوریل، Mortgage News Daily نرخ بهره 5.02 درصد را نقل کرد.

هیچکس نمی داند که نرخ بهره وام مسکن با چه سرعتی در حال افزایش است. با این حال، حداقل تا این مرحله، آنها تأثیر قابل توجهی بر تقاضال خریدار نداشته اند. علی ولف (Ali Wolf)، اقتصاددان ارشد در شرکت Zonda توضیح می دهد:

نرخ بهره وام مسکن بسیار سریعتر و بسیار بالاتر از حتی تهاجمی ترین پیش بینی ها در پایان سال گذشته افزایش یافت. و با این حال به نظر می رسد که میزان تقاضا برای خرید مسکن ثابت است.

در ماه فوریه، قیمت خانه، تعداد نمایش دادن خانه ها و تعداد خانه هایی که چندین پیشنهاد را دریافت می کنند، همگی افزایش قابل توجهی را داشته اند. با این حال، بیشتر افزایش نرخ بهره وام مسکن در ماه مارس رخ داد. تا زمانی که تعداد ساخت و سازهای مسکن در ماه مارس در اوایل ماه می در دسترس قرار نگیرد، تأثیر واقعی افزایش نرخ بهره وام مسکن را نمی دانیم.

ریک شارگا (Rick Sharga)، در شرکت ATTOM Data، اخیراً افزایش نرخ بهره وام مسکن را در یک چهارچوب قرار داده است:

نرخ های پایین بهره وام مسکن و دستمزدهای بالاتراز نظر تاریخی به جبران افزایش قیمت مسکن در چند سال گذشته کمک کردند، اما با ادامه افزایش قیمت مسکن و نزدیک شدن نرخ بهره وام به 5 درصددر وام 30 ساله با نرخ ثابت، خریداران بیشتری برای یافتن خانه ای که به راحتی استطاعت خرید آن را داشته باشند، با مشکل مواجه خواهند شد.

در حالی که هیچ کس دقیقاً نمی داند نرخ بهره وام مسکن به کجا می رود، کارشناسان فکر می کنند که در ماه های آینده به افزایش خود ادامه خواهد داد. در عین حال، اگر به دنبال خرید خانه هستید، بدانید که افزایش نرخ ها بر خرید شما تأثیر دارد. با افزایش نرخ بهره، هنگام خرید خانه هزینه بیشتری را پرداخت خواهید کرد.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.